Šventinis stalo delikatesas, kuriame itin mažai kalorijų, bet daug naudos: gydytoja atskleidė, kokių medžiagų jose daugiausia

Artėjančios šventės kiekvieną verčia pasukti galvą, kaip skaniai ir vaizdžiai patiekti šventinius patiekalus artimiesiems. Ieškodami įvairių receptų, atkreipiame dėmesį į  delikatesus, palepinsiančius susirinkusiųjų akis ir gomurius. Tarp jų savo vietą dažnai atranda krevetės, kuriose, pasak dietologės dr. Editos Gavelienės, yra gausu Omega-3 riebalų rūgščių ir kitų žmogaus organizmui reikalingų riebalų. Nusprendusiems šventėms rinktis šias jūrų gėrybes prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pataria, kaip krevetes išlaikyti šviežias iki pat jų gaminimo. Pasak specialistės, parduotuvėse besilankys pirkėjai galės džiaugtis išskirtiniu pasiūlymu, kadangi iki gruodžio 4 d. šaldytoms krevetėms „Nowaco“ taikoma -43 procentų nuolaida, perkant su lojalumo kortele.

Krevetės žinotos dar senovės Romoje

Dėl savo paplitimo visame pasaulyje krevetės yra daugybės tautų nacionalinės virtuvės dalis. Ankstyvaisiais amžiais jas valgė kinai, graikai ir romėnai. Istorikų atrasta, kad pirmą kartą krevetės kaip valgis paminėtas IV a. prieš Kristų parašytoje kulinarijos knygoje, kur jas siūlyta gaminti kartu su figų lapais ir medaus glazūra. Tuo tarpu apie kinų krevečių panaudojimą kulinarijoje pirmasis papasakojo garsusis keliautojas Markas Polas, kuris atvežė į Europą ne tik žinias apie šią tolimą šalį, bet ir keletą receptų. Šiais laikais krevetės tapo tikru delikatesu, puošiančiu įvairių šalių patiekalus. Nesvarbu, ar tai itališki tradiciniai spagečiai, ar tailandieniški „wok“ makaronai, savo vietą jos atranda beveik kiekvienoje virtuvėje. 

Omega-3 naudingųjų riebalų šaltinis 

Sveikatai palankios mitybos konsultantė dr. Edita Gavelienė teigia, kad iš esmės visas jūrų gėrybes valgyti yra sveika, nes jose daug naudingųjų medžiagų: „Jūros gėrybės pasižymi mažu kaloringumu, jose gausu Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių ir žmogaus organizmui reikalingų baltymų. Kalbant apie maistingumą, išskirti vertingiausias jūros gėrybes būtų sunku: jos visos yra palankios mūsų sveikatai, tad kiekvienas žmogus gali pasirinkti jam skoniu ar kitomis savybėmis priimtiniausius delikatesus.“ 

Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad nepaisant naudingųjų medžiagų gausos, krevetėmis piktnaudžiauti nereikėtų.  „Dauguma jūros gėrybių, nepaisant mažo riebalų kiekio, turtingos cholesteroliu. Vos 100 gramų krevečių savyje turi daugiau nei pusę paros cholesterolio normos, todėl žmonės, kuriuos vargina cholesterolio padidėjimas, krevečių turėtų vengti. Kitiems jūros gėrybes ir žuvį verta įtraukti į racioną bent du kartus per savaitę“, – pataria gydytoja dietologė.

Apsipirkimo metu būtina tinkamai atsirinkti krevetes

Šventinio apsipirkimo metu krevetes reikėtų kruopščiai atsirinkti parduotuvėje, jog jų nereikėtų išmesti vos atidarius pakuotę. Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, šviežios krevetės turi būti permatomos ir skleisti švelnų vandenyno bangų kvapą. Derėtų vengti tų jūros gėrybių, kurios yra gleivėtos ir kvepia amoniaku. O atsirinkus geras krevetes, svarbu užtikrinti jų tinkamas sąlygas ir namuose.

„Krevetes, kaip ir kitas jūros gėrybes, svarbiausia po apsipirkimo kuo greičiau parsivežti namo ir įdėti į šaldytuvą. Jas privalu laikyti vėsioje vietoje, kad užkirstumėte kelią bakterijų augimui. Labai svarbu jas įdėti į sandarią, geriausia plastikinę talpą, kad jos neužterštų kitų maisto produktų, esančių šaldytuve. Jei iš krevečių neplanuojate gaminti patiekalo ilgesnį laiką, geriausia jas būtų perkelti į šaldiklį“, – atkreipia dėmesį specialistė.

Norėdami atšaldyti krevetes, įdėkite jas į didelį dubenį su 15 minučių palaikykite jas šaltame vandenyje, kartais pamaišydami. Taip krevetės atšils maždaug per 15–20 minučių, priklausomai nuo jų dydžio. Šaldytas krevetes taip pat galite palikti per naktį šaldytuve, kad jos tolygiai atšiltų.

Nors pagaminti krevetes visai nesudėtinga, visgi „Rimi“ atstovė atkreipia dėmesį į keletą svarbių aspektų. „Yra pagrindinė taisyklė – kuo greičiau jas parsinešę iš parduotuvės gaminsite, tuo krevetės bus geresnio skonio. Gaminant svarbu jų neperkepti ar nepervirti, kad išlaikytų savo aromatą. Tiesa, ruošiant krevetes galite pasirinkti, ar jas kepti su kiautu, tačiau reikėtų prisiminti, jog jis gali suteikti papildomo skonio jūsų ruošiamam patiekalui. Derėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad po valgio likusias krevetes geriausia laikyti šaldytuve ne ilgiau nei vieną dieną. Taip jos išlaikys aukščiausią kokybę ir bus skanios it ką tik išvirusios“, –  pažymi O. Suchočeva.

Ekspertė primena, kad dabar galima daugiau sau leisti Kalėdoms, nes „Rimi“ – pigu: „Iki gruodžio 4 d. „Rimi“ parduotuvėse šaldytoms krevetėms „Nowaco“ taikoma -43 procentų nuolaida, tad tai puiki proga iš anksto pasiruošti šventėms ir pasipildyti šaldiklius. Visada verta pasitikrinti ir „Mano Rimi“ lojalumo programos teikiamus asmeninius pasiūlymus bei papildomas nuolaidas.“ 

Kviečiame pasigaminti išskirtinį krevečių makaronų receptą, papuošiantį jūsų kalėdinį stalą.

RECEPTAS

Makaronai su česnakiniu sviestu ir krevetėmis

Jums reikės:

450 g. krevečių;

250 g. spagečių;

4 šaukštų sviesto;

4 česnako skiltelių;

Pusės šaukštelio raudonųjų pipirų miltelių;

150 g. vyšninių pomidorų;

120 ml. vištienos troškinio;

Tarkuoto parmezano sūrio;

Druskos ir pipirų pagal skonį.

Gaminimo eiga: 

  1. Išvirkite makaronus pagal instrukcijas ant pakelio ir padėkite šalia;
  2. Karštoje keptuvėje ištirpinkite sviestą, įdėkite sutrintą česnaką, raudonuosius pipirus ir kepkite iki daržovės pakvips;
  3. Įdėkite krevetes ir kepkite apie 2–3 minutes kiekvieną pusę, iki kol jos pataps rožinės;
  4. Įmaišykite į keptuvę vištienos sultinį ir vyšninius pomidorus. Kepkite dar 2–3 minutes;
  5. Ant krevečių užbarstykite norimą kiekį druskos ir pipirų. Įdėkite išvirtus makaronus ir viską sumaišykite iki vientisos masės;
  6. Prieš patiekiant pagardinkite parmezano sūriu.

Skanaus!

Pranešimą paskelbė: Akvilė Sabaliauskaitė, Integrity PR, UAB

Šventinis stalo delikatesas, kuriame itin mažai kalorijų, bet daug naudos: gydytoja atskleidė, kokių medžiagų jose daugiausia

Facebook Comments