Prie Lazdijų stovintis hipodromas išgyvena renesansą ir suteikia impulsą keistis visam regionui

Prie Lazdijų esantis Dzūkijos hipodromas buvo atidarytas prieš kelis dešimtmečius, tačiau tik prieš kelis metus pradėjo naują savo gyvavimo etapą. Valdymą perėmęs Lazdijų sporto centras, su savivaldybės ir talentingų trenerių pagalba šią vietą pakeitė iš esmės ir tai – tik pradžia.

Apie pokyčius pasakoja vienas iš jų iniciatorių, žirgų treneris Linas Balčiūnas. Prie atvykdamas į Lazdijus, kurie šiais metais dalyvauja dalyvauja „Išmanusis miestas 9“ projekte, jis eilę metų kaupė patirtį užsienyje ir spėjo aplankyti visus pagrindinius Europos hipodromus.

L. Balčiūnas turi 25 metų patirtį su žirgais, pagrinde dirbo Anglijoje ir Vokietijoje. Jis atsivežė vakarietiškų hipodromų kultūros krislelį ir į Lazdijus.

Žirgų treneris pasakoja, jog visuomet galvoje vystė planus, jog kažkada įgytą patirtį reikėtų pritaikyti Lietuvoje. Lazdijuose atsidūrė, kaip jis pats sako, „netyčia“. Pasak jo, po ilgų metų patirties vaikymosi užsienyje, buvo atėjęs metas grįžti į gimtą šalį.

„Esu gimęs Kaune, tačiau jau du metus esu Lazdijuose. Žmonės iki šiol manęs klausia, kodėl nusprendžiau išsikelti į kaimą (pašnekovas gyvena sodyboje prie Lazdijų – red. past.), tai jiems atsakau, kad man jau norėjosi ramybės ir apsistojimo vienoje vietoje. Ši vieta tam buvo labiausiai tinkama.

Man labai patinka gamta, ežerai, ypač kai gervės pavasarį pradeda rėkauti. Neseniai čia įsigijau sodybą, taigi, patapau tikru Lazdijai gyventoju“, – sako pašnekovas.

L. Balčiūnas prisimena sudėtingą pradžią, kuomet pradėjo dirbti Dzūkijos hipodrome. Iš pradžių jis socialiniuose tinkluose pamatė pranešimą, jog hipodromas buvo sutvarkytas ir tuomet susisiekė su Lazdijų sporto centro vadovui, ir netrukus pradėjo darbus.

Įdomu tai, jog L. Balčiūno iniciatyvumo dėka Dzūkijos hipodromo tribūnai buvo suteiktas karalienės Elžbietos II vardas.

„Visa veikla pradžioje buvo itin sunki, nes tai buvo pandemijos pradžia. Neturėjome mes visiškai žirgų ir nuo nulio viską pradėti buvo be galo sunku. Situacija šiai dienai pasikeitė kardinaliai – turime geriausią žemaitukų veislės žirgą šokantį per kliūtis, su vaikais planuojame dalyvauti konkūrų čempionatuose. Į hipodromą atėjo šviesios dienos. Tačiau jau viskas įsivažiavo

Dirbau pas Anglijos karalienę Elžbietą II penkis sezonus, ruošiau lenktyninius žirgus jojimui ir todėl mes pasinaudojome galimybe Dzūkijos hipodromo tribūnas pavadinti šios karalienės vardu“, – sako L. Balčiūnas.

Anot jo, Dzūkijos hipodromas regionui duoda nepamirštamus renginius, žmonių užimtumą. Dabar čia nuolat vyksta nacionaliniai ir tarptautiniai čempionatai.

„Mano tikslas yra, kad ši vieta iš naujo pasibelstų į žmonių širdis, kad jie pamėgtų šią vietą. Reiktų paminėti, kad Lazdijų žmonės labai malonūs ir manimi rūpinasi jie geriau, negu pas Anglijos karalienę“, – baigdamas pokalbį šypteli pašnekovas.

 

Pranešimą paskelbė: Ignė Dutova, UAB „Structum projektai”
Prie Lazdijų stovintis hipodromas išgyvena renesansą ir suteikia impulsą keistis visam regionui

Facebook Comments