Žvejybos taisyklės Lietuvoje. Informacija, kurią privalote žinoti
|Mėgstate žvejoti? Puiku, tik svarbiausia yra tai daryti remiantis šalies įstatymais, kadangi nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, o šiuo atveju tai yra gana didelės baudos.
Žvejybos taisyklės Lietuvoje nėra sudėtingos, tad aptarsime pačius svarbiausius punktus, kuriuos turėtų žinoti visi pradedantieji žvejai. O tai svarbu ne tik dėl galimų baudų, tačiau ir dėl ekologijos už kurią esame atsakingas kiekvienas iš mūsų.
Nuo vasario pirmos dienos iki balandžio 20 dienos negalima gaudyti lydekų, o nuo kovo 1 dienos iki gegužės 20 dienos negalima gaudyti sterkių. Taip pat reglamentuojama, kad nuo sausio 1 dienos iki balandžio 20 dienos negalima naudoti gyvos žuvies kaip masalo.
Taip pat ribojamos ir žvejybos priemonės. Vienu metu, vienas žvejys nuo kranto gali naudoti ne daugiau nei 4 meškeres ir tuo pačiu kabliukų skaičius negali būti didesnis nei 6 vnt. Taip pat išskirtiniai nurodymai ir tiems, kurie nori gaudyti vėžius. Jų gaudymo įrangos matmenys turi būti ne ilgesni nei 1 metras ant 50 cm pločio. Normuojami ir kiekiai, kadangi per parą galima pagauti ne daugiau nei 50 vėžių.
Žinoma, būtinai reikalingas žvejo bilietas, kadangi be jo žvejoti Lietuvoje yra draudžiama. Jis galioja visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, mokestis – mažas, tad sumokėkite ir jauskitės ramus. Įsigyti galima net perlo terminaluose, tad viskas – paprasta.
Kur kas daugiau reikalavimų taikoma tais atvejais, kai asmuo nori žvejoti su valtimis, kurios yra su vidaus degimo varikliais. Kiekvienais metais tvarka kinta ir tuo pačiu kinta įrangos, kuri bus naudojama, eksploatacijos taisyklės. Galiausiai, skirtinguose ežeruose galima naudoti ir skirtingo galingumo įrangą.
Šiuo metu galiojančių įrangų naudojimas konkrečiuose ežeruose – pavyzdžiai:
- Bebrusai – su benzininiais varikliais kurie sezono metu kinta nuo 8 kW iki 110 kW.
- Rudesa – pavasario sezonu tik su elektriniais varikliais, o vėsiuoju metų periodu – benzininiais varikliais iki 8 kW.
- Galuonai – su benzininiais varikliais, kurie sezono metu kinta nuo 15 kW iki 220 kW.
- Ir kiti atvejai.
Svarbiausia – pasidomėti. Tokiu atveju galėsite ramiai žvejoti.
Daugiau Lietuvos visuomenei aktualios info. galite rasti tinklaraštyje http://www.manovisuomene.lt/
O apie žvejybos ir kitus pomėgius skaitykite: http://www.manopomegiai.lt/
Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats