D. Nausėdienė pasveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę 75-mečio proga

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė šeštadienį Londone dalyvavo šventiniame vakare, skirtame Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės 75-mečiui pažymėti.

Pirmoji ponia didžiausiai lietuvių bendruomenei užsienyje perdavė Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodžius, padėkojo už ilgametę ir nuoseklią išeivijos paramą atkuriant mūsų šalies nepriklausomybę ir stiprinant Lietuvą.

D. Nausėdienės teigimu, tvirtas ryšys su diaspora yra vienas iš pagrindinių Lietuvos Respublikos Prezidento prioritetų, dar didesnę prasmę įgavęs pakitus geopolitinei situacijai Europoje.

„Dėkojame Jungtinės Karalystės lietuviams už drąsiai išreikštą pilietinę poziciją karo akivaizdoje bei paramą Ukrainai ir jos žmonėms mūsų visų kovoje už laisvę ir demokratiją. Šiandieninių saugumo grėsmių akivaizdoje mūsų vienybė ir tautinis identitetas yra ypatingai svarbūs“, – sveikinime pabrėžė sakė pirmoji ponia. Jos teigimu, tik veikdami išvien ir rūpindamiesi Lietuvos ateitimi, galime išsaugoti tai, ką sukūrėme per daugiau kaip tris laisvės dešimtmečius.

Pasak D. Nausėdienės, lietuvių bendruomenės indėlis nepaprastai svarbus ir stiprinant dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius, taip pat skatinant tautiečius dalyvauti Lietuvos politiniame ir visuomeniniame gyvenime.

„Prezidento ir savo vardu dėkoju Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenei už brandų siekį puoselėti lietuvių tautinę savimonę, tvirtą bendruomeniškumą ir tvarų atsidavimą ugdant patriotišką jaunąją kartą, o taip pat už ištikimybę Vakarų pasaulio demokratinėms vertybėms“, – sakė D. Nausėdienė.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Facebook Comments