Gyvenate ne Lietuvoje? – Kaip palaikyti ryšį su gimtąja šalimi
|
Vykstate studijuoti į užsienį, darote pertrauką, kad galėtumėte dirbti nuotoliniu būdu, keliaujate pramogauti ar mokytis ir norite palaikyti ryšį su šeima, draugais ir (arba) dėstytojais? Laimei, labai lengva palaikyti ryšį keliaujant. Šiais laikais belaidį internetą galima rasti beveik visur, ir jei nekeliaujate į itin atokią vietovę, neturėsite didelių sunkumų rasti interneto ryšį ir prisijungti prie interneto. Štai keletas programėlių ir būdų kaip palaikyti ryšius su artimaisiais.
1. Zoom
„Zoom” – tai vaizdo platforma, kurioje specialistai gali susitikti ir net rengti konferencijas per vaizdo įrašus. Naudojant „Zoom” yra tokios galimybės kaip klausimų ir atsakymų langelis dalyviams, pertraukų sesijos (šią savaitę dalyvavau pirmojoje automatinėje pertraukos sesijoje „Zoom” renginyje), diskusijų dalyvių ir administratorių galimybės bei ekrano bendrinimas. Be to, „Zoom” leidžia įrašyti sesijas, t. y. jei esate renginio vedėjas, galite išsaugoti failą ir vėl juo naudotis. „Zoom” taip pat turi keletą emotikonų, keletą virtualių fonų ir keletą smagių filtrų. Praktiškai visuose nakvynės namuose ar viešbučiuose, kuriuose apsistosite, bus nemokamas interneto ryšys, prie kurio galėsite prisijungti su nešiojamuoju kompiuteriu.
2. Facebook
XX amžiuje palaikyti ryšį neabejotinai įgavo naują prasmę. Beveik visi naudojasi „Facebook” – sparčiausiai pasaulyje populiarėjančia socialinės žiniasklaidos svetaine, kuri padeda žmonėms bendrauti ir dalintis informacija su draugais ir artimaisiais. Tai netgi tapo būdu tarptautiniams biurams palaikyti ryšį su užsienio absolventais, esamais ir būsimais užsienio studentais. Visi gali naudoti sienos įrašus ir būsenos atnaujinimus, kad pasidalintų savo kasdienio gyvenimo veikla – nuo naujausių pasiekimų iki to, ką valgo ir žiūri per televizorių, su kuo bendrauja ir dar daugiau.
3. Nemokami telefono skambučiai naudojant Skype
Naudodamiesi šia paslauga dažnai galite skambinti tarptautiniais telefonais už centus. O jei asmuo, kuriam skambinate, turi „Skype”, skambutis yra nemokamas. Jei nesate su ja susipažinę, „Skype” yra programa, leidžianti skambinti telefonu arba nešiojamuoju kompiuteriu. Atsisiųskite programą, nusipirkite kreditų, jei jų reikia, ir galėsite skambinti telefonu iš beveik bet kur į beveik bet kur.
4. Atviruko ar laiško siuntimas
Super klasikinis metodas palaikyti ryšius su savo draugais ir šeima, bet stebėtinai efektingas iki dabar. Todėl jei norite palaikyti ryšį laiškais arba tiesiog norite išsiųsti atviruką, kad praneštumėte kam nors, jog apie jį galvojate, nereikia panikuoti. Pašto skyrių yra visoje planetoje. Jei reikia išsiųsti atviruką, paprastai turistinėse parduotuvėse, kuriose galima nusipirkti pašto ženklų, galite jų įsigyti. Turėdami pašto ženklą, galite jį nunešti į pašto skyrių arba tiesiog įmesti į pašto dėžutę, kurią pastebėjote mieste.
5. Surenkite virtualių žaidimų vakarą
Išlaikykite tradicinį žaidimų vakarą ir surenkite virtualų žaidimų vakarą su šeima ir draugais. Surenkite smagų vakarą kartu (žinoma, su nedidele draugiška konkurencija), kad įveiktumėte atstumo liūdesį ir pakeltumėte adrenaliną. Alternatyviai galite žaisti pramoginius žaidimus, kadangi viskas vyksta internetu ir nereikia stipraus kompiuterio, yra lengvai prieinama visiems.
6. Paskambinkite artimiesiems per telefoną
Kartais palaikyti ryšį tereikia pakelti telefono ragelį – ir ne, neturime omenyje SMS žinučių. Mūsų skaitmeniniame pasaulyje neretai didžiąją dalį bendravimo atliekame siusdami žinutes arba naudodamiesi socialiniais tinklais. Skambinimas šeimai ir draugams yra išbandytas ir tikras būdas palaikyti ryšį. Dauguma telefonų leidžia kalbėtis keliomis linijomis, todėl palaikyti ryšį su didesne grupe paprasta. https://fanuarena.lt/sport/