Vilnius pirmą kartą pateko į geriausių pasaulio miestų šimtuką: šie metai sostinei itin sėkmingi

Pasaulinės rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ reitinge Vilnius pripažintas vienu iš 100 geriausių miestų visame pasaulyje. Lietuvos sostinė simbolinę liniją peržengė pirmą kartą istorijoje ankstesniais metais vis likdavo už geriausiųjų šimtuko ribos. Sudarydama šį reitingą bendrovė vertino viso pasaulio didmiesčių turizmo, tvarumo ir ekonominius rodiklius, o Vilnius išsiskyrė ne tik sėkmingu 700 metų jubiliejaus minėjimu, bet ir sklandžiu NATO viršūnių susitikimo organizavimu bei įspūdingomis rinkodarinėmis kampanijomis, kurios leido svariai prisidėti prie aktyvaus popandeminio turizmo sektoriaus atsigavimo ir turistų iš užsienio srautų augimo.

Vilnius – tarp pasaulio geriausiųjų

Vilnius vėl pateko tarp geriausių pasaulio miestų, šį kartą – turizmo srityje. Debiutuodama tarp geriausiųjų šimtuko, tokių, kaip Paryžius, Madridas, Berlynas ar Roma, Lietuvos sostinė užėmė 92-tą vietą. Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas pažymi, jog toks jubiliejinius metus palydinčio miesto pasiekimas – ilgamečio bendro darbo rezultatas. 

„Vilnius – išskirtinis miestas, savo veržlumu stebinantis visą pasaulį. Atsidurti tarp stipriausių pasaulio miestų neabejotinai padėjo sėkmingas NATO viršūnių vadovų priėmimas, drąsūs rinkodariniai sprendimai ir tris metus trukusi Vilniaus 700 metų jubiliejaus programa, kuri buvo pastebėta tiek pasaulinės žiniasklaidos priemonių, tiek įvairių apdovanojimų organizatorių“, – sako V. Benkunskas.

Miestus vertino pagal 55 rodiklius

Rinkos tyrimų bendrovė „Euromonitor Internation“ kiekvienais metais sudaro geriausių miestų turizmui sąrašą, kuris nusako jų patrauklumą. Indeksas matuojamas pagal 55 skirtingus rodiklius, kurie seka tokius aspektus kaip užsienio ir vietinių turistų srautai, infrastruktūros plėtra, saugumas, tvarumas ir kt. Pasak bendrovės atstovo Vitalij Vladykin, Vilniaus įtraukimą į šių metų TOP 100 sąrašą lėmė sėkmingai suorganizuotas NATO viršūnių susitikimas ir garsiai pasaulyje nuskambėjusios rinkodaros kampanijos. 

„2023 metai buvo sėkmingi Vilniui ir todėl, kad Lietuvos sostinė trankiai atšventė 700 metų jubiliejų ir sklandžiai surengė NATO viršūnių susitikimą, bet ir dėl to, jog sėkmingai dirbo turizmo plėtros klausimais. Nepaisant visų geopolitinių ir ekonominių iššūkių, Vilnius sugebėjo svariai prisidėti prie aktyvaus popandeminio turizmo sektoriaus atsigavimo ir pagerino turistų iš užsienio srautus. Lietuvos sostinė jau turi tarptautinį pripažinimą dėl palankios ekonominės bei verslo vystymo aplinkos, taip pat aktyvaus tvarumo skatinimo politikos tiek versle, tiek tarp miesto gyventojų“, – sako Vitalij Vladykin, „Euromonitor International“ rinkos tyrimų vadovas. Pasak eksperto, pritraukti turistus į Lietuvos sostinę iš viso pasaulio padeda ir ypatingai kūrybiškos rinkodaros kampanijos: „Visa tai leido Vilniui patekti į patraukliausių pasaulio miestų šimtuką.“

Iš viso į geriausiųjų šimtuką pateko 63 miestai iš Europos. Kartu su Vilniumi šiais metais pirmą kartą į TOP 100 įtraukti ir JAV sostinė Vašingtonas, Čilės sostinė Santjagas, Kanados miestas Montrealis.

Šis Lietuvos sostinės pasiekimas neliko nepastebėtas ir didžiųjų užsienio žiniasklaidos kanalų: juo dalijosi „CNN“, „Euronews“ ir kiti didieji Europos bei JAV internetiniai portalai.  

Pranešimą paskelbė: Olga Malaškevičienė, VšĮ „GO Vilnius”

Vilnius pirmą kartą pateko į geriausių pasaulio miestų šimtuką: šie metai sostinei itin sėkmingi

Facebook Comments