Ar galima apsisaugoti nuo suktybės kai pažįstamas nori skolintis?
|Jūsų pažįstamam žmogui atėjo sunkmetis ir jis norėtų skolintis iš jūsų tam tikrą pinigų sumą? Nepasitikite juo? Verta pabrėžti, jog pinigų skolinimas fiziniams asmenis su siekiu gauti pelno, yra draudžiamas mūsų šalies įstatymų. Jeigu jūs pinigus norite paskolinti be jokių palūkanų, tai savaime suprantama, jog čia nėra nieko neteisėto. Svarbu yra tai, jog mažai pažįstamas žmogus vis tiek gali būti nepatikimas, todėl jam gali būti per daug rizikinga skolinti didžiules sumas. Kaip bent minimaliai apsisaugoti nuo galimo sukčiavimo atvejo?
Pirmiausia, jeigu žinote kam skolinate ir jis vis tiek kelia jums nepasitikėjimą, tai apskritai vertėtų vengti piniginių sandorių su tokiais žmonėmis. Kitą vertus, jeigu nusprendėte padėti, tai svarbiausia žingsnis – pasidomėti jo reputacija. Tai galite padaryti internetu, tiesiog įvedus į paieškos sistemas jos vardą bei pavardę. Jeigu jis anksčiau buvo kažkaip pakenkęs kitiems žmonėms, tai didelė tikimybė, jog blogų atsiliepimų apie jį tikrai rasite, o radus, lieka vienintelis sprendimas – atsisakyti jam paskolinti pinigų.
Kiti apsisaugojimo būdai yra kiek labiau psichologiniai. Tai reiškia, jog užduodant tam tikrus klausimus ir gavę atsakymus, galite numatyti jo veiksmus. Pavyzdžiui, paklauskite kodėl jis nepasinaudoja greita paskola iš kokios nors greitųjų kreditų bendrovės. Sukčiavimo atveju, jis atsakys, jog ten labai didelės palūkanos, o tai tikrai parodys jo blogus ketinimus – šiuo metu, kuriems reikia trumpalaikės finansinės pagalbos, nemokamą paskolą gali gauti net iki 3 mėnesių laikotarpiui, tad jeigu žmogus tuo nesidomėjo, tai vadinasi jis žino, kad kreditas jam nebus suteikiamas dėl kitų priežasčių arba tiesiog jam neįdomios šios bendrovės, tad lieka viena išvada – jam reikalingas pinigų skolinimas į rankas, jog niekur nesimatytų įvykdytas susitarimas. Tokiu atveju, pasiūlykite jam alternatyvų paskolos sutarties sudarymą – paprašykite, jog viską atliktumėte bankiniais pavedimais. Tokiu atveju, prieš paskolinant tam tikrą sumą, reikalaukite, jog jis į jūsų banko sąskaitą pervestų simbolinį vieną centą su tokia mokėjimo paskirtimi, kurioje būtų matoma, jog jis prašos paskolinti ir įsipareigoja grąžinti nurodytu laiku, o tokia mokėjimo paskirtis atrodytų maždaug taip: „prašau paskolinti 1000lt. Įsipareigoju šią sumą gražinti iki 2014-12-31“. Tokiu atveju, jis bus pasirašęs elektroniniu parašu ir toks paskolos suteikimas bus kuo puikiausias įrodymas teisme. Jeigu jis atsisako tokiu būdu pasiskolinti, tai klausimų jau ir nebelieka – jis tiesiog bando jus apgauti.
Tai yra tik vienas iš būdų kaip reikėtų apsisaugoti nuo galimo sukčiavimo paskolų teikimo metu, tad jeigu saugote savo pinigus, būtinai pasinaudokite šiais patarimais.