Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Darbo paieškos Lietuvoje ir užsienyje

Darbo skelbimaiDarbo paieškos – dažnai aktualus klausimams bet kokio amžiaus žmonės. Na ne patiems jauniausiems, bet jau jaunuoliai, besimokantys mokykloje ieško, kur galėtų save realizuoti ar tiesiog pabūti už darbo jėgą ir užsidirbti keletą eurų pragyvenimui ar laisvalaikiui. Vyresnieji dažniau ieško darbo tiesiog tam, kad turėtų už ką nusipirkti maisto, o gal, metę seną darbą, ieško naujo, geriau apmokamo, su geresnėmis socialinėmis garantijomis ar tiesiog patogesnėje vietoje, geresnėje aplinkoje. Ieškant darbo tenka perversti krūvas darbo skelbimų, ir daug jų tenka ir atmesti, dėl gana aukštų reikalavimų, na bent jau jauniesiems, neturintiems patirtiems, tenka atmesti daugiau darbo skelbimų. Kitą vertus, jauni žmonės dažnai yra labiau motyvuoti dirbti ir vis dar dega noru save realizuoti, tad gebantieji įrodyti darbdaviui, jog svarbiausia ne patirtis, o didelis noras dirbti ir tobulėti, gali gauti ir visai neblogą darbą.

                  Nemėgstantiems sėdėti prie kompiuterio ieškant darbo skelbimų, teks ieškoti kitų būdų. Pavyzdžiui, vaikštinėti po įstaigas ir tiesiog siūlytis padirbėti. Žinoma, pradžioje reiktų nusistatyti, kokį darbą norėtume dirbti, juk atėjus į bet kokią įstaigą, jūsų paklaus, kokio darbo norite ir koks bus jūsų atsakymas? Nu….kokio nors…kad gerai mokėtų… Ne. Pirmiausia, sugalvokite, jog norite būti, tarkim padavėju, tuomet galite atsispausdinti kokį dešimtį savo gyvenimo aprašymų ir prasieiti pro patinkančias kavines, restoranus ar picerijas. Galbūt iš karto ir negausite darbo, bet palikite gyvenimo aprašymą, turėsite šiokį tokį pliusą darbinantis. Galbūt jus prisimins ir paskambins netikėtai?

                  Kitas darbo paieškos būdas – ieškoti patinkančių įstaigų, galbūt užsiimančių jums įdomia veikla, ir siųsti joms savo gyvenimo aprašymą su motyvaciniu laišku. Tokiu atveju, svarbu susirasti kontaktus, to žmogaus, kuris yra atsakingas už įdarbinimą, o nerašyti į bet kokį pasitaikiusį elektroninį paštą. Svarbu ieškoti protingai, nepatingėti, galbūt daugiau pasiknisti ir pasidomėti, tačiau taip gerokai padidinsite savo šansus rasti darbą.

                  Kad ir koks būtų darbo paieškų būdas, ar tai darbo skelbimai internete, ar laikraštyje, ar vaikščiojimas po įstaigas ir savęs siūlymas, svarbiausia yra mokėti save pateikti. Galbūt jūs puikiai žinote, jog puikiai atliksite jums skirtus darbus, tačiau darbdavys to nemato, tad reikia sugalvoti, kaip jam tą parodyti. Taigi sėkmės ieškant darbo ir darbinantis norimoje srityje.

Facebook Comments