Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Medžių auginimas savo rankomis

BonsaiSakoma, jog tikras vyras turi užauginti sūnų, pastatyti namą ir pasodinti medį. Sūnų – kad pratęstų savo pavardės giminę, namą – kad sūnus turėtų, kur gyventi, o medį – na…kad aplinka būtų gražesnė ar kad tiesiog būtų padarytas geras darbas. Ar šiaip ar taip, medžių sodinimas yra išties geras darbas, kurio imasi ne tik vyrai bet ir moterys.  Daug kas medžius augina ir sode, nesvarbu ar tai būtų obelis, ar kriaušė, slyva ar ąžuoliukas ar berželis. Visų medžių sodinimas ir auginimas yra gražus darbas ir to turėtų imtis kone kiekvienas, ir visai nesvarbu nei jo lytis, nei pažiūros. Medžius sodinkime visi.

                  Bene paprasčiausia yra pasisodinti medelį sode. Tai yra, nusipirkti kokią obelaitę ar slyvaitę ir pasodinti ją sode. Tuomet ja rūpintis ir auginti, kol po kelių metų medelis duos derlių. Kitas variantas, gal netgi dar paprastesnis, būtų auginti bonsai medelį namuose. Šis medelis neužima daug vietos, telpa ant palangės, jį prižiūrėti nėra sudėtinga, jei nesiruošiate auginti itin įmantrių išraizgymų medelio. Dargi, kas būtų kiek sudėtingiau, sodinti visą mišką! Tokių akcijų, kuriose gali dalyvauti visi piliečiai būna ir Lietuvoje, mūsų šalyje. Tereikia atvažiuoti ir padėti visiems kaip tik galite, tuomet ir gerai jausitės, dažnai ir geros nuotaikos pasisemsite. Puikus būdas tiems, kurie nenori patys visko organizuoti, bet vis tiek nori padaryti gerą darbą.

                  Norintiems iš medžių sodinimo dar ir užsidirbti, galima įsidarbinti ir miško darbuotojų. Žinoma, tokio pobūdžio darbo atlyginimai nėra itin aukšti Lietuvoje, tačiau visai kas kita yra užsienyje. Medžius galima sodinti, pavyzdžiui, Švedijoje, Suomijoje. Ten yra gausūs miškų masyvai, šių šalių turtai. Medžiai yra naudojami pramonėje, todėl juos reikia ir atsodinti. Apsigyvenus miške ir kasdien sodinant medžius, galima neblogai uždirbti. Na tuo pačiu ir gerokai pavargti. Bet apsodinę hektarą ar kelis medžiais, jausitės išties padarę gerą darbą. Dar didesni medžių sodintojų atlyginimai yra Kanadoje. Kanadoje įsidarbinti paprasčiau bus studentams.

                  Taigi, jei apsisprendėte, kad norite rūpintis pasauliu ir auginti medžius, darydami gerą darbą aplinkai, pradėkite! Nesvarbu ar tai bus bonsai medelis, ar obelis, ąžuoliukas sode, o gal ir visas miškas – bet koks medžio pasodinimas artina mus prie motinos gamtos.

Tags: