Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Taigi: senos ar naujos statybos butas Vilniuje?

Renkantis naują būstą tiek Vilniuje, tiek bet kuriame kitame mūsų šalies mieste reikia būti gana atidiems ir atsakingai įvertinti savo lūkesčius ir galimybes. Šiandien daugelis būsto pirkėjų vis dar atiduoda galimybę senesnės statybos namams, kuriuose galima įsigyti neva pigesnius butus. Ne be reikalo pasakėme neva. Nauji butai Vilniuje šiandien gali pasiūlyti tiek privalumų ir galimybių įsigyti juos pigiau, kad jau galima tikrai suabejoti ar seno buto kaina neprilygsta naujo būsto kaštams.

Anot nekilnojamo turto prekybos specialistų, sprendimą dėl naujo būsto įsigijimo dažniausiai lemia du pagrindiniai dalykai: finansinės galimybės ir senesnių būstų galimos alternatyvos. Jeigu tik leidžia finansinės galimybės, nedvejodami rinkitės naujos statybos butą. Labai dažnai nutinka taip, jog iš pirmo žvilgsnio mažai remonto darbų reikalaujantis senesnis butas, su laiku gali pateikti nemažai namalonių  siurprizų.  Tokiais atvejais, atlikus remontą sename bute ir įvertinus visas patirtas išlaidas,  išaiškėja, jog jos viršijo panašios kvadratūros naujo būsto kainą.

Kiti argumentai, bylojantys naujo buto naudai – patogesnis išplanavimas ir mažesnės išlaikymo sąnaudos. Šiuolaikiniai butai, jeigu lyginsime juos su tais, kurie statyti prieš porą ar daugiau dešimtmečių, yra racionaliau išplanuoti. Netgi tuo atveju, jeigu buto išplanavimas neatitiks jūsų poreikių, įsirengimo stadijoje kažką pakeisti bus gerokai lengviau. Be to, pastaraisiais metais statomi būstai visi be išimties turi griežtus A klasės energetinio efektyvumo reikalavimus ir yra ganėtinai sandarūs. Vadinasi, tokio buto išlaikymas atsieis gerokai pigiau nei senesnio būsto.

Dar viena svarbi priežastis, skatinanti pasirinkti naujus butus – jau sutvarkytos laiptinės, gerai įrengta aplinka, uždaras kiemas, patrauklios vaikų žaidimų aikštelės, patogios automobilių statymo aikštelės ir kita.

Vis tiek galvojate, jog senos statybos butai bus racionalesnis sprendimas? Tikrai nepulsime to kategoriškai neigti. Tik jums reikėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus.  Nusprendus įsigyti senos statybos butą, kuo atidžiausiai patikrinkite pastato ir jo inžinerinių sistemų būklę. Senos statybos pastatai dažnai išsiskiria prastesne šilumos ir garso izoliacija.

Egzistuoja vienas aspektas būdingas abiems atvejams – perkant tiek naujos, tiek senos statybos būstą paskolos išdavimo procesas išlieka toks pat. Būsto pirkėjui prireiks  atlikti turto vertinimą, gauti banko pasiūlymą dėl paskolos suteikimo, sumokėjus pradinį įnašą pasirašyti būsto paskolos ir būsto pirkimo-pardavimo sutartis ir įkeitus būstą gauti reikiamo dydžio paskolą likusiai kainai sumokėti. Taip teigia „Swedbank“ specialistai.

Facebook Comments