Blakių naikinimas. Kaip naikinti blakes namų salygomis?
|Patalinės blakės ir jų požymiai
Pagrindiniai patalinių blakių požymiai – smulkūs įkandimai ant kaklo, rankų, plaštakų, kojų ir niežulys, nedidelės kraujo arba blakių išmatų dėmelės ant patalynės. Įkandimus ir dėmes lengviausia pastebėti ryte, nes šie kenkėjai maitinasi naktį.
Pažymėtina, kad blakės įkandimas kai kuriems asmenims gali sukelti daug didesnį diskomfortą nei uodų, todėl kilus abejonėms, patartina nedelsti ir kreiptis į medikus.
Jei namuose buvo pastebėtos patalinės blakės, reikia nedelsiant imtis naikinimo priemonių, kadangi atsiradus dideliam užkrėstumui šiuos kenkėjus išnaikinti patiems praktiškai bus neįmanoma.
Pateikiame jums 5 būdus kaip naikinti blakes namuose.
Blakių naikinimas šalčiu
Tai vienas seniausių blakių naikinimo būdų, kuris buvo naudojamas dar XIX amžiuje kuomet visa šeima kelioms dienoms išeidavo pas kaimynus į svečius ir palikdavo atvirus langus ir duris. Deja viskas nėra taip paprasta, nes blakės pakelia iki -19 laipsnių šaltį. Derėtų žinoti ir tai, kad esant žemai temperatūrai blakės sugeba sustabdyti savo gyvybinius procesus ir „užmiega“ laukdamos palankesnių sąlygų. Taigi, bute šalčiu blakių gal ir neišnaikinsite, tačiau esant -25 lapsnių temperatūrai būtų tikrai pravartu antklodes ir pagalves išnešti į balkoną. Esant galimybei, patalynę šaltyje reikėtų palaikyti 1-2 paras.
Blakių išnaikinimas Dirbtiniu apšvietimu
Paprastai blakės yra aktyvios tamsoje, kuri yra palankiausias metas maitintis (išimtis gali būti tik labai alkanos blakės). Gyvendamos ryškiai apšviestame kambaryje jos nusilpsta ir miršta iš bado, nes šviesa sutrikdo jų natūralų gyvenimo ritmą.
Degus blakių apdorojimas
Metalinės konstrukcijos, kuriose slepiasi blakės, gali būti efektyviai apdorotos spiritiniu ar dujiniu degikliu. Šiuo atveju labai yra svarbu laikytis priešgaisrinių apsaugos reikalavimų.
Liaudiška priemonė blakių naikinimui
Imama 1 dalis anglies disulfido (nuodinga, degi, sprogi medžiaga), 20 dalių žibalo, 7 dalys ūkinio muilo (muilą reikia sutarkuoti). Viskas gerai sumaišoma, palaukiama kol tarkuotas muilas (arba jo drožlės) gerai ištirpsta, tada tirpalą gerai suplakame ir 10 kartų atskiedžiame vandeniu. Tirpalas naudojamas grindims plauti, baldams valyti blakių susikaupimo vietose.
Valerijono tinktūra blakėms
Pakanka šiuo tirpalu patepti lovos plyšius ir blakės ima išlįsti. Tačiau ši priemonė neveikia jų kiaušinėlių ir po kelių dienų blakių būrys vėl atsinaujina. Šis būdas nėra tinkamas jei bute gyvena šunys ar katės.
Profesionalus blakių naikinimas
Tam, kad laiku galėtumėte pastebėti apsigyvenusius parazitus, reikia reguliariai apžiūrinėti kilimus, čiužinius, sofas bei fotelius – jei pastebėsite daugybę juodų taškelių bei lervų išnaras, o galbūt ir pačias blakes, laikas imtis priemonių. Parduotuvėse parduodamos cheminės priemonės nėra 100% veiksmingos dėl konkuruojančių įmonių gausos, tad didžioji dalis chemijos yra skiesta ir ne itin efektinga. Blakių naikinimas yra privalomas ir efektyviausias būdas yra kreiptis specialistų pagalbos ir atlikti pilną visų patalpų dezinsekciją.