Kokia medžiaga geriausia apšiltinti namo lubas?

Pagal fizikos dėsnius įkaitęs oras kyla aukštyn, todėl namų su šaltu stogu lubų izoliavimas yra ne ekonomiškas, o efektyvus sprendimas. Neabejotinai pastebėjote, kad jūsų namuose kambaryje, virš kurio yra palėpė, kyla sunkumų dėl šaltų lubų. Ji paprastai nėra šildoma, o jos pačios izoliacija nėra reikšminga, kad žiemos mėnesiais būtų palaikoma komfortiška temperatūra. Dėl to iš gyvenamojo ploto nuolat prarandama šiluma.

Nuosavo namo lubas galima apšiltinti iš vidaus arba iš išorės. Abu pasirinkimai turi savų privalumų ir trūkumų, kuriuos lemia praktiškumas, aplinkybės, technologiniai ypatumai ir kiti svarbūs veiksniai.

Kodėl reikia izoliuoti nuosavų namų lubas?

Šiluminis barjeras sukuriamas, kai patalpai nuo palėpės atskirti naudojama pastatui būdinga izoliacinė medžiaga. Jis neleis įkaitusiam orui atvėsti ir išeiti per betono mikroįtrūkimus ar natūralias poras medinėse lubose, todėl padidės bendra patalpos temperatūra, plokštės ir sienos bus apsaugotos nuo užšalimo ir bus sutaupyta nemažai pinigų, kurie kitu atveju būtų išleisti šildymui.

Lubų šiltinimo ypatybės nuosavose namuose

Kai kalbama apie medines konstrukcijas, pirmenybė turėtų būti teikiama izoliacinio sluoksnio svoriui. Jei svoris per didelis, padidėja tikimybė, kad lubų danga sugrius arba įtrūks.

Kai kurie namų savininkai bando izoliuoti savo namų lubas naudodami šaltą stogo dangą, tačiau kiekviename regione reikalingas skirtingas izoliacijos lygis, priklausomai nuo temperatūros ir drėgmės lygio. Sumažinus storį, sumažėja termoizoliacinės savybės ir prarandamas izoliacijos įrengimo tikslas.

Lubų šiltinimas purškiamomis šiltinimo putomis

Priklausomai nuo darbo pobūdžio, putų izoliacija montuojama purškiant arba liejant. Tačiau norėdami naudoti šią medžiagą, turite kreiptis į sertifikuotą įmonę, nes tam reikia specialios įrangos, taip pat darbuotojų saugos priemonių ir specialistų gebėjimų.

Pagrindiniai privalumai:

  • produktas įsiskverbia į visus įtrūkimus ir mikroįtrūkimus, nes pažangus poliuretanas neleidžia kauptis druskoms tuose mažuose plyšiuose, todėl idealiai tinka naudoti ant kietmedžio grindų.
  • nedegumas;
  • nekenksminga aplinkai ir žmonėms;
  • graužikų nedomina;
  • medžiagoje yra daug oro burbuliukų, kurie užtikrina kokybišką izoliaciją.

Apibendrinimas

Renkantis konkrečią lubų izoliacinę medžiagą paprastai geriau kreiptis į profesionalus. Kiekvienu atveju yra spąstų, kurių reikia vengti savo jėgomis. Praktiškiau tai padaryti vieną kartą ir gauti garantuotai kokybišką rezultatą – du kartus tai daryti būtų laiko ir pinigų švaistymas.
Daugiau naudingos informacijos rasite https://www.gamo.lt/perdangos-ir-lubu-siltinimas-putomis/.

Facebook Comments