Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip išsirinkti tinkamus kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai – medicininė priemonė, padedanti žmogui pagerinti regėjimą nenešiojant akinių. Kontaktiniai lęšiai yra pritaikomi atskirai kiekvienam žmogui pagal jo akių formą. Netinkamai pasirinkus jie gali pabloginti regėjimą ar netgi sukelti komplikacijų. Būtent todėl tik geras regos specialistas gali tinkamai parinkti kontaktinius lęšius. Visgi, yra keletas taisyklių, kurias turi žinoti kiekvienas žmogus, norintis įsigyti kontaktinius lęšius:

Pirmas žingsnis: Kreipkitės į gydytoją, dirbantį optikos salone

Užsirašykite į norimą optikos saloną, kad jūsų regėjimo kokybė būtų pilnai patikrinta ir būtų parinkti tinkami kontaktiniai lešiai iš Lensor. Turėkite omenyje – ši konsultacija užtruks kiek ilgiau, nei įprastas apsilankymas pas okulistą poliklinikoje.

LęšiaiAntras žingsnis: Kontaktinių lęšių parinkimas

Gydytojui uždėjus kontaktinius lęšius turi praeiti dešimt ar penkiolika minučių tam, kad akis priprastų prie svetimkūnio. Praėjus optimaliam laikui specialistas patikrins lęšių padėtį ant akies obuolio ir nuspręs, ar būtent šie jums tinka. Greičiausiai teks pasimatuoti ne vieną ir ne dvi kontaktinių lešių poras, kad atrastumėte sau tinkamiausius.

Trečias žingsnis: Dėvėkite kontaktinius lęšius tinkamai

Laikui bėgant jūs išmoksite greitai ir teisingai užsidėti ir nusiimti akių lęšius. Tačiau, jus aptarnaujantis regos specialistas privalo parodyti kaip tai daryti teisingai. Ypač kvalifikuotuose salonuose jums bus įteikta trumpa atmiintinė, kurioje rasite visą informaciją kaip užsidėti ir nusiimti kontaktinius lęšius be jokio papildomo vargo, o svarbiausia, teisingai.

Ketvirtas žingsnis: Kontaktinių lęšių priežiūros taisyklės

Egzistuoja labai daug įvairių kontaktinių lęšių tipų ir visiems jiems yra skirta atskira priežiūra. Pavyzdžiui, jei po konsultacijos nusprendėte psistoti ties vienkartinio naudojimo akių lęšiais, dėvėkite juos dieną o vakare tiesiog išmeskite. Jų priežiūra nereikalauja ypatingai daug pastangų ar laiko. Tačiau, jei nusprendėte pasirinkti ilgalaikius kontaktinius lęšius apie jų priežiūrą jums turi papasakoti juos parekomendavęs specialistas. Geriausiu atveju jis vėlgi duos jums trumpą atmintinę.

Kontaktiniai lęšiai yra puiki išeitis tiems, kurie nemėgsta nešioti akinių, tačiau mato prastai. Svarbiausia, nepamirškite periodiškai pasitikrinti savo regėjimą – tai raktas į sveikatą ir gerą regėjimą.

Facebook Comments