Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras metus užbaigia svarbiais įvykiais ir įvertinimais

Šių metų lapkritis Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui buvo dosnus gerų ir itin svarbių naujienų, įvykių. Lapkričio 11 d. Timišoaroje (Rumunija) VVMT tapo ETC (European Theater Convention) nariu. Ši narystė – išskirtinis įvykis, reikšmingas tiek teatrui, tiek visam Lietuvos profesionalaus scenos meno sektoriui. Lapkričio 27 d. Alytaus miesto teatre XII tarptautinio teatrų festivalio COM•MEDIA uždarymo metu jauna režisierė Greta Štiormer už spektaklį „L. YRA S.“ (dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, VVMT, 2023) buvo įvertinta „Geriausios režisierės“ apdovanojimu.

„Šį apdovanojimą asmeniškai priėmiau kaip galvos paglostymą. Pirmosios gastrolės ir pirmas spektaklio įvertinimas nominacijomis ir laimėjimu pakylėja kūrinį ir jo komandą skatina eiti pirmyn. Tai, kad jis buvo nominuotas, reiškia, jog buvo pamatytas. Dabar tai jaučiu kaip savo specialybės dalį: repetuoji, galvoji, vertini, stebi, kuri santykius su aktoriais, kūrybine komanda ir teatro institucija, o vėliau – ir su pačiu kūriniu. Kai spektaklis gimsta, estafetė perduodama žiūrovams – stebi, galvoja, vertina jie. Smagu būti pastebėtam. Spektakliui  ir kūrybinei komandai linkiu gyvuoti ir augti – patiems vis geriau save suprasti. Tikiu, kad pažindinantis su savimi, vis labiau atsirakina ir spektaklyje esančios temos. Manau, kad didelė dalis sėkmės priklauso nuo kūrybinės komandos ir aktorių pasirinkimo pačioje spektaklio kūrimo pradžioje – šiuo atveju esu rami. Žinau, kad pasirinkau puikią komandą, kūrybingus ir šiltus žmones“, – sako „Geriausios režisierės“ apdovanojimą laimėjusi režisierė Greta Štiormer.

Taip pat spektaklis „L. YRA S.“ buvo nominuotas keturiose festivalio „COM•MEDIA“ kategorijose: Geriausias meninis sprendimas – kostiumų dailininkė Valdemara Jasulaitytė; Geriausia aktorė – Eglė Mikulionytė; Geriausias aktorius – Matas Sigliukas; Geriausias COM•MEDIA spektaklis – „L. YRA S.“. Artimiausias spektaklio „L. YRA S.“ rodymas – gruodžio 21 d. Vilniaus mažajame teatre.

Lapkričio mėnesį Alytaus miesto teatras tampa scenos menų epicentru. Teatrų festivalis COM•MEDIA yra didžiausias rudens kultūrinis įvykis Pietų Lietuvos regione. Pagrindinę jo programą sudaro keliolika konkursinių spektaklių. Suprasdamas, kokią ypatingą svarbą festivalyje turi nepriekaištingas programos turinys, nes taip kuriamas palankus auditorijos, organizatoriaus bei dalyvio santykis, COM•MEDIA jau kurį laiką ne tik plečia pačios komedijos žanro ribas, nevengdamas tragikomedijų, farso ar netgi „nepatogaus“ teatro su siurrealizmo ir absurdo elementais, bet ieško ir kviečia užsienio šalių spektaklius, jau pelniusius pripažinimą Europos teatrų festivaliuose.

Įstojimas į ETC svarbus VVMT etapas      

ETC (European Theater Convention) yra didžiausias profesionalius Europos teatrus vienijantis tinklas, turintis 64 narius 31-oje šalyje. Šis tinklas taip pat apima ir įvairias pačios organizacijos ir Europos Sąjungos finansuojamas iniciatyvas bei rėmimo programas, skirtas tiek organizacijoms, tiek atskiriems menininkams bei kūrybinėms komandoms.

Pasak Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovo Simono Keblo, narystė ETC atveria naujas galimybes: VVMT nuo šiol galės dalyvauti įvairiose organizacijos bei Europos Sąjungos bendrai finansuojamose programose ir iniciatyvose, kurios atveria kelius inicijuoti, kurti ir plėtoti tarptautinius teatro projektus bei bendrus kūrybinius procesus. Tai ne tik leidžia palaikyti glaudžius ryšius su kitais Europos teatrais ir menininkais, bet ir prisideda prie teatro įvairovės plėtros bei skatinimo. Taigi, ši narystė neabejotinai padės pritraukti įdomių bei talentingų Europos kūrėjų iš įvairių Europos šalių teatrų, taip pat leis plėtoti ir pristatyti VVMT kūrybinį potencialą ir Lietuvos teatro meną apskritai. 

„Priklausymas didžiausiam, profesionalius Europos teatrus vienijančiam tinklui, t. y. buvimas tarp kitų Europos teatrų, šiandien yra ne tik būtinybė, bet ir didelis iššūkis, palaikant ryšius ir siekiant įvairiapusio kūrybinio bendradarbiavimo su įdomiausiais, talentingiausiais kūrėjais ir kūrėjomis. Tai svarbus VVMT žingsnis į priekį kelyje, kuriame, tikiu, laukia įdomūs ir dideli iššūkiai, o svarbiausia – kūrybinis įkvėpimas, skatinantis mus ir toliau tyrinėti, kurti, patirti ir tuo dalintis su Jumis!“ – teigia Vilniaus mažojo teatro vadovas Simonas Keblas.

Artėjant Kalėdoms – VMT dovanos

Vilniaus mažasis teatras pulsuojantis teatrine gyvybe, stipriais ir ilgam išliekančiais prisiminimais bei kvepiantis Kalėdomis kviečia užsukti savo mylimus ir ištikimus žiūrovus įsigyti bilietų su kalėdine akcija. Juk geriausia kalėdinė dovana rasta po eglute – bilietas į teatrą! Iki gruodžio 23 d. penkiems VMT spektakliams taikoma 20-25% nuolaidos: gruodžio 21 d. „L. YRA S.“ (rež. Greta Štiormer) – 20%, gruodžio 22 d. „Scilė nori būti žmogumi“ (rež. Gabrielė Tuminaitė) – 25%, sausio 19 d. „Kaip jums patinka“ (rež. Uršulė Bartoševičiūtė) – 25%, sausio 26 d. „Ein Elefant“ (rež. Tadas Montrimas) – 25%, sausio 27 d. „Saša, išnešk šiukšles“ (rež. Stas Žyrkov (Ukraina) – 25%.

Pranešimą paskelbė: Kornelija Anelauskaitė, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras metus užbaigia svarbiais įvykiais ir įvertinimais

Facebook Comments