Sužadėtuvių žiedai su deimantais: legendos ir mitai

sužadėtuvių žiedaiDeimantais puošti sužadėtuvių žiedai vertinami visame pasaulyje. Be to, nuo seniausių laikų deimantus lydi įvairios legendos ir mitai, minėtiesiems brangakmeniams suteikdami dar daugiau grožio. Pavyzdžiui, senovės graikai deimantus siejo su dievų ašaromis, o romėnai teigė, kad šie akmenukai – tai žvaigždžių dalelės, nukritusios tiesiai iš dangaus.

Apie deimantų legendas

Apie deimantų magiškas galias liudija ir istoriniai šaltiniai, pvz., daugelis karalių ir didžiųjų valdovų tikėjo, kad deimantiniai dirbiniai mūšio metu suteiks apsaugą ir padės laimėti net ir sunkiausią kovą. Be to, nuo seniausių laikų deimantai buvo siejami su meile ir amžinu atsidavimu, pvz., dar senovės egiptiečiai tikėjo, kad žiedas su briliantu, nešiojamas ant ketvirtojo rankos piršto, apsaugo mylimuosius nuo apkalbų, kadangi magiškosios dirbinio galios, tekėdamos vadinamąja meilės vena, pasiekia širdį ir suteikia stiprybės. Manoma, kad tradicija, kurios metu sužadėtuvių žiedai įteikiami mylimajai kaip pažadas vesti (o merginos pasiryžimas tekėti), atsirado XV amžiuje, kuomet hercogas Maksimilianas iš Austrijos sužadėtuvių žiedą padovanojo Marijai iš Burgundijos.

Apie deimantų struktūrą

Deimantai yra viena tvirčiausių medžiagų visoje planetoje. Iš tiesų deimantus galima pjaustyti tik kitais deimantais ir juos poliruoti specialia deimantų pudra. Deimantai susidarė iš anglies, kai ši kristalizavosi giliai po žeme, prieš daugybę tūkstančių metų, esant itin sudėtingoms aplinkos sąlygoms. Šiandien galima įsigyti pačių įvairiausių formų ir dydžio deimantų, viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių.

Visi deimantai, net ir patys mažiausi, gali tapti briliantas ir turėti nepriekaištingą spindesį užtikrinančias 57 briaunas. Kitaip sakant, tobulai apdirbtas deimantas virsta briliantu. Briliantas turi tobulai simetriškas briaunas, šio brangakmenio kampai yra taip gerai nušlifuoti, kad menkiausia šviesa deimantui suteikia ypatingo žėrėjimo.

Apie deimantų priežiūrą

Sužadėtuvių žiedai su deimantais vertinami dėl nepriekaištingos elegancijos, subtilaus spindesio ir tvirtumo (šis dažniausiai siejamas su niekada nesibaigiančia meile ir santykių tvirtumu). Deimantas atsparus smūgiams, įbrėžimams, temperatūrų pokyčiams ir drėgmei, todėl, jei brangakmenis žiede įtaisytas itin tvirtai ir saugiai, šiuo papuošalu džiaugsitės daugybę metų ir galėsite palikti ateinančioms kartoms. Žinoma, jei žiedas su deimantu bus nešiojamas kiekvieną dieną, natūralus jo spindesys ims blankti, todėl privalote skirti laiko dirbinio valymui. Siekiantiems maksimalaus rezultato, rekomenduojama žiedą su deimantu nunešti juvelyrui bent vieną kartą per metus. Jei norite žiedu pasirūpinti patys, dirbinio valymui naudokite amoniako ir vandens mišinį (santykis 1:6). Deimantus valykite itin minkštu šepetėliu ir būkite atsargūs – elgdamiesi atlaidžiai, galite pažeisti žiedo metalą.

 

Facebook Comments