Kaip dekoruoti namus nuotraukomis?

Dažnai savo namus esame įpratę dekoruoti įvairiais paveikslais ir meno kūriniais. Tačiau, ar kada pagalvojote, jog dekoravimas namų nuotraukomis ar nuotraukų spausdinimas ant drobės atrodys žymiai originaliai? Šiame straipsnyje aptarsime kaip dekoruoti namus nuotraukomis.

Namų šiluma

Paveikslai, nuotraukos, pakabintos ar pritvirtintos ant sienos, suteikia asmeniškumo, šiltumo namams. Rėmeliai nuotraukoms, paveiksliukams, paveikslams šiais laikais gali būti mediniai, plastmasiniai, metaliniai ar pagaminti iš kitų, pačių netikėčiausių medžiagų. Rėmelių formos taip pat įvairiausios: stačiakampiai, kvadratiniai, apvalūs ir t.t. Nuotraukų ar paveiksliukų, vertų pakabinti ant sienos namuose, taip pat kiekvienas turime turbūt visą šūsnį.

Iškyla klausimas, kaip rėmelius su nuotraukomis ar paveiksliukais išdėstyti ant sienos. Galima imti ir pakabinti, daug nesukant galvos. Tačiau turbūt norisi padaryti tai originaliai ir savitai. Kiek pamąsčius ir paeksperimentavus galima atrasti tikrai įdomių variantų. Pats nuotraukų išdėstymas, paveiksliukų sugrupavimas ant sienos, gali tapti meno kūriniu.

Kaip išsirinkti tinkamas priemones?

Galvodami apie tai, kaip papuošti sieną savo rankomis, turite atidžiai išanalizuoti viską:

 • Kambario matmenys 
 • Laisvas paviršiaus plotas
 • Jų meniniai sugebėjimai
 • Kambario ar buto pertvarkymo mastas

Jei nėra stilistinių nuorodų į interjerą, o kapitalinis remontas jau baigtas arba dar neplanuojamas, svarbu pabrėžti, kokiu stiliumi dekoruoti butą. Sienų skydas ar mozaika gali pabrėžti stiliaus pasirinkimą, o keli aksesuarai ir užuolaidų raštas papildo atmosferą.

Pasirinkta vaizdo tema ar ryškus akcentas gali būti tipiška tam tikro stiliaus išraiška:

 • retro (derliaus, suglebęs prašmatnus, grunge)
 • minimalizmas (konstruktyvizmas, funkcionalizmas)
 • šalis (Provansas; vasarnamis; ferma, bokštas)
 • miesto stiliai (palėpė, techno, futurizmas)
 •  modernus stilius (sintezės, šiuolaikinis, aukštųjų technologijų)
 • etno (afrikiečių, azijiečių – japonų, indų, kinų, arabų)
 • klasikiniai ir istoriniai stiliai (antikiniai, rūmai, renesansas, barokas)

Jei laikas pasirinkti savo stilių, nesivaikyk mados ir nesiimk kažkieno kito gyvenimo būdo. Įsivaizduokite šį ar tą dizaino pavyzdį savo bute ar name – ar bus patogu gyventi tokioje aplinkoje? Kartais originalus sienų dizainas savo rankomis sukelia tam tikrą atmetimą, atmetimą. Priešingai, kai kurie kompetentingai įkūnyti ir artimi širdžiai idėjos užpildys asmeninę erdvę ypatinga aura. Bet atsitinka taip, kad viskas tiesiog pavargsta, ir aš noriu praskiesti trivialią atmosferą neįprastu dekoru ant sienos

Neįprastas dekoras su pažįstamais daiktais

Kūrybingas vaizdas yra tada, kai pažįstamus objektus matote nauju būdu. Jei neturite savo įdomių idėjų, galite naudoti kitų žmonių pavyzdžius ir iliustracijas. Sienų dekoravimo galimybės yra įprastos dėžutės be dugno ir dėžutės, pagamintos iš storų medžiagų. Juos galima perdažyti ir pakabinti ant sienos kaip mažų daiktų, indų ar prieskonių lentynas virtuvėje.

Vienas veidrodis kiekviename kambaryje yra geras. N, bet jei yra keli iš jų, be pagrindinio, tai jau yra visa „veidrodinė siena“. Beje, šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė apdailos medžiagų, pasižyminčių dideliu atspindžiu. Tačiau nepersistenkite. Jei kambaryje yra veidrodinės grindys, blizgios lubos ir plytelės su veidrodžio efektu – to jau yra per daug. Iš pietų pusės atspindėtas šviesos perteklius užmerks akis, šiauriniame kambaryje ar prieškambaryje be langų ši parinktis yra tinkamesnė. Bet bet kokio originalaus dizaino interjere geriau pasirinkti veidrodinį sienų dekoravimą.

Pabaigai,

Šiame straipsnyje aptarėme ne tik kaip derinti nuotraukas su namų interjeru, bet ir kaip kurti savą interjerą. Kurkime sau tobulus namus!

Facebook Comments