Vilniuje duris atvėrė kasmetinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Šį šeštadienį jubiliejinį 20-ąjį kartą vilniečius ir miesto svečius į Vilniaus Rotušę sukvietė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Šventinio laikotarpio pradžią pažymintis renginys kiekvienais metais turi kilnų tikslą – paremti sunkumus patiriantiems žmonėms padedančias organizacijas.

Renginio atidarymo ceremonijoje svečius pasveikino ir mugę atidarė pirmoji šalies ponia ir Tarpautinės Kalėdų labdaros mugės globėja Diana Nausėdienė, verslininkė Gunilla Possenius, Amerikos lietuvė Birutė Vizgirdienė, Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos pirmininkė Erin Gainer-Grigaliūnė, verslininkė Mercedes Sprouse ir daugelis kitų garbių svečių.

Šiemet prie mugės organizavimo aktyviai prisidėjo žinomos šalies moterys, tapusios renginio geros valios ambasadorėmis – kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė, verslininkė Beata Nicholson, Gvatemalos garbės konsulė, verslininkė Asta Meschino ir dainininkė Erica Jennings.

Jaukią žinutę perdavė ir A. Adamkienė

Mugės organizatoriams ir svečiams jaukią žinutę perdavė ir viena iš iniciatyvos globėjų ponia Alma Adamkienė.

„Gerbiamieji kalėdinės mugės rengėjai ir dalyviai, mieli maži ir dideli mugės lankytojai. Nuoširdžiai sveikinu visą kalėdinės labdaros mugės bendruomenę, ir kiekvieną jos žmogų, prisidedantį prie didžiųjų švenčių dvasios kūrimo. Sveikinu visus, kurie neskaičiuoja šiai mugei skiriamo laiko, netaupo gerumo ir širdies, kurie ne tik laukia svarbiausios krikščioniškojo pasaulio šventės, bet ir patys ją kuria. Tad tebūnie kalėdinė labdaros mugė būna ne tik prekybos vieta, kurioje renkamos lėšos labiausiai laukiantiems pagalbos. Tebūnie tai ir Tikėjimo, Meilės, ir Vilties kupina erdvė, įtraukianti kuo daugiau žmonių. Dėkoju Jums visiems ir nuoširdžiai linkiu kalėdinės ramybės, šviesos širdyse ir jaukumo namuose bei gerų ateinančiųjų metų“, – sveikino A. Adamkienė.

Turtinga savo programa

Šeštadienį Vilniaus Rotušėje mugės svečių laukia daugiau nei 30 diplomatinių atstovybių, tarptautinių mokyklų ir Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje stendų, kuriuose galima rasti įvairiausių knygų, paveikslų, meno dirbinių ar Kalėdų suvenyrų.  Mugėje taip pat bus galima įsigyti įvairiausių šalių tradicinių produktų, dovanų ar kitų mielų smulkmenų. Šiemet mugė ypač turtinga savo programa. Rotušės aikštėje mugės lankytojų taip pat lauks daug staigmenų. Aikštėje įrengta scena, kurioje visą dieną bus rengiami muzikiniai pasirodymai: nuo Vilniaus tarptautinių mokyklų chorų iki DJ pasirodymų. Scenoje savo programą atliks ir viena žymiausių Lietuvoje dainininkių – Erica Jennings, bei daug kitų atlikėjų.

Taip pat į Vilnių, specialiai iš tolimosios Laplandijos Suomijoje, susitikti su mažaisiais mugės dalyviais atvyko Kalėdų Senelis ir jo žmona. Rotušės viduje – įrengta ir žaidimų aikštelė vaikams.

Visos mugės metu surinktos lėšos bus skirtos net dešimčiai lietuviškų organizacijų, kurios padeda sunkumus patiriantiems žmonėms, rūpinasi vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerove. Tarp jų šiemet:  Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, Vilniaus socialinis klubas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos baleto skyrius, VŠĮ Gravitas Schola, Kupiškio miesto neįgaliųjų draugija, Traksėdžių Šilojų mokykla.

Mugei pasibaigus kalėdinis turgus tęsis prekybos centro „Panoramos“ antrajame aukšte gruodžio 4–11 dienomis.

Vykta jau 20- ąjį kartą

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) organizuojama ir pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės ir ponios Almos Adamkienės globojama Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė skirta įkvėpti visuomenę geriems darbams, padėti sunkumus patiriantiems žmonėms ir remti organizacijas, kurios savo didelėmis pastangomis siekia užtikrinti jų gerovę. Šįmet mugė rengiama jubiliejinį – 20 kartą.

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų žmonas ir verslininkes iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Per 20 metų asociacija surinko daugiau nei 1,4 mln. eurų paramą ir parėmė daugiau nei 130 lietuviškų organizacijų, prisidėdama ir pagerindama sergančiųjų, nepasiturinčiųjų ir nuskriaustųjų gyvenimą.

Trumpą vaizdo įrašą apie Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės istoriją galima rasti: https://bit.ly/3VyY41v

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”
Vilniuje duris atvėrė kasmetinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Facebook Comments