Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Drabužai internetu: kokie klausimai dažniausiai kyla pirkėjams?

drabužiai internetuAtsidarykite savo drabužių spintą. Išsitraukite keletą  dažniausiai nešiojamų rūbų: ar atsimenate, kur pastaruosius pirkote? Tikėtina, jog apie vieną ar keletą iš jų atsakysite – „internetu”. Drabužiai internetu gali būti parduodami:

  • intrnetinėse parduotuvėse;
  • fizinių asmenų, siūlančių naujus arba dėvėtus rūbus ir besiskelbiančių apie tai atitinkamos tematikos foruomuose bei skelbimų portaluose.

Nors internetinė prekyba rūbais jau gerokai įsibėgėjusi, tačiau dažnam kelia kur kas daugiau klausimų nei apsipirkimas tradicinėje parduotuvėje. Pabandysime atsakyti į keletą iš jų.

Ar internetiniai pardavėjai nėra sukčiai, norintys pasinaudoti mano banko sąskaitos ir/arba asmeniniais duomenimis?

Pavojus realus, jei pirksite neįsitikinę pirkėjo patikimumu: jūsų asmeniniai duomenys neaiškiais tikslais gal ir nebus panaudoti, tačiau rizikuojate likti ir be prekės, ir be pinigų. Kaip apsisaugoti?

  • Rinkitės tik tas internetines parduotuves ar pavienius pardavėjus, turinčius palankių atsiliepimų iš buvusių pirkėjų.
  • „Apšniukštinėkite” internetinę svetainę – pardavėjas(juridinis asmuo) privalo pateikti visus savo rekvizitus.
  • Nelogiškai žemos kainos (tarkime, dauguma pardavėjų už konkrečią sunknelę prašo apie 300 litų, o vienas –  50 litų) turėtų duoti jums signalą, jog čia kažkas ne taip.
  • Pabendraukite telefonu ar elektroniniu paštu. Šis būdas itin efektyvus bendraujant  su su pavieniais pardavėjais. Internetinio apsipirkinėjo „asai” supras: pokalbis gali labai daug pasakyti apie asmens kėslus, jo sąžiningumą.

Ar drabužai internetu turi realų pavidalą – tai yra ar galima juos kažkur pasimatuoti?

Tai įmanoma, jei perkate iš asmens (jei jis sutinka) ir gyvenate kitame mieste. Galbūt  kai kurios internetinės parduotuvės ir numato tokią galimybę: išsirenkate internetu, nuvykstate į nurodytą vietą, pasimatuojate ir nusprendžiate, pirkti ar ar ne. Tačiau dažniausiai tenka prisiimti su internetiniu rūbų įsigijimu susijusią riziką – perki tik tai, ką matai nuotraukoje. Dėl to svarbu:

  • išsiaiškinti tikslius rūbo išmatavimus, o ne vien tik dydį (kuris, beje, priklausomai nuo gamintojo, gali būti labai skirtingas);
  • pasidomėti medžiagos sudėtimi – juk paliesti rūbo per monitorių taip pat negalima;
  • žinoti, kokie rūbų modeliai yra tinkami.

O kas bus, jei drabužis man netiks?

Tai – bene opiausias klausimas, ypač pirmą kartą perkant iš tam tikros parduotuvės. Į jį atsakymo ieškoti turite dar prieš pervedant pinigus į nurodytą banko sąskaitą. Pardavėjas turi aiškai nurodyti, kokios yra sąlygos norintiems grąžinti prekę: galbūt galima grąžinti vien tik dėl to, jog nepatiko spalva, o gal įmanomas tik drabužio apkeitimas į kitą išsirinktą.

Aišku, pirkėjams gali kilti kur kas daugiau klausimų: atsakymo į juos ieškokite internetinėje svetainėje ir, jei vis dar lieka neaiškumų, nebijokite susisiekti su pardavėju asmeniškai.

Facebook Comments