Vilniuje besilankantis vienas žymiausių Taivano rašytojų: šį miestą paminėsiu savo knygoje  

Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga mieste lankosi pasaulinio lygio Taivano rašytojas Wu Ming – Yi, kurio novelė „Pavogtas dviratis“ pateko į visame pasaulyje garsių „Man Booker“ apdovanojimų ilgąjį sąrašą. Čia knygų autorius praleis 700 valandų, kurių metu susitiks su studentais ir skaitytojų bendruomene, o jo vizitą primins rugsėjo 9 dieną atidengiama rašytojui skirta lentelė Literatų gatvėje. Šis novelisto vizitas – Pasaulinės Taivano asociacijų federacijos (WFTA) bei Europos Taivano asociacijų federacijos (EFTA) dovana Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga ir atsidėkojimas už galimybę rugsėjo 8 – 11 dienomis surengti tarptautinę konferenciją, skirtą atliepti aktualiausias temas Taivanui ir pasauliui.  

Išskiria senąją Vilniaus dvasią 

 „Vilnius yra mažas, gražus ir šarmingas miestas“, – taip rašytojas Wu Ming – Yi pradeda pokalbį apie savo vizitą Lietuvos sostinėje. Aktyvistas, rašytojas ir visame pasaulyje žinomų literatūros savaičių dalyvis, Vilniuje praleis 700 valandų, kad suprastų ir pažintų čia gyvenančius žmones, aplinką ir susitiktų su skaitytojais. Pasak knygų autoriaus, sostinė iš kitų Europos miestų išsiskiria savo senovine atmosfera ir išskirtine energija. 

 „Dėl savo darbo pobūdžio nemažai keliauju po Europą, todėl teko matyti ir pažinti daug Europos miestų. Vilnius iš jų išsiskiria savo senamiesčiu, išsaugotais senoviniais pastatais ir gražiais peizažais. Jei lygintume su Taivanu, Vilniuje istorinių reliktų daug daugiau, nes mūsų šalyje jų paprasčiausiai neišliko. Vaikštinėjant po senamiestį jaučiasi senovinių pastatų energija ir kultūra, kurią vis norisi pažinti“, – pažymi rašytojas.  

Vilnių paminės savo būsimoje knygoje 

Užupyje įsikūręs rašytojas džiaugiasi, kad Vilnius kompaktiškas ir pasivaikščiojimams pritaikytas miestas. Čia daug žalumos, senųjų pastatų ir nišinių kultūros vietų. Viena iš jų – Literatų gatvė, kurioje rugsėjo 9 dieną bus atidengta rašytojui skirta lentelė. Pasak autoriaus, būtent tokios vietos kuria viso miesto atmosferą.   

„Man labiausiai įsiminusi vieta Vilniuje yra Literatų gatvė. Džiaugiuosi, kad galėsiu palikti savo įspaudą joje tarp garsiausių Lietuvos ir užsienio rašytojų. Norėčiau Taivano vyriausybei pasiūlyti šią fantastišką idėją, kad tokią gatvę turėtume ir namuose. Be šios vietos, didelį įspūdį man paliko ir Vilniaus muziejai. Teko lankytis tiek Nacionaliniame, tiek mažame Žaislų muziejuje. Pastarasis labai sužavėjo mano dukrą ir manau, kad vizito metu dar kartą ten sugrįšime. Prieš kurį laiką pastebėjau, kad Taivanas labiau fokusuojasi į didžiulius muziejus, o čia aš atrandu ir daug mažų nišinių, kurie savo ekspozicijomis praturtina didžiųjų muziejų sukauptas kolekcijas.  Be to, Lietuvos sostinėje man patinka gamtos ir žmonių gyvenimo harmonija. Čia gamta nėra aptverta ar atskirta nuo žmonių, o lengvai prieinama visiems norintiems“, – patirtimis Vilniaus mieste džiaugiasi rašytojas Wu Ming – Yi.  

Vilnius kinematografiškais vaizdais žavi ne tik čia visais metų laikais dirbančius filmų kūrėjus, bet ir rašytojus. Pasak žinomiausio Taivano knygų autoriaus, Vilniuje matyti vaizdai tikrai atsispindės būsimoje jo knygoje. „Kai pradedu rašyti knygą, ieškau įkvėpimo savo prisiminimuose. Dažnai rašau apie vietas, kurios man paliko įspūdį ar sužavėjo savo išskirtinėmis detalėmis. Vilniuje man labai patiko, todėl neabejoju, kad Lietuvos sostinė tikrai bus paminėta mano būsimose knygose“, – džiugias žinias lietuvių skaitytojams praneša Wu Ming – Yi. 

Įvairiose šalyse gyvenančius taivaniečius subursianti konferencija 

Paraleliai su rašytojo vizitu Pasaulinės Taivano asociacijų federacija (WFTA) bei Europos Taivano asociacijų federacija (EFTA) Vilniuje rugsėjo 8 – 11 dienomis organizuoja konferenciją „Demokratinėms šalims kylantys iššūkiai ir bendradarbiavimo galimybės geopolitiniame kontekste“. Jos dalyvių sąraše – tiek Lietuvos ministerijų ir Vilniaus savivaldybės atstovai, tiek aukščiausi Taivano pareigūnai. Pasak Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, tokie renginiai parodo užsimezgusį stiprų Vilniaus ir Taivano ryšį bei miesto reikšmę tarptautinėje arenoje. 

„Mums didelė garbė prisidėti prie bendradarbiavimą skatinančios konferencijos organizavimo. Džiaugiamės, kad šio renginio dalyviai pasirinko mūsų miestą aptarti visam pasauliui aktualias problemas. Ši konferencija – dar vienas būdas paminėti Vilniaus 700 jubiliejų, o žymaus rašytojo Wu Ming-Yi vizitas bus puiki dovana mieste gyvenantiems literatūros mėgėjams, padėsianti iš arčiau susipažinti su vieno žinomiausių Taivano autorių kūriniais. Šie renginiai padės plėsti miesto kultūrinį miesto veidą ir leis vilniečiams susipažinti su dar negirdėtomis temomis“, – apie būsimo renginio svarbą kalba „Go Vilnius“ vadovė I. Romanovskienė.

Konferencijos programoje numatytos diskusijos aktualiomis temomis, tokiomis kaip geopolitiniai iššūkiai, hibridinio karo pavojai bei socialinės medijos keliamos grėsmės. Pasak Pasaulio Taivano asociacijų federacijos ir Europos Taivano asociacijų federacijos prezidentės  Pey-Fen Fuh, konferencija atlieps šių dienų aktualijas: „Pasaulis keičiasi drastiškai, o pandemijos ir karai nebėra tik abstraktūs terminai istorijos vadovėliuose, tai tampa realia grėsme. Kiekvieną dieną stebime krizių ir naujų galimybių atsiradimą, tad konferencija padės suprasti naująjį pasaulio kursą ir permąstyti kylančias krizines situacijas. Kaip niekada anksčiau turime išmokti su jomis kovoti ir pasinaudoti atsiveriančiomis galimybėmis, o visa to pagrindas – bendraminčių susivienijimas“, – pažymi konferencijos rengėja Pey-Fen Fuh.

 

Pranešimą paskelbė: Olga Malaškevičienė, VšĮ „GO Vilnius”

Vilniuje besilankantis vienas žymiausių Taivano rašytojų: šį miestą paminėsiu savo knygoje  

Facebook Comments