Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Euro įvedimas ir buhalterinė apskaita

euraiJau už kelių dienų visų žmonių piniginėse litus pakeis eurai. Tačiau šis periodas laikomas ko ne didžiausiu išbandymu verslininkams, IT specialistams bei, žinoma, buhalteriams. Tai reiškia ne tik sisteminius trikdžius kol viskas pradeda veikti sklandžiai, bet ir tam tikrus buhalterijos niuansus susijusius su valiutos kursu. Kaip išgyventi šį periodą ir kas yra svarbiausia žinoti?

Reglamentas

Išmąstyti savų teorijų tikrai nereikia, visi su buhalterija ir apskaita susiję niuansai yra plačiai aptariami parengtame 40-tajame Verslo apskaitos standarte „Euro įvedimas“(40 VAS). Jame nuodugniai išaiškinami su buhalterine apskaita ir jos vedimu pereinamuoju metu susiję niuansai.

Perskaičiavimo kursas

Oficialus euro kursas yra jau daug metų nekintantis: 3,4528 Lt. Perskaičiuojant sumas iš litų į eurus, svarbiausią vaidmenį vaidina trečiasis skaitmuo po kablelio – apvalinama pagal įprastas matematines taisykles. T.y. jei trečias skaitmuo yra 5 ar didesnis, reiškias prie antro skaitmens pridedame vienetą, o jei 4 ar mažiau – antras skaitmuo nesikeičia. Pavyzdžiui, 11 Lt verčiant į eurus gauname 3,185 EUR. Kadangi trečias skaitmuo yra 5, reiškia apvaliname į didžiąją pusę ir gauname 3,19 EUR.

Darbo užmokesčio perskaičiavimas

Nors aukščiau aptarėme perskaičiavimo kursą ir apvalinimo taisykles, svarbu paminėti, jog darbo užmokesčio perskaičiavimui taikoma išimtis. Jei trečias skaičius po kablelio yra 1 ar didesnis, jau apvalinama į didžiąją pusę. T.y. 1100 Lt / 3,4528 = 318,582, tad apvalinama iki 318,59 EUR. Taip siekiama nenuskriausti darbuotojo ir bent minimaliai padidinti atlyginimą.

Metų užbaigimas

Siekiant sklandžiai pereiti prie euro naudojimo visose gyvenimo sferose, daugelis finansinių institucijų, valstybinių įstaigų, tame tarpe ir bankai, VMI, Sodra, pertvarko savo informacines sistemas. Dėl to norint atlikti mokėjimus litais, pavedimą reikia suformuoti iki gruodžio 31 d. 10 val. Todėl norint sėkmingai atlikti pavedimus dar iki kalendorinių metų galo, reikėtų tuo pasirūpinti iki gruodžio 31 d

Facebook Comments