Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Butas nuomai: kaip sutvarkyti, jog NT vertė pakiltų dvigubai?

interjeras

Butus Lietuvoje nuomojasi ne tik studentai. Nuosavas nekilnojamas turtas deja nėra prieinamas kiekvienam, todėl nuomos paklausa visuomet egzistuoja. Kaip ir pasiūla. Tačiau vieni butai nuomojami už centus, tuo tarpu kiti tame pačiame rajone ar net tame pačiame name jau už kelis kart didesnę nuomos kainą. Kodėl?

Anot nekilnojamo turto specialistų, perkant būstą žmonės labiau ilgę vertinti būstą plačiau, keliami klausimai ar butas yra geroje vietoje, ar arti strateginiai objektai (parduotuvė, darželis, mokykla, autobusų stotelė), koks vaizdas pro langą, koks buto išplanavimas ir pan. Galvojama apie ateity ir būstas vertinamas kaip ilgalaikė investicija. Tačiau nuomojant butą tokie klausimai kyla rečiau. Žinoma, atsižvelgiama į patogumą, susisiekimą ir rajoną, tačiau didesnis dėmesys skiriamas būsto įrengimui, baldams, buitinei technikai ir visam vaizdui apskritai. Pagrindinis klausimas – ar čia galiu atvykti su vienu lagaminu ir laimingai gyventi?

Teigiamai į šį klausimą gali atsakyti prabangių butų nuomininkai. Tačiau vidutinių butų savininkai nesistengia dėl nuomininkų, o nesistengimas pasireiškia kelių senų klibančių baldų numetimu ir posakiu – „norės geriau, pats pasirūpins“. Tačiau nuomininkai nelinkę mokėti daug už butą, kad ir kokiame prestižiniame rajone jis būtų, jei į jį reikia investuoti. Tačiau jie mažiau spardosi išgirdę didesnę nuomos kainą, jei butas yra toks kaip tikri namai, kur gera ir malonu. Tad kaip pakelti nuomojamo buto vertę? Paprastai – įrenkite jį taip, kad patys norėtumėte jame gyventi.

Įrengimui nereikia didelių investicijų. Keletas smulkių pataisymų, atnaujinimų ir butas atrodo visai kitaip. Elementariai nedidelis kilimas suteikia butui šilumos ir jaukumo. Ir nebūtina jo pirkti brangaus – pats pigiausias kilimas ir truputis fantazijos – kaip šiame video apie kilimo atnaujinimą:

 

O gal nuomininkui paliekate apybjaurią, bet dar tvirtą ir galinčią tarnauti tarybinę komodą? Atnaujinkite ją tarsi sau ir pamatysite, kaip kambarys nušvis naujomis spalvomis:

 

Taigi, reikia nedaug, o nekilnojamo turto vertė pakyla kaip ant mielių. Juk nuomininkai butą įsimyli akimis žiūrėdami į gražius daiktus. Tad net gėlių puokštė ant stalo suteikia galimybę greičiau išnuomoti butą.

 

Facebook Comments