Velykoms – maistingo kišo receptas pagal tinklaraštininkę „Nestoras maistas“
|Pradėkite Velykas kitaip ir išsikepkite maistingą kišą, kurio receptu dalijasi tinklaraščio „Nestoras maistas“ autorė Ieva Greičiūnaitė. Pasak jos, tokį daržovių kupiną patiekalą ji gamina jau ne kartą, o per Velykas juo vaišins ir savo šeimos narius.
Tai, jog lietuvių šventinius šio sekmadienio pusryčius sudarys ne tik margučiai, patvirtina ir prekybos tinklų pardavimų duomenys.
„Pastebime, kad velykiniuose pirkėjų krepšeliuose vyrauja įvairovė: nuo jūros gėrybių iki paukštienos ar jautienos, sūrių, kumpių, paštetų, todėl nuolaidas taikome skirtingoms prekių kategorijoms. Į velykinius patiekalus pirkėjai nepamiršta įtraukti sveikesnių produktų: daržovių bei vaisių. Renkasi ne tik vištų, bet ir putpelių kiaušinius – jų pardavimai šiomis dienomis išauga net 3 kartus. O tiems, kurie gaminti laiko neturi, esame paruošę gausų jau pagamintų kulinarijos gaminių pasirinkimą: nuo tradicinės baltos mišrainės iki falafelių, jau paruoštų mėsos patiekalų “, – teigia Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Per Velykas maisto tinklaraštininkė stengiasi atsipalaiduoti
Ieva Greičiūnaitė, prekybos tinklo „Iki“ ambasadorė ir populiaraus maisto tinklaraščio „Nestoras maistas“ autorė, sako, kad Velykas ji paprastai švenčia šeimos namuose Klaipėdoje, todėl velykinių vaišių nuo A iki Z įprastai pati neruošia.
„Per šventes aš dažniausiai atsipalaiduoju – vaišėmis labiau rūpinasi mano mama. Žinoma, visuomet stengiuosi jai padėti ir prisidėti prie maisto gamybos. Mūsų šeimos Velykų stalas neįsivaizduojamas be tradicinių patiekalų. Manau, kad šventės yra laikas ragauti tuos patiekalus, kuriuos galbūt valgome rečiau, todėl dažniausiai per Velykas gaminame įdarytus kiaušinius, tradicines skirtingų rūšių mišraines. Žinoma, kasmet šventiniam stalui pagaminu ir vieną kitą savo, dažniausiai ne tokį tradicinį patiekalą. Pavyzdžiui, šiemet žadu gaminti daržovių kišą, kurio pagrindą sudaro ne sviestinė tešla, o saldžiosios bulvės. Taip pat planuoju kepti morkų pyragą, kuris bus gaminamas iš migdolų miltų“, – pasakoja maisto tinklaraščio autorė.
Ieškantiems sveikesnių alternatyvų – netradicinis kišas
Pasak jos, šį netradicinį kišo receptą ji yra jau kelis kartus išbandžiusi gamindama sau, namuose, tačiau I. Greičiūnaitė nusprendė šiuo patiekalu per velykinius pusryčius palepinti ir savo artimuosius.
„Idėją taip gaminti kišą radau internete. Mėgstu eksperimentuoti, ieškoti sveikesnių alternatyvų, bandyti išgauti panašų mėgstamų patiekalų skonį su maistingesniu produktu. O daugelis, ragaudami mano patiekalų, dažnai net nesupranta, kad vienas ar kitas ingredientas yra pakeistas daržovėmis ar kitais sveikais produktais. Ruošdama kišą su saldžiosiomis bulvėmis, nebuvau tikra dėl rezultato: ar bus skanu, ar bulvės nesubyrės ir išlaikys pyrago formą, tačiau likau maloniai nustebinta“, – pasakoja „Iki“ ambasadorė ir dalijasi maistingo kišo receptu, kuriuo verta pasimėgauti per šias Velykas.
Kišas saldžiųjų bulvių pagrindu
Jums reikės:
vidutinio dydžio saldžiosios bulvės
7 didesnių pievagrybių
50 g špinatų
80 g edamo sūrio
50 g sūdytos lašišos
6 kiaušinių
3–5 vyšninių pomidorų
druskos ir pipirų pagal skonį
2 v. š aliejaus kepimui
Gaminimas:
Saldžiąsias bulves supjaustykite kuo ploniau. 20 cm skersmens skardą ištepkite aliejumi arba išklokite kepimo popieriumi. Į ją sudėkite aliejumi pateptus plonus bulvių griežinėlius. Skardą šaukite į orkaitę ir kepkite 20 minučių 190 °C temperatūroje.
Kol orkaitėje kepa bulvės, keptuvėje apkepkite smulkintus pievagrybius. Kai grybai suminkštės, dėkite špinatų ir kepkite, kol susitrauks. Berkite druskos ir pipirų. Daržovėms atvėsus, į jas įmuškite kiaušinius, įtarkuokite edamo, dėkite smulkintą lašišą ir viską gerai išmaišykite. Gautą masę paskirstykite ant saldžiųjų bulvių pagrindo, ant viršaus dėkite vyšninių pomidorų puseles arba slyvinio pomidoro riekeles. Viską pabarstykite mėgstamu tarkuotu sūriu, dėkite į orkaitę ir kepkite 25 minutes 190 °C. Ant iškepusio kišo berkite petražolių. Sveiki, maistingi ir gardūs šventiniai pusryčiai paruošti!
Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”