Tyrimas: lietuviai stresą mažina duše ar vonioje, tačiau kas trečias tam laiko neranda

Beveik trečdalis lietuvių (27 proc.) niekada neatranda laiko sau ir savijautos gerinimui, atskleidė „Norstat“ atliktas tyrimas, kurį iniciavo latvių vonios ir kūno priežiūros produktų prekės ženklas „Stenders“. Beveik pusė apklaustųjų (45 proc.) pripažino, jog laiko sau ir savo psichinei sveikatai skiria nepakankamai. Apklausa taip pat parodė, jog yra kur pasitempti – ir kiekvienam individualiai, ir pačiai sistemai – kad būtų atkreiptas dėmesys į problemas, susijusias su visuomenės komfortu.

Kaip pastebi psichologė Ugnė Juodytė, imdamiesi paprastų veiksmų, pavyzdžiui, palaikydami sveiką kasdienę rutiną ir šitaip valdydami stresą galite padaryti ilgalaikį teigiamą poveikį savo savijautai.

„Tam, kad pagerintume savo psichinę sveikatą ir bendrą gerovę, svarbu susikurti kasdienius ritualus bei atrasti laiko sau. Streso poveikis daro didelę įtaką mūsų sveikatai, tačiau maži veiksmai, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, gali padėti pastebimai tą poveikį sumažinti. Žmonės turėtų skirti laiko ramioms ir sveikatai naudingoms veikloms – pavyzdžiui, tai gali būti reguliarus vandens atsigėrimas ar trumpa mankšta ryte prieš išeinant į darbą. Taip pat galima išnaudoti ir laiką, skirtą voniai ar dušui ir šioje erdvėje susikurti kasdienius ritualus. Šiltas vanduo veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai, tad vonia ar dušas yra kiekvienam lengvai prieinamas būdas sumažinti nerimą ar atpalaiduoti įsitempusius raumenis“, – pabrėžia psichologė U. Juodytė.

Stresas, deja, yra dažna kliūtis, su kuria žmonės susiduria kasdieniame gyvenime, o su psichine gerove susiję klausimai vis dažniau keliami viešajame diskurse. Apklausos rezultatai rodo dar vieną nerimą keliančią tendenciją – 23 proc. 18-29 metų amžiaus grupės žmonių jaučia didžiulį arba per didelį stresą ir nerimą kasdieniame gyvenime, o 41 proc. jaunuolių mano, kad jų streso lygis yra vidutiniškai aukštas. Jaunimas jaučia daugiau streso nei bet kuri kita amžiaus grupė, o psichologė U. Juodytė mano, kad tai gali būti susiję su technologijomis, skaitmeniniu ryšiu, greitu gyvenimo tempu. Padėti jaunimui įveikti stresą galėtų gyvas ryšys su kitais žmonėmis, gamta, laiko skyrimas ryšių kūrimui bei dėmesys emocijoms.

„Psichologinė gerovė yra mūsų misijos pagrindas, todėl siekiame žmonėms suteikti reikiamas priemones atsipalaidavimui, kuris labai reikalingas šiandieninėje dinamiškoje ir sparčiai besikeičiančioje aplinkoje, kurioje gyvename. Naujienos gali veikti varginančiai, stresas darbe ir studijose neleidžia mums atsikvėpti, o kartais atrodo, kad neįmanoma rasti laiko atsipalaiduoti, atsikvėpti ir išgirsti save. Psichinė gerovė yra vienas iš ramsčių, laikančių ir mūsų fizinę sveikatą, todėl džiaugiamės galėdami pasiūlyti žmonėms specialiai paruoštų produktų, kurie ne tik suteikia žmonėms naujų patirčių besirūpinant savimi, bet ir padeda pasijusti žvaliems, energingiems ir atsipalaidavusiems. Juk kartais užtenka tik šiltos vonios, kad vėl pasijustume ramūs ir susikaupę“, – pabrėžia Kristīne Grapmane, „Stenders“ generalinė direktorė. 

Tyrimas parodė ir gana teigiamą tendenciją: kas trečias žmogus (33 %) kartą per savaitę ar dažniau skiria laiko sau. Į šią kategoriją patenka laiko praleidimas su šeima ir draugais, sportas, buvimas gryname ore, įskaitant pasivaikščiojimus ar buvimą gamtoje, savęs priežiūros ritualai, pavyzdžiui, maudymasis vonioje ar duše.

2023 m. lapkričio pabaigoje Klaipėdos pajūryje duris atvėrė pirmoji Lietuvoje iš natūralių ingredientų pagamintos vonios ir kūno priežiūros kosmetikos parduotuvė „Stenders“. Dar viena parduotuvė duris atvers šių metų vasario pabaigoje Vilniuje. Joje klientai ras platų išskirtinių, kruopščiai atrinktų vonios kambario gaminių, kurie pakylės kokybiško laiko praleidimo sąvoką, asortimentą. Jame –  unikalios rankų darbo vonios bombos, švelnūs skysti muilai, praturtinti aukštos kokybės ingredientais, aukščiausios kokybės namų kvapų kolekcija ir žvakės, sukuriančios kambaryje išskirtinę ir raminančią nuotaiką, taip pat kiti vonios kambario gaminiai, suformuoti pagal šiaurietišką paveldą ir įkvėpti gamtos.

Pranešimą paskelbė: Laura Šimkutė, Integrity PR, UAB

Tyrimas: lietuviai stresą mažina duše ar vonioje, tačiau kas trečias tam laiko neranda

Facebook Comments