Akcijos padangoms – ką apie tai sako ekspertai?

akcijos padangomsLietuviai – taupi tauta, visuomet ieškanti optimaliausio kainos ir kokybės santykio. Taupumas aktualus visais klausimais, nepriklausomai nuo to, ar kalbėtumėte apie būsto įrengimą ar kasdien naudojamą transporto priemonę. Pastaroji, kaip kiekvienas vairuotojas žino, reikalauja nuolatinių išlaidų ir priežiūros darbų. Vienas dažniausių ir aktualiausių klausimų – automobilio padangos. Akcijos padangoms atitinka daugelio pirkėjų poreikius – tai itin praktiškas sprendimas, siekiant įsigyti kokybišką, tačiau nebrangiai kainuojantį produktą. Vis dėlto, ekspertai primena, kad ne visais atvejais išpardavimai ir akcijos yra mums naudingos. Kartais mokėdami mažiau galime pralošti.

Padangų amžius: mitai ir tikrovė

Vienas dažniausių klausimų – padangų amžius. Neretai akcijos taikomos senesnėms, sandėlyje užsistovėjusioms padangoms. Iš kitos pusės, turbūt kiekvienas vairuotojas yra girdėjęs teiginius apie tai, kad senos padangos yra nekokybiškos. Net ir tuo atveju, jei jos buvo nenaudotos, o jų protektoriaus raštas – idealios būklės, daugelis pirkėjų baidosi senesnių nei 5-eri metai padangų, teigdami, kad jų galiojimo laikas jau pasibaigęs. Kaip yra iš tikrųjų?

Kalbėdami apie padangų amžių, gamintojai pripažįsta, kad laikui bėgant keičiasi gumos savybės. Vis dėlto, paprastai taip nutinka tik tuomet, jei padangos yra laikomos netinkamai, pvz., yra nuolatos veikiamos drėgmės, tiesioginių saulės spindulių ar stiprių temperatūros svyravimų. Tačiau, jei padangos buvo laikomos tinkamai, galime užtikrinti, kad jų eksploatacinės savybės per penkerius metus tikrai nepasikeis. Be to, reikėtų nepamiršti, kad jei padangas naudosite agresyvioje aplinkoje, pvz., itin dideliu greičiu važinėsite prastais keliais, jau po poros mėnesių pastebėsite, kad padangos prarado savo pirmines savybes, tačiau šiuo atveju tai lems ne padangų kokybė, o jūsų vairavimo įpročiai. Apibendrinant reikėtų pasakyti, kad kur kas didesnę įtaką jūsų saugumui ir vairavimo komfortui turi padangų priežiūra ir naudojimas, o ne laikas, kurį padangos buvo sandėliuojamos. Padangų eksploatacijoje lūžio tašku paprastai laikomas 10 metų laikotarpis – visos didžiosios kompanijos sutinka, kad senesnes nei 10 metų padangas reikėtų keisti naujais gaminiais (net ir nenaudotą atsarginę padangą). Tai reiškia, kad pirkdami padangas turėtumėte rinktis tokias, kurias sunaudosite iki kol joms sueis dešimt metų.

Svarbu gamintojas ir pardavėjas

Vertindami su akcija parduodamas padangas turėtumėte atsižvelgti ne tik į jų amžių, bet ir į gamintoją. Niekuomet nesirinkite nežinomo ir prastos reputacijos gamintojo padangų. Be to, tiek padangų, tiek ratlankių pardavimas turi būti orientuotas į jūsų transporto priemonę – nesirinkite jūsų automobiliui netinkančių padangų ir ratlankių, stenkitės pernelyg nenutolti nuo automobilio gamintojo reikalavimų. Visais atvejais rinkitės ne tik žinomą gamintoją, bet ir rinkoje palankiai vertinamą pardavėją, galintį pasiūlyti platų padangų asortimentą, suteikti garantijas ir išsamias konsultacijas jums rūpimais klausimais.

 

 

Facebook Comments