Darbas Norvegijoje ne visada toks lengvas

Darbų paieškos užsienyje, ypač turtingoje Skandinavijoje, vilioja daugelį. Galimybė už tą patį darbą gauti kelis kartus didesnį atlyginimą iš tiesų skamba labai gerai. Taip, ten pragyvenimo lygis visai kitas ir algų išraiška eurais skiriasi kartais. Ir taip, ten tą gaunate už tą patį, o kartais net lengvesnį ar labiau gerbiamą darbą. Norvegijos darbo kultūroje galite tikėtis visai kitaip vertinamų viršvalandžių, pagarbos darbuotojui ir santykių su bosu. Bet. Viskas būtų gerokai per gerai jei tik taip ir būtų.

Paprastai, bent jau pradžioje, tikrai daug imigrantų Norvegijoje susiduria ir ieškodami darbo, ir jau dirbdami. Ir netgi po to mokėdami mokesčius. Vien tam, kad galėtumėte atvažiuoti dirbti į Norvegiją, reikės tvarkytis dokumentus. Greičiausiai tiesiog norvegų kalba. Gerai, jei tuo už jus pasirūpins darbdavys ar įdarbinimo agentūra. Na, ar bent jau padės. Tačiau daug kam viską tenka išsiaiškinti ir išsiversti patiems. Na, tai pirmas žingsnis, pirmas filtras, kuris atsijoja pirmuosius nepakankamai ryžtingus darbo ir laimės ieškotojus Norvegijoje.

Darbas Norvegijoje

Kas toliau? Darbą jau gavote, dokumentus susitvarkėte, štai jūsų pirmoji diena ir pirma staigmena – nesusikalbate nei su kolegomis, nei su darbdaviu. Jie nemoka lietuviškai ar rusiškai, jūs nekalbate norvegiškai ir tik minimaliai kažką suprantate angliškai. Laimei, tokie dalykai paprastai išsiaiškinami dar prieš įsidarbinant ir kaip nors prie jų prisitaikoma. Bet visuomet bus daug geriau jei tai neužklups jūsų netikėtai – planuodami emigruoti į kitą šalį, skirkite bent kelis mėnesius intensyviam kalbos mokymuisi. Na ir nepamirškite anglų kalbos – kad ir ką gyvenime veiktumėte, kad ir kus nuspręstumėte emigruoti, ši kalba tikrai padės. O jei jau suviliojo darbas Norvegijoje, skirkite laiko ir šios kalbos mokymuisi.

Tarkim jau kalbate ir pradeda dirbti. Darbo standartai gali tikrai skirtis palyginus su tuo, ką esate pripratę matyti Lietuvoje. Norvegijoje būsite gerbiamas, turėsite aiškias darbo valandas, pietų pertrauką ir visus kitus gerus dalykus. Kita vertus, darbe iš jūsų reikalaus profesionalumo ir efektyvumo. Rūkyti kas pusvalandį tikrai nėra efektyvaus darbo pavyzdys. Telks dirbti greitai, kokybiškai, efektyviai ir nuolat tobulėjant. Juk dideli atlyginimai iš oro neatsiranda. Ir vien Norvegijos nafta jų taip pat nefinansuoja. Efektyvus darbas yra viena tu dedamųjų, kodėl ten gyvenama geriau nei Lietuvoje.

Facebook Comments