Taupesnė namų ruoša: patarimai, padėsiantys sumažinti sąskaitas už elektrą

Orams vėstant ir artėjant šildymo sezonui, daugelis susimąsto, kaip namų ruošą vesti ekonomiškiau ir sutaupyti. Skaičiuojama, kad maždaug 13 proc. visos suvartojamos elektros energijos sudaro virdulio, elektrinės kaitlentės, orkaitės ir kitų buitinių prietaisų naudojimas. Laimei, pasitelkus paprastus patarimus galima ne tik sumažinti elektros sąskaitas, bet ir išsiugdyti aplinkai draugiškesnių įpročių.

Skalbti ir tvarkytis – sąmoningiau

Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, teigimu, pirkėjai ne tik ieško būdų, kaip apsipirkti sumaniau, bet dairosi ir kitų būdų, kurie galėtų padėti siekti tvarumo tikslų ir būtų draugiški piniginei.

„Savo prekybos tinkle jau ne vienus metus ieškome būdų, kaip sutaupyti energijos. Taip pat taikome įvarius veiksmus, kad padėtume savo pirkėjams apsipirkti sumaniai. Skatiname taupyti energiją ir juos. Pastebime, kad pirkinių krepšelyje vis dažniau matomos ekonomiškesnės LED lemputės. O neretai ir skalbimo priemones pirkėjai renkasi tas, kurios yra tinkamos drabužiams skalbti žemoje temperatūroje“, – sako V. Budrienė.

Norintiems sutaupyti reikšmingas sumas atliekant kasdienius švaros darbus namuose, vertėtų įsivertinti, ar naudojami buitiniai prietaisai veikia ekonomiškai. Be to, buityje pritaikius šias paprastas „Iki“ siūlomas taisykles, namų ruoša bus vedama taupiau. 

Skalbkite šaltu vandeniu. Pereinant nuo šilto prie šalto vandens, vienos skalbyklės energijos sąnaudos gali sumažėti daugiau nei perpus. Dauguma šiuo metu parduotuvių lentynose esančių drabužių skalbikių yra labai efektyvūs, todėl švariai išskalbia bei dėmes pašalina net ir žemoje temperatūroje.

Skalbkite tuomet, kai susirenka pilna skalbyklė. Skalbimo mašina naudos tiek pat energijos, nesvarbu, kokio dydžio yra drabužių įkrovos. Tačiau jei skalbsite mažesnius drabužių kiekius, padaugės skalbimų skaičius ir energijos išeiga bus didesnė. Todėl, jei galite, skalbkite pilną skalbyklę.

Skalbimo mašinoje naudokite greitąjį skalbimo ciklą. Ši funkcija pašalins daugiau drėgmės prieš džiovinimą, todėl sutrumpės džiovinimo laikas ir sumažės papildomas drabužių nusidėvėjimas.

Naudokite atvėsimo funkciją. Jei džiovyklėje yra įdiegta ši funkcija, galite sutaupyti nemažai energijos, nes drabužiai baigs džiūti dėl džiovyklėje likusios šilumos.

Naudokite džiovinimo kamuoliukus. Šios būdas yra itin paprastas. Tereikia įsigyti vadinamuosius džiovyklės kamuoliukus. Paprastai jie būna vilnoniai arba guminiai, tačiau galite naudoti ir paprastus lauko teniso kamuoliukus. Jie padės atskirti drabužius, kad jie greičiau išdžiūtų.

Reguliariai atšildykite šaldytuvą. Apžiūrėkite, kaip atrodo jūsų šaldytuvo galinė sienelė bei šaldiklis. Stipriai sušalęs prietaisas suvartoja daugiau energijos,  kad palaikytų reikiamą temperatūrą. Todėl atšildžius šaldytuvą, jis veiks taupiau.

Skalbinius lyginkite vienu metu. Nors iš pažiūros atrodo, kad lyginimas nėra sudėtingas procesas, skaičiuojama, kad lygintuvas daugiausia elektros energijos suvartoja kaisdamas. Taigi jei norite sutaupyti, vienu ypu lyginkite daugiau drabužių, rankšluosčių ar patalynės.

Atnaujinkite turimus prietaisus. Įsigiję mažiau elektros energijos suvartojantį namų apyvokos prietaisą, pavyzdžiui, aukštesnės energinės klasės dulkių siurblį, galite taip pat nemažai sutaupyti.

Naudokite ir sprendimus, kuriems nereikia elektros. Ar žinojote, kad kai kuriems švaros darbams atlikti nebūtina naudoti elektrinių prietaisų? Pavyzdžiui, užuot jungę dulkių siurblį, purvą nuo grindų galite nušluoti paprasčiausia šluota. Kad išvalytumėte nedidelius kilimėlius, tiesiog išneškite juos į lauką ir išpurtykite.

 

 

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”

Facebook Comments