Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kai dantų implantacija kelia abejonių

dantų implantacijaDantų implantacija – sąvoka, ne retai pacientams skambanti gana grėsmingai, ypač, kai jie nežino, kas tai per procedūra. Iš tiesų pats žodis implantacija turbūt daugeliui asocijuojasi su rimtais sveikatos sutrikimais, sudėtingomis operacijomis ir lgu gijimu po procedūros. Tačiau dantų implantacija nėra tokia jau sudėtinga ir neturėtų kelti tiek daug klausimų. Visgi, specialistai teigia, jog žmonės ne retai mažai ką žino apie dantų implantus ir implantaciją, tad  dalijamės keliais atsakymais į populiariausius klausimus.

Ar mane užmigdys?

Labai dažnai pacientai baiminasi, jog dantų implantavimui reikia kaip reikiant ruoštis, nes tai rimta operacija. Tačiau nuo chirurginės operacijos dantų implantacija labai skiriasi. Žinoma, norint suteikti kuo daugiau patogumo pacientui, per procedūra yra taikoma vietinė nejautra. Tuomet pacientas gali atsipalaiduoti ir nesibaiminti dėl nemalonių pojūčių, o specialistui dirbti patogiau ir lengviau. Retais atvejais, kai pacientai patys pageidauja, odontologas gali pritaikyti ir narkozę, tačiau tai tikrai nėra privaloma procedūros dalis.

Nuo kada galima naudoti implantus?

Kai kalbame apie protezus ir implantus, žmonės kartais tuo susieja su senyvo amžiaus žmonėmis. Tačiau iš tiesų implantantacijai nėra taikomas joks amžiau scenzas. Netgi specialistai pastebi, jog ne retai implantai reikalingi gana jauniems žmonėms, kurie po traumų ar nelaimingų atsitikimų praranda vieną ar kelis dantis. Tokiu atveju dantų implantacija yra tikrai puikus pasirinkimas, nes dantis įstatomas į buvusią vietą ir daugiau niekuomet nekelia nepatogumų.

Ar dantų implantai turi galiojimo laiką?

Labai dažnai pacientai mano, jog dantų implantai yra tik šiek tiek tobulesnė plombos išraišką, tad po kurio laiko juos reikia pakeisti. Tai netiesa. Iš tiesų dantų implantai yra danties atitikmuo, jis atlieka visas danties funkcijas. Taip, dantų implantai, kaip ir tikri dantukai, reikalauja tinkamos priežiūros ir dėmesio, jei laikotės tinkamos dantų priežiūros, greičiausiai dantų implantai ir nepakeis savo funkcionalumo. Jie gaminami iš natūralius danties audinius atitinkančių medžiagų ir tinkamai prižiūrimi dažniausiai žmogui tarnauja visą jo gyvenimą.

Per kiek laiko implantas prigija?

Laikas, per kurį dantų implantai prigys prie žandikaulio ir įsitvirtins kaip nauji dantys, dažniausiai nustatyti kiekvienam apcientui nepavyksta, ne stai priklauso nuo daugelio veiksnių. Tačiau laukti ilgai tikrai nereikia. Dažniausiai pacientai pastebi, jog dantų implantai prigija per pirmąjį pusmetį po procedūros.

Ar visiems galima naudotis implantais?

Ne, iš tiesų dantų implantacija yra tokia procedūra, kurios atlikti negalima visiškai visiems žmonėms. Dažniausiai tokios procedūros neatliekamos besilaukiančioms mamoms, vaikams su pieniniais dantimis, bei pacientams, sergantiems kai kuriomis ligomis. Todėl apie dantų implantacijos galimybes visuomet naudinga pasiteirauti savo odontologo.

Facebook Comments