Ekspertė įvardijo veiklas, kuriomis užsiimant šventės prie užstalės neprailgs: ypač patiks vaikams

Miestuose sužibusios eglutės ir ore tvyrantis imbierinių sausainių kvapas primena apie nenumaldomai artėjančias Kalėdas. Tai ypatingas metas, kai daugelis šeimų, draugų, kolegų ir bičiulių kartu švęs net keletą dienų. Visiems, planuojantiems šventinį pasisėdėjimą namuose, renginių organizatorė Justina Matulevičienė pataria, kaip prasiblaškyti ir kartu nuveikti kažką prasmingo. O prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pasakoja, kaip išrinkti tokią dovaną, kad per šventes būtų galima su ja ir pažaisti. Ją įsigyti pigiau iki gruodžio 18 d. galima pasinaudojus -40 proc. nuolaida, taikoma žaislams apsiperkant „Rimi“ parduotuvėse su lojalumo kortele.

Pataria, kaip sukurti šventinį jaukumą 

Renginių organizatorė Justina Matulevičienė pasakoja, kad jaukiam šventiniam pasisėdėjimui namuose reikia nedaug, o šventinę nuotaiką padės sukurti subtiliai parinkta muzika bei iš virtuvės sklindantys užburiantys kvapai, žybsinčios lemputės.

„Jaukiai žiemos šventei namuose rekomenduoju svečius pasitikti maloniais kvapais, kuriuos skleidžia kepiniai. Orkaitėje kepamų imbierinių meduolių ar cinamoninių bandelių kvapas namuose paliks gerus prisiminimus bei sukurs šventinę nuotaiką. Taip pat didelį vaidmenį šventinės nuotaikos kūrime, bent jau jos pradžioje, vaidina muzika. Tik svarbu parinkti tinkamą grojaraštį. Tad vakaro organizatoriui tenka nemenka užduotis – apgalvoti svečių amžių ir parinkti tokią muziką, kuri būtų tinkama tiek vaikams, tiek suaugusiems. O turintiems patefonus ir kalėdinę muziką leidžiantiems per juos, šventinė emocija dar labiau sustiprėja, sukurdama magišką atmosferą“, – pasakoja J. Matulevičienė.

Dovanas padiktuos šventės tema 

Organizuojant šventinį susibūrimą, renginių planuotoja rekomenduoja kvietimus pasigaminti patiems arba pasinaudoti išmaniosiomis technologijomis. „Šiuo metu populiarėja tendencija siųsti internetinius pakvietimus, kuriuos galite personalizuoti. Judantis paveikslėlis Kalėdų tema visada pradžiugins bei pakels nuotaiką. Kvietime būtinai nurodykite visą reikiamą informaciją: šventės datą, pradžios laiką, vietą, aprangos kodą ir tai, ką svečias turėtų atsinešti eidamas į svečius“, – pataria specialistė.

Planuojant svečių fotosesiją, aprangos kodą ekspertė pataria susiplanuoti iš anksto: „Nuotraukose aprangą susiderinę svečiai visada atrodo gražiau, tačiau neįpareigočiau jų kalėdiniais atributais. Geriausias sprendimas – parinkti kelias aprangos spalvas. Taip žmonėms bus paprasčiau, be to,  visi bus susiderinę. Taip pat galima išskirti kažkokį akcentą, pavyzdžiui, raudona spalva. Šiuo atveju svečiams bus galima pasitelkti fantaziją ir sugalvoti, ar tai bus raudonas megztinis, plaukų lankelis, o gal tik raudonos spalvos lūpdažis.“ 

Keičiantis dovanomis J. Matulevičienė taip pat siūlo į pagalbą pasitelkti išmaniąsias programėles ir taip ištraukti žmogų, kuriam bus dovanojama: „Programėlėje patogu nurodyti tiek vardus, tiek ir dovanos sumą. Kita idėja, pasinaudoti šių metų šventės tema, kuri padiktuos dovanų idėjas. Pavyzdžiui, jeigu šių metų tema kelionės, knygas mėgstančiai mamai galima nupirkti knygą apie Maroką ar kitą šalį. Dovanas suasmeninti ir truputį paįvairinti smagu, ypač jei kasmet švenčiame su ta pačia kompanija.“ 

Smagios veiklos mažiesiems šventės dalyviams 

Jaukumui ir smagiam laikui su svečiais svarbus ne tik šventinis stalas bei dekoracijos, bet ir pramogos. Tam puikiai pasitarnaus iš anksto pasiruošti žaidimai. „Suaugusieji gali žaisti laiko patikrintas šaradas. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir mažųjų šventės dalyvių. Galbūt į namus pakviesti Kalėdų senelį, kuris atneš dovanas arba įkalbinti kaimyną, kad persirengtų Kalėdų seneliu ir taip nustebintų vaikus. Be to, visada pasiteisinantis dalykas – kalėdinės tatuiruotės bei spalvinimo knygelės, kuriose kiekvienas galės išmarginti savo Elzas bei Kalėdų senelius“, – pataria pašnekovė. 

Kaip teigia J. Matulevičienė, tokiame skubančiame pasaulyje didelė vertybė šventes praleisti su artimaisiais ir skirti jiems dėmesio bei laiko. „Būtinai parodykite dėmesį vaikams, įjunkite juos į bendras šeimos veiklas. Mažiesiems šventės dalyviams galima duoti užduotį sukurti eilėraštį ar padainuoti dainą ir  už tai apdovanoti prizu. Taip pat į vakaro veiklą galima įtraukti stalo žaidimus, jų asortimentas labai platus. Tiesa, jei pati neturėčiau vaikų, kvietime būtinai iškomunikuočiau, kad kiekviena šeima atsineštų po vieną savo žaidimą, jog visi šventėje dalyvaujantys vaikai galėtų dalintis“, –  rekomenduoja renginių planuotoja. 

Pasak jos, viena iš smagių idėjų, kurią ir pačiai kažkada teko išbandyti – kartu su svečiais kepti imbierinius meduolius. „Iš anksto paruošiau tešlą, o kiekvienas padarė po savo meduolį, kurį dekoravo spalvotais pabarstukais. Tokia bendra veikla nėra brangi ir neužima daug vietos. Be to, ji ypač patinka mažiesiems šventės dalyviams“, – pasakoja specialistė. 

Pataria, kaip išrinkti dovanas 

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, net ir simbolinė, bet gerai apgalvota dovana prisideda prie džiugios šventinės atmosferos, o dovanojimo veiksmas atspindi šventinio laikotarpio dvasią ir stiprina bendruomeniškumo jausmą. 

„Perkant kalėdines dovanas dažnai tenka susidurti su problema, kai nepavyksta sugalvoti, ką padovanoti ne tokiam artimam ar hobių neturinčiam žmogui. Tokiu atveju labiausiai praverčia praktiškos ir kokybiškos dovanos, kurias galima sunaudoti, pavyzdžiui, maisto, saldumynų ir karštųjų gėrimų, kosmetikos bei higienos priemonių rinkiniai. Be to, renkantis „Rimi“, „Selection by Rimi“ ar „I love eco“ privačių etikečių kalėdinių maisto dovanų rinkinius galima ne tik sutaupyti ir taip daug išlaidų reikalaujančiu šventiniu laikotarpiu, tačiau ir neprarasti dovanojimo džiaugsmo. Tokiuose rinkiniuose būna sudėti net keli maisto produktai, todėl toks variantas yra ekonomiškesnis, palyginti su kiekvieno daikto pirkimu atskirai, o rinkinio kaina prasideda nuo vos nuo 5,99 Eur. Taip pat kalėdinių dovanų rinkiniai dažnai pasižymi tam tikra tematika, todėl dovanojimo patirtis tampa asmeniškesnė. Pavyzdžiui, gurmanui galite parinkti sūrių užkandžių rinkinį, egzotikos gerbėjams – meksikietiškų produktų krepšelį, o smaližiams – saldžių kepinių asorti“, – siūlo O. Suchočeva. 

Ekspertė primena, kad dabar galima daugiau sau leisti Kalėdoms, nes „Rimi“ – pigu: „Kiekvieną savaitę iki švenčių parduotuvėse taikomos vis naujos nuolaidos, tad tai puiki proga iš anksto pasiruošti Kalėdoms. Pavyzdžiui, iki gruodžio 18 d. galima pasinaudoti -40 proc. nuolaida, taikoma žaislams, apsiperkant „Rimi“ parduotuvėse su lojalumo kortele. Atidarytos tokios dovanos iškart taps ir užsiėmimu šventėje, ir bus prasminga lavinantis po jų. Visada verta pasitikrinti ir „Mano Rimi“ lojalumo programos teikiamus asmeninius pasiūlymus bei papildomas nuolaidas.“

Pranešimą paskelbė: Živilė Udrė, Integrity PR, UAB

Ekspertė įvardijo veiklas, kuriomis užsiimant šventės prie užstalės neprailgs: ypač patiks vaikams

Facebook Comments