Turiningų atostogų ar savaitgalio ieškantiems – 100 vasaros nuotykių Lietuvoje

Įprasta, kad atėjus vasaros sezonui vis dažniau dairomės galimybių pailsėti, pasimėgauti saulėtais orais ir daugiau laiko praleisti gryname ore. Neretai tenka pasukti galvą, kur apsilankyti, ką pamatyti ir nuveikti. Tam, kad šiais metais keliauti būtų paprasčiau, „CityBee“ pristato 100 vasaros nuotykių žemėlapį, kuris padės susiplanuoti savaitgalio pabėgimą iš miesto, su draugais pasimėgauti festivaliais ar renginiais bei aplankyti iki šiol neatrastus Lietuvos kampelius.

„Pastebime, kad atšilus orams klientai vis dažniau renkasi ilgesnes keliones, tai rodo ir didėjanti mūsų siūlomų kelionių paketų paklausa. Naudodamiesi jais, gyventojai renkasi kelias dienas praleisti pajūryje, pailsėti kituose šalies kurortuose. Matydami šią tendenciją ir suprasdami, kad Lietuvoje yra ir tūkstančiai neatrastų vietų, sumanėme parengti nuotykių žemėlapį. Tikime, kad jame idėjų, kokias vietas Lietuvoje aplankyti ir ką nuveikti, ras kiekvienas“, – pasakoja „CityBee“ komunikacijos vadovė Ugnė Bartašiūtė.

Nuotykių žemėlapyje galima rasti 100 skirtingų idėjų, suskirstytų į 10 kategorijų pagal įvairius gyventojų pomėgius. Čia galima rasti ne tik žinomas šalies vietas, bet ir paslėptus kampelius, kurie dažnai nepatenka į populiarių turistinių maršrutų sąrašus. Toliau pateikiama keletas idėjų, kur apsilankyti ir ką nuveikti vasaros metu.

Vandens pramogų mėgėjams

Vandens pramogas mėgstantys keliautojai visą vasarą gali rinktis iš daugybės variantų – gaudyti vėją buriuodami Trakuose ir kaituodami Svencelėje, leistis į smagią kelionę baidarėmis su draugais ar šeima Dzūkijoje, irklentėmis skrieti Trakų ežeru, o galbūt išbandyti vandenlenčių sportą.

Keliaujantiems su šeima ir gyvūnų mylėtojams

Keliaujantiems su šeima arba gyvūnų mylėtojams siūloma pajodinėti Biržų žirgyne arba popietę praleisti Pašilių stumbryne. Mažiesiems ypatingai patinka „Triušiukų slėnis“ ir alpakos, gyvenančios Trakuose, todėl keliaujant su vaikais čia reikėtų pasiplanuoti praleisti daugiau laiko. Išvysti neregėtus paukščius galima „Pelėdų parke“, o viešintiems pajūryje siūloma neužmiršti užsukti į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą. 

Muzikos renginių entuziastams 

Muzikos aistruoliai gali rasti karščiausių ir kiekvieną vasarą daugybę klausytojų pritraukiančių festivalių sąrašą ar apsilankyti jau pamėgtuose renginiuose, pavyzdžiui, „Galapagai“, „Granatos Live“, „Karklė“. Alternatyvios muzikos entuziastai kviečiami apsilankyti festivalyje „Mėnuo Juodaragis“, o prancūzišką džiazą mėgstantys klausytojai – praleisti popietę Kristupo piknike, Vilniaus senamiestyje. Ryškiausius Lietuvos muzikos atlikėjus suburs „M.A.M.A vasara“ festivalis, Raudondvario dvare.

Vaizdingų vietų ir gamtos lobių tyrinėtojams 

Gamtos grožybėms pirmenybę teikiantys keliautojai Lietuvoje tikrai ras, ką pamatyti. Aplankyti vieną didžiausių Lietuvoje ir paslaptimis apipintą „Aukštumalos pelkę“ ar buvusią senovės baltų šventvietę Aukštaitijos nacionaliniame parke. Dabar ten įkurta 176 metrų aukščio natūrali apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria net šešių ežerų panorama. Siūloma pažinti Labanoro girią iš vieno aukščiausių Lietuvoje, net 36 metrus siekiančio, Mindūnų apžvalgos bokšto. Pajūrį lankantiems keliautojams siūloma nukrypti į Juodkrantės sengirę ir ten pasiklausyti garsų gaudyklės skleidžiamų garsų. Mėgstantiems vaikščioti, vertėtų aplankyti Šilėnų pažintinį ir Medžių lajų takus.

Skonį lavinantiems keliautojams

Bet kokią kelionę vainikuoja skanus maistas, tačiau gurmanams tokios vietos yra kelionės tikslas. Skonį lavinantys keliautojai šią vasarą kviečiami apsilankyti Labanoro viešbučio restorane, kuris turtingas vietos grybais, sraigėmis, žuvimis, žvėrimis ir miško uogomis. Anykščiuose ant Šventosios upės šlaito, prie Istorijų dvarelio prisiglaudusiame restoranėlyje, verdama gardžiausia kava, gaminami skaniausi patiekalai ir Ispanijos įkvėpti desertai – čia puiki vieta praleisti saulėtą popietę. Tradicinių vietų mylėtojams vertėtų išbandyti rankų darbo, tradicinius Viduklės koldūnus arba apsilankyti vieninteliame Lietuvoje šviežios žuvies restorane „Šturmų Švyturys“ – čia kiekvieną kartą meniu skirtingas, tik nuo žvejų sėkmės priklauso, ką bus galima paragauti šiandien. 

Visą žemėlapį galima rasti „CityBee“ interneto svetainėje ir kiekviename dalijimosi automobilyje. Žemėlapis padės keliaujantiems tiek nuosavu, tiek „CityBee“ transportu. Interaktyviame žemėlapyje rasite aiškias nuorodas, kaip pasiekti sudominusią vietą.

Pranešimą paskelbė: Justina Matuliauskienė, Modus Mobility, UAB

Facebook Comments