Vilniaus universiteto choro „Pro musica” 15-asis gimtadienis tango ritmu

Vilniaus universiteto mišrus choras „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) mini savo 15-os metų sukaktį ir kviečia į šventinį koncertą, kuris vyks Šv.Jonų bažnyčioje, spalio 18 dieną 18 valandą. Kartu su „Pro musica“ koncertuos ir vienas ištikimiausių choro draugų – Kijevo valstybinio universiteto mišrus choras „Dnipro“ (vadovė Ira Dušejko). Prie chorų prisijungs ir kartu muzikuos Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (vadovas Modestas Jankūnas).

Šventinio koncerto metu „Pro musica“ atliks įspūdingą Martino Palmerio „Misatango a Buenos Aires“ – klasikines mišias, parašytas tango ritmu. Tai į klasikinių mišių rūbą įvilktas šiuolaikinis opusas, kurio populiarumas neblėsta nuo pat jo sukūrimo. Ugningi ritmai, melancholiški akordeono pasažai ir užburiančios melodijos atskleidžia tikrąją Buenos Airių dvasią. Skambės ir kiti kūriniai iš choro repertuaro.

Choras „Dnipro“ ilgametės bičiulystės su „Pro Musica“ garbei atliks Enio Maricone daugystės ir meilės temą iš filmo „Kartą Amerikoje“ bei ukrainiečių liaudies dainą „Zabava“ („Linksmybės“).

Prieš penkiolika metų choras „Pro Musica“ gimė iš ilgametes tradicijas puoselėjančio Vilniaus universiteto merginų choro „Virgo“, kai jo vadovė Rasa Gelgotienė suprato, kad dalis daugiau nei dešimtmetį chore dainuojančių merginų jau išaugo studentišką repertuarą ir gali plaukti į platesnius chorinės muzikos vandenis. Tuo metu idėja buvo entuziastingai sutikta, o po keleto diskusijų buvo nuspręsta į chorą pasikviesti ir vyrų.  Netrukus pasirinkta ir repertuarinė kryptis – stambių formų kūriniai, kuriems reikia didelio stipraus choro, orkestro, solistų. Taip prasidėjo kūrybinių ryšių mezgimas su kitais universitetais, muzikantų kolektyvais.

„Choras „Pro musica“ mane nuolat stebina ir džiugina. Tai toks fantastiškas bendraminčių kolektyvas, didelė bendruomenė nepaprastai inteligentiškų, kūrybingų, entuziastingų žmonių. Ir choras vis didėja, nauji choristai įsilieja į „Pro musica“ choro gretas – visi mūsų choristai yra  žmonės, nuoširdžiai mylintys muziką ir norintys ją kuo giliau pažinti. Man ypatingai pasisekė gyvenime, kad turiu galimybę dirbti su šiuo choru. Tikiuosi, kad „Pro musica“ dar dainuos daugybę metų ir pažins dar daugiau nuostabios muzikos“,  – teigė choro vadovė Rasa Gelgotienė.

Per penkiolika metų „Pro musica“ repertuare jau skambėjo didieji muzikos šedevrai – W.A.Mocarto bei G.Verdi „Requiem“, C.Orfo „Carmina Burana“, Liudviko van Bethoveno IX simfonija, Džoakinio Rosinio „Petite Messe Solennelle“, A.Dvoržako „Stabat Mater“. „Pro Musica“ parengė keletą programų, į kurias kvietė skirtingų šalių dirigentus bei kolektyvus ir kartu su jais atliko jų šalies kūrinius. Taip gimė ispaniškos muzikos programa kartu su Kasereso universitetu, braziliškos „Missa Afro Brasileira“ su Rio de Žaneiro universiteto choru. Kartu su Uralo universiteto choru „Pro Musica“ surengė koncertą Jekaterinburgo filharmonijoje, kur atliko „Šv. Jono Auksaburnio liturgiją“.

Kontaktams: vadovė Rasa Gelgotienė, tel. +37061570810, el.p. rgelgotiene@yahoo.fr

Pranešimą paskelbė: Kristina Milvydė, Vilniaus universitetas
Vilniaus universiteto choro „Pro musica” 15-asis gimtadienis tango ritmu

Vilniaus universiteto choro „Pro musica” 15-asis gimtadienis tango ritmu

Vilniaus universiteto choro „Pro musica” 15-asis gimtadienis tango ritmu

Vilniaus universiteto choro „Pro musica” 15-asis gimtadienis tango ritmu

Facebook Comments