Kaip iš tiesų veikia FTB: nauja laida leidžia pamatyti agentų darbą iš arti

Terminas „FTB agentas“ dažnam pažįstamas iš įvairių veiksmo filmų. Tačiau šios JAV vidinės saugumo ir žvalgybos organizacijos – Federalinio tyrimų biuro – darbuotojų kasdienybė ir asmenybės yra žymiai įvairesnės nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. „Oskaro“ laureatė Octavia Spencer kartu su „discovery+“ pristato naują laidą „Federalai“, kurioje esami agentai dalijasi savo asmenine patirtimi ir leidžia pažvelgti į pavojingos tarnybos užkulisius.

Šešių epizodų laidoje žiūrovai galės išvysti įdomius ir netikėtus interviu su labiausiai elitine Amerikoje vadinamos kovos su nusikalstamumu agentūros darbuotojais. Jų metu bus aptartos pavojingos, neįprastos bylos, pateiktos informatorių, slaptų darbuotojų ir aukų įžvalgos. „Federalai“ atskleis šių sudėtingų bylų vingius, o agentai žiūrovus pirmą kartą įsileis į savo privatų pasaulį.

„Laidoje pasakojame apie iki šiol aktyvius FTB agentus bei kalbamės su jų informatoriais. Gilindamiesi į bylas galime išsiaiškinti, kaip mąsto FTB agentai, kaip jie sprendžia bylas“, – pasakoja vykdomoji prodiuserė Octavia Spencer.

Ji atskleidžia, kad laidoje nušviečiamos įvairios bylos: „Pavyzdžiui, viename epizode kalbame apie kelioms valstijoms smogusius brangakmenių vagis ar mažame miestelyje išardytą teroristų grupuotę, kitame – apie tiriamą pagrobimo atvejį. Mes visada išgirstame, kai FTB agentai suklysta, bet niekada neturime progos jiems padėkoti už tai, kad užkirto kelią nusikaltimams. Laida leidžia susipažinti su šių elitinių agentų darbu.“

Laidoje pasakojama, kaip FTB darbuotojams Bostone pavyko įsiskverbti į viena didžiausių pasaulyje nusikalstamų organizacijų „MS-13“ bei kaip pavyko sugriauti kelių milijonų dolerių vertės narkotikų imperiją Floridoje. „Federalų“ premjeroje specialieji agentai Wayne’as Jackowskis ir Andy Kehrenas taip pat prisimena siaubingą poros pagrobimą, kurį tiriant prireikė persekioti pagrindinio įtariamojo automobilį.

„Visos nagrinėjamos bylos intriguojančios, tačiau labiausiai aktualus yra vidinio terorizmo atvejis Garden City mieste. Jei ne vieno drąsaus žmogaus iš miestelio bendruomenės poelgis ir FTB veiksmai, padėję sužlugdyti vietos teroristinę organizaciją, galbūt būtume išvydę kažką panašaus į išpuolį Oklahomoje. Tai itin svarbi byla – esame dėkingi visiems, sutrukdžiusiems atsitikti tragedijai“, – sako O. Spencer.

Anot prodiuserės, „Federalai“ atskleidžia ne tik įdomius nusikaltimų užkulisius, bet ir FTB agentų asmeninių istorijų įvairovę.

„Buvo itin įdomu sužinoti, kad būti FTB agente buvo užverbuota ir viena mokytoja. Visada žavėjausi mokytojais, bet tai, kad ji buvo mokytoja ir tapo agente, tik dar labiau lėmė mano susižavėjimą. Kovoti su nusikalstamumu į FTB žmonės ateina iš įvairiausių sluoksnių“, – pastebi ji.

Laidą „Federalai“ Lietuvos žiūrovai jau gali peržiūrėti „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ ir „MEGOGO“.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, CNN, DC, „Eurosport“, HBO, „Max“, HGTV, „Food Network“, „OWN“, „Investigation Discovery“, TLC, „Magnolia Network“, TNT, TBS, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Film Group“, „Warner Bros. Television Group“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Apie „discovery+“:

„discovery+“ yra „Warner Bros. Discovery“ teikiama negrožinio ir realaus gyvenimo turinio srautinio transliavimo paslauga, veikimo pradžioje pasiūliusi plačiausią turinio katalogą. „discovery+“ siūlo daugybę išskirtinių, originalių serialų skirtingiems skoniams, įskaitant gyvenimo būdą ir santykius, namus ir maistą, tikrus nusikaltimus, paranormalius reiškinius, nuotykius ir gamtos istoriją, taip pat mokslą, technologijas ir gamtą, bei aukštos kokybės dokumentinius filmus. Lietuvoje „discovery+“ yra pasiekiama per „Go3“ televiziją, „MEGOGO“ ir „Telia Play“.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

Facebook Comments