Dovanų idėjos įvairioms progoms

Artėja dar vienas gimtadienis, įkurtuvių vakarėlis, vaikų mokslo metų baigimo šventė ar norite tiesiog be progos padovanoti dovanėlę savo artimajam? Sukant galvą dėl originalių dovanų dažnai tenka sugaišti daug laiko, lankantis parduotuvėse ir bandant surasti ką nors ypatingo, o gražus ketinimas neretai tampa tikra kančia. Siekiant to išvengti, interneto knygyno „Patogu pirkti“ dalinasi sąrašu originalių dovanų idėjų iš naujosios knygyno prekių kategorijos!

 

Namų kvapai

Tai viena geriausių dovanų, kai nežinai, nei ką dovanoti, nei ko žmogui reikia. O tokių situacijų gyvenime juk išties pasitaiko. Plataus asortimento namų kvapai suteiks namams, darbo vietai ar kitai erdvei išskirtinę gaivą ir skanų kvapą.

Uoslė yra vienas pagrindinių žmogaus pojūčių, pagal kurią yra priimama informacija bei vertinama aplinka, tad erdvėje sklandantis malonus kvapas suteiks jai jaukumo, nuramins ir nuteiks pakiliai. Gaiviai kvepianti darbo vieta gali įkvėpti, o pašnekovus ar klientus padaryti supratingesnius ar sukalbamesnius.

Namų kvapai būna purškiamieji – eterinių aliejų pagrindu gaminami kvapai, kurie užtikrins ilgai išliekantį naminį kvapą. O namų kvapai su į buteliuką pamerkiamais mediniais pagaliukais siūlo itin platų kvapų asortimentą. Šios serijos kvapuose dominuoja įvairių augalų ir gėlių, citrusinių vaisių, jūros, medienos ir įvairiausių kitų kvapų natos, o išskirtinis aromatas išliks iki 3 mėnesių.

Stalo žaidimai

Žaismingiems vakarams su šeima, savaitgaliui su svečiais ar kaip puiki vakarėlio dovana pasitarnaus intrigą garantuojantis stalo žaidimas. Lavinamieji, strateginiai, detektyviniai ar interpretavimo žaidimai taps ne tik puikia pramoga, bet ir galimybe geriau pažinti kitus žaidėjus, lavinti protą, reakciją bei vaizduotę ir sužinoti šį tą naujo. Tiek mažiems, tiek dideliems tinkantys žaidimai prie stalo sutraukia draugus, bendraminčius ir gimines, tad norintiems padovanoti geros nuotaikos dozę – stalo žaidimai yra puiki išeitis!

Atvirukai

Kartais sveikinimo atvirukas su nuoširdžiu palinkėjimu gali būti iškalbingesnė ir vertingesnė dovana nei kažkas didelio ar prabangaus. Nors įsigalėjus skaitmeniniam amžiui rodėsi, jog atvirukai virsta atgyvena, tačiau šiltas ranka įrašytas sveikinimas dailiam atviruke vis dar džiugina daugelio širdis.

Knygyno asortimente rasite atvirukų, skirtų visoms gražiausioms gyvenimo akimirkoms.

Klasikiniai, menininkės Vaidos Verkytės ranka piešti atvirukai pasižymi kruopštumu, juose daug dėmesio skiriama nedidukėms detalėms, tad kiekvienas atvirukas atrodo kaip mažas unikalus meno kūrinys.

Medinės atvirutės – mėgstantiems natūralumą ir besirūpinantiems planetos tvarumu. Tokios atvirutės savaime asocijuojasi su šiluma ir jaukumu. Jų gamybos procese naudojama minimaliai energetinių resursų, o pačioje atvirutėje nerasite jokių plastiko elementų, tad tai bus ne tik gražus sveikinimas artimajam, bet ir žingsnis tvaresnės planetos link.

Jei norite tikrai nustebinti dovanos adresatą, puikiai tiks kvadratiniai atvirukai su siurprizu – vos žmogus, kuriam yra skirtas atvirukas, jį atvers, iš jo išplasnos mažas drugelis, taip sustiprindamas džiaugsmo ir netikėtumo įspūdį.

Deimantinės mozaikos

Norintiems išrinkti originalią dovaną – deimantinės mozaikos yra būtent tai, ko ieškote! Unikali ir daugeliui dar negirdėta deimantinė mozaika – naujovė rankdarbių pasaulyje, kuri gali tapti puikia dovana ir namų puošmena. Su šia dovana galimi du variantai: galite dovanoti jau pagamintą mozaiką, kurią patys turėsite kruopščiai užpildyti mažais deimančiukais, o dovanos gavėjas džiaugsis išskirtiniu paveikslu, kurį galės įsirėminti.

Visgi, dovanodami dar nesurinktą mozaiką taip pat dovanosite ir patirtį – mat nors ir nesudėtingas, šis užsiėmimas pareikalauja įsitraukimo ir gali virsti tikru terapiniu užsiėmimu, padedančiu „atsijungti“ ir kuriam laikui pasprukti nuo kasdienybės. Deimantinių mozaikų paveikslų yra įvairiausių rūšių – nuo gėlių, miestų ir gyvūnų, iki svajingų peizažų ir pasaulinių paveikslų reprodukcijų. Mozaikų sudėtingumo lygis taip pat skiriasi, tačiau šis užsiėmimas rekomenduojamas suaugusiems arba vyresnio amžiaus vaikams, nes jame yra daug smulkių detalių.

Tapyba pagal skaičius

Kaip ir deimantinės mozaikos, ši dovana taip pat gali būti dovanojama jau pagaminta ir tarnauti kaip graži puošmena arba skirta atrasti naujam hobiui ir susikurti meno kūriniui pačiam. Tik neišsigąskite – tam tikrai nėra būtina turėti meninį išsilavinimą ar būti užkietėjusiu dailininku – tereikia atitinkama spalva nuspalvinti ant drobės esančius skaičius.  Šis užsiėmimas atpalaiduoja, leidžia mintimis sugrįžti į vaikystę ir mėgautis galimybe niekur neskubėti, tad tai puiki dovana nuolat lekiantiems, dirbantiems ir pamiršusiems, ką reiškia atsipalaidavimas.

Rinkinį sudaro teptukai, sunumeruoti dažai, drobė su piešiniu bei priedai paveikslo montavimui ant sienos. Paveikslų pasirinkimo spektras taip pat didžiulis – galima rinktis tapyti natiurmortus ir peizažus, filmų ir knygų herojus, istorines asmenybes, gyvūnus, gėles, pasaulinio pripažinimo sulaukusių paveikslų reprodukcijas.

Medžiaginiai maišeliai

Kokia dovana geriausia? Ogi praktiška! Jei esate pasimetęs tarp žmogaus, kuriam reikia įteikti dovaną, pomėgių, tinkamiausia išeitis būtų dovanoti tai, kas tikrai reikalinga ir dažnai naudojama. Viena tokių dovanų – medžiaginiai maišeliai. Jie gali tarnauti ne tik kaip tvarus ir patogus būdas prekėms iš parduotuvės gabenti, bet ir originalus aksesuaras! Nors maišelis gali atrodyti kaip smulkmena, tačiau tai žalesnio gyvenimo simbolis ir puikus plastikinių maišų pakaitalas.

Patvarūs ir ilgai tarnaujantys maišeliai pritaikyti įvairiausiems skoniams – nuo šmaikščių užrašų ir unikalių paveikslėlių iki tikrus meno kūrinius primenančių stilingų laisvalaikio krepšių, su jų dizaine užkoduotomis žinutėmis.

Dėlionės

Dėlionės – nesenstanti pramoga, užkariavusi daugelio širdis nuo pat vaikystės. Dėlionės lavina atmintį, padeda ilgiau sutelkti dėmesį bei greitina mąstymo procesus, malšina nerimą ir pakelia nuotaiką, mat renkant dėlionę gaminamas hormonas dopaminas, ypač juntamas pabaigus rinkti dėlionę. Tad tai gali tapti ne tik puikia dovana, smagia pramoga, bet ir indėliu į gerą sveikatą.

Su dėlionėmis laikas prabėga nepastebimai, todėl tai gali virsti įtraukiančiu užsiėmimu kartu su draugais ir šeima arba būdu nuraminti mažiesiems, kad šie, susitelkę į užduotį, bent kiek susikauptų ir nenusiaubtų namų. Na, o pasirinkimo tikrai nestigs – dėlionėse gali atgimti mėgstamų filmų ir animacinių filmukų personažai, gyvūnijos pasaulis, pasaulio žemėlapiai, įvairūs gamtovaizdžiai. Nauju išbandymu gali tapti ir daugeliui dar neišbandytos 3D dėlionės – gal tradicinių dėlionių gerbėją vertėtų nustebinti iššūkiu sudėlioti Big Beną arba Švento Pauliaus katedrą?

Knygos

Galiausiai, viena vertingiausių ir ilgaamžiškiausių dovanų – tai, žinoma, knyga! Atsakingai parinkta ir su meile dovanojama knyga gali tapti bilietu į naujus pasaulius, patarimais, kaip siekti savo tikslų, intriguojančiu nuotykiu arba vilties spinduliu, praskaidrinančiu nuotaiką ilgais vakarais. Tai iš mados neišeinanti, laikui nepavaldi dovana, tai patirtis, galinti praturtinti žmogaus gyvenimą.

Na, o kaip žinia, knygų, galinčių virsti dovana – visa galybė. Tereikia išsirinkti, ar dovana nukels į egzotiškas šalis ar kosmoso nuotykius, paklaidins meilės labirintuose, o galbūt privers virpėti visus kūno plaukelius nuo šiurpinančių įvykių? O galbūt reikėtų pasikliauti sena gera klasika ar žinomo sėkmingo žmogaus biografija?

Mažiesiems knyga – tai vartai į nežinomybę, galimybė išmokti, pažinti ir paleisti į darbą savo vaizduotę. Nuo pačių mažiausiųjų ir jiems skirtų knygų su garsais iki į paauglystę įžengusių jaunųjų skaitovų ir knygų apie pirmuosius bučinius bei mokyklos problemas – knygos augina tiek mažus, tiek didelius ir moko tapti geresniais žmonėmis.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Striogaitė, UAB „Patogu pirkti“
Dovanų idėjos įvairioms progoms

Facebook Comments