Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Dar kartą apie laminates dantims

Dar 30-aisiais dvidešimtojo praeito amžiaus metais buvo pasiūlyta eilė metodikų, skirtų panaikinti estetinius priekinių dantų trūkumus, tarp kurių buvo paminėta technologija, iš principo panaši į šiuolaikinių laminačių kūrimo technologiją. Deja, to meto mokslo ir technologijų išsivystymo lygis negalėjo garantuoti patikimos konstrukcijos fiksacijos paciento burnoje, o taip pat – atspalvio atitikimo ir skaidrumo, kurie būtini estetiškam vaizdui po danties restauracijos išgauti.

Odontologijos klinika

Tuo tarpu šiais laikais kiekviena šiuolaikinė odontologijos klinika gali pasiūlyti dantų korekciją naudojant laminates dantims. Kada reikalingos laminatės dantims? Tada, kai Jūsų netenkina dantų spalva. Pažymėtina, kad prieš renkantis laminates dantims dėl pakeitusių spalvą dantų, verta išbandyti dantų balinimą. Jeigu jis neduos rezultatų, tada galite kreiptis į odontologijos kliniką, kad Jums būtų sukurtos laminatės.

Tačiau, nors laminatės dantims dažniausiai taikomos, esant dantų spalvos pakitimams, yra ir kiti jų taikymo būdai. Jas tvirtina esant toliau vardijamiems atvejams:

 • Struktūriniai dantų emalio pažeidimai;
 • Pažeidimai, iššaukti vaistų;
 • Dantų fluorozės iššaukti pažeidimai;
 • Dantų susigrūdimas;
 • Netaisyklinga dantų padėtis;
 • Pažeidimai, iššaukti karieso;
 • Trauminiai defektai;
 • Nulūžę dantys, reikalaujantys atstatymo;
 • Pernelyg daug kartų plombuoti dantys, kai plombavimas gadina estetinį jų vaizdą;
 • Kai norima atstatyti estetinį nusidėvėjusių dantų vaizdą;
 • Kai siekiama pagerinti estetinį danties vaizdą;
 • Kai siekiama užpildyti nedidelius tarp dantų atsiradusius tarpus (diastemas).

Kas gi tos laminatės dantims?

Žodis „laminatė“ verčiant pažodžiui – pamušalas, maskuotė, apsauginė danga. Stomatologijoje laminatės dantims – plonos keraminės plokštelės kurios tvirtai priglunda prie danties. Protezavimas dantų laminatėmis skirtas įvairių defektų, kurie dažnai atsiranda ant dantų, maskavimui, pavyzdžiui, įtrūkimams, pirminės spalvos pakitimams pašalinti ir pan. Dantų laminatės koreguoja išorinę dantų pusę, nepaliesdamos ir negadindamos vidinės pusės, todėl jos yra visiškai nepavojingos. Šiek tiek atbaido kaina, bet, patikėkite, rezultatas to vertas!

Laminatės dantims: privalumai ir trūkumai

Laminačių privalumai: atsparumas fiziniam, cheminiam ir biologiniam poveikiui. Tai reiškia, kad jos yra atsparios lūžiams, negenda veikiant kenksmingiems aplinkos faktoriams ir „nepasiduoda“ ėduoniui. Jas žymiai mažiau veikia arbata, kava, cigaretės ir kiti faktoriai, galintys pakeisti dantų spalvą ir išorinį vaizdą. Būdamos atsparios kenksmingiems aplinkos faktoriams, dantų laminatės saugo nuo jų ir jomis padengtus dantis. Ir, svarbiausia, – laminatės dantims puikiai atrodo. Iš trūkumų galima paminėti aukštą kainą ir ilgai trunkančią gamybą.

Kaip tvirtinamos laminatės dantims?

Dantų laminatai gaminami sluoksnis po sluoksnio, tiksliai atkartojant dentino (vieno iš dantį sudarančių audinių) ir natūralaus danties emalio spalvą. Odontologijos klinika tiksliai parinks dantų laminačių spalvą ir skaidrumą, sukurdami identišką dantų audiniams plokštelę, o fiksacijai naudos Jūsų danties spalvą atitinkančias medžiagas. Galų gale bus išgaunamas nematomas perėjimas nuo danties prie laminatės dantims, kas itin svarbu ilgalaikiam estetiškam rezultatui.

Šiuolaikinėje stomatologijos praktikoje laminatės dantims tampa vis dažniau naudojamos ir paklausios. Dėl spartaus vystymosi laminatės dantims tapo alternatyva tradiciniams protezavimo būdams. Ortopedinėje odontologijoje pirmuoju smuiku griežia estetinis protezavimo faktorius. Laminatės dantims dažniausiai tvirtinamos ant priekinių dantų, esant jų estetikos pažeidimams. Ypatingas dėmesys skiriamas pasirengimui protezuoti, šis procesas gali paveikti paciento šypsenos formavimą ir dantų protezo konstrukcijos ilgalaikį funkcionavimą.

Todėl svarbu kreiptis tik į patikimą odontologijos kliniką. Kiekviena save gerbianti odontologijos klinika įdarbina tik kvalifikuotus specialistus, turinčius reikiamą išsilavinimą, todėl gali garantuoti, kad visos odontologinės paslaugos, taip pat ir laminačių dantims tvirtinimas ir gamyba, bus suteiktos kokybiškai, operatyviai ir už prieinamą kainą.

Facebook Comments