Šventiniai įvaizdžiai. Kaip derinti aprangą ir aksesuarus?

„Šventinis įvaizdis nėra tik blizganti suknelė, juodi aukštakulniai ir raudonos lūpos. Kur kas svarbiau išdrįsti eksperimentuoti ir išbandyti netikėtus derinius. Pradėti galima nuo avalynės pasirinkimo“, – sako dizaineris Liutauras Salasevičius. Anot jo, moterys vis dažniau ieško išskirtinės aprangos ir aksesuarų, tačiau dar daugelis pristinga drąsos įvaizdį išpildyti originaliai. Dizaineris atskleidžia, kaip pasipuošti per šventes.

„Nereikėtų manyti, kad pirmiausia būtina išsirinkti suknelę, o tik tada ieškoti avalynės bei aksesuarų. Kartais varta pirma išsirinkti batus, o tik tuomet prie jų derinti drabužius. Mat taip galima atrasti netikėtų įvaizdžių, –  sako L. Salasevičius, avalynės tinklo „Deichmann“ ambasadorius. – Šiemet madingi įvairiausi bateliai: nuo plokščiapadžių iki aukštakulnių, todėl tai puikus laikas išbandyti ką nors naujo. Ir nors šventiniai įvaizdžiai dažniausiai siejami su bent kelių centimetrų pakulne, pirmiausia reikia įsivertinti, ar pavyks su tokia avalyne jaustis gerai.“

Visgi pirmiausia, anot dizainerio, reikėtų įvertinti šventės formatą. Jei vakarėlis planuojamas kaimo turizmo sodyboje, vargu, ar bus patogu apsirengus ilgą vakarinę suknelę ir apsiavus batelius itin aukštu kulnu, svarsto L. Salasevičius: „Čia labiau tiktų trumpa, žaismingų detalių turinti suknelė ar sijono ir palaidinės kostiumėlis, bateliai su kelių centimetrų pakulne ar platforma. Tačiau, jei suplanuota prabangi naujametinė vakarienė miesto centre esančiame restorane, ilga suknelė ir puošnūs aukštakulniai ne tik papuoš, bet ir sustiprins šventinį įvaizdį“.

Netikėti kontrastai

Planuojant šventinį įvaizdį verta atkreipti dėmesį į avalynės spalvas, tekstūras, nebijoti blizgių detalių, neatmesti batų, kurie visi padengti blizgučiais. Jų net nebūtina derinti prie suknelės, sako L. Salasevičius:

„Šiemet galima pamiršti visas derinimo taisykles, nes nederinant galima gauti unikalų, net ir dar gražesnį įvaizdį nei planuota. Tikrai neverta apsiriboti tik juodais bateliais. Kur kas įdomesnį ir šventiškesnį įvaizdį pavyks sukurti su, pavyzdžiui, ryškiai rožiniais ar metalo spalvos aukštakulniais. Prie jų gražiai atrodys įvairių spalvų apranga: trumpos ar ilgos, vienspalvės ar įvairių detalių turinčios suknelės. Jei anksčiau atrodė, kad ryškūs rožiniai bateliai ir žalia suknelė nedera, dabar toks įvaizdis vertinamas kaip itin stilingas. Tiesa, jei norisi ilgos suknelės, verta atkreipti dėmesį į skeltukus. Jie ne tik prideda žaismingumo, bet ir atidengia avalynę“.

Renkantis aksesuarus dizaineris taip pat rekomenduoja nevengti kontrastų. Anot jo, jei bateliai yra su sidabriniais elementais, tai nereiškia, kad negalima įsiverti auksinių auskarų. „Svarbiausia, kad atspalvis atsikartotų. Galima pasirinkti auksinės ir sidabrinės spalvos apyrankes. Taip jos derės prie auksinių auskarų ir prie batelių su sidabro akcentu“, – pataria „Deichmann“ ambasadorius. 

Panašūs atspalviai

Jei visgi nesinori akivaizdžių ir ryškių kontrastų, dizaineris rekomenduoja išbandyti vienos spalvos įvaizdį. Jį kurti itin paprasta, mat avalynė ir rūbai turėtų būti tos pačios spalvos, tik skirtingų atspalvių.

„Vis dar yra manančių, kad prie tamsiai mėlynos suknelės tiks tik juodi bateliai. Norint įvaizdžiui suteikti ryškumo, žaismingumo ir šventiškumo, galima derinti mėlynus batelius. Nesvarbu, kad spalva nesutampa. To iš tiesų ir nereikia. Skirtingų atspalvių derinimas šiemet itin populiarus, – sako L. Salasevičius. – Derinti aksesuarus galima irgi tokia pačia logika – ieškant atspalvio. Taip galima gauti išpildytą monochrominį įvaizdį derinant tris skirtingus, pavyzdžiui, mėlynos spalvos atspalvius.“

Pranešimą paskelbė: Gerda Trapikaitė, Komunikacijos agentūra „Penkiolika minučių iki vidurnakčio“

Šventiniai įvaizdžiai. Kaip derinti aprangą ir aksesuarus?

Facebook Comments