Specialioje televizijos programoje – trys dokumentiniai pasakojimai apie nuo karo bėgančius ukrainiečius

Besitęsiant Rusijos karui Ukrainoje, o Lietuvoje daugėjant ukrainiečių, vis daugiau gyventojų nelieka abejingi jų skausmui ir imasi teikti visokeriopą pagalbą. Siekiant padėti dar geriau suprasti mūsų šalyje prieglobstį radusių žmonių patirtis bei atskleisti, kokią pagalbą teikia kaimyninės valstybės, trečiadienio vakarą prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano Lietuvos žiūrovai galės pasinerti į specialiai tam skirtus dokumentinius pasakojimus.

Gyvenimo būdo televizijos kanalo „TLC“ paruoštą karui Ukrainoje skirtą programą, kuri bus rodoma jau šį trečiadienį, gegužės 4 dieną, 21 val., iš viso sudarys trijų dokumentinių filmų ciklas ir plataus susidomėjimo sulaukęs paramos koncertas. Vakarą pradės iš Ukrainos kilusių žinomos televizijos laidos dalyvių pasakojimai apie tai, ką karo akivaizdoje išgyvena jie ir jų šeimos.

Dėmesio centre – tiesiantys pagalbos ranką ukrainiečiams

Dokumentinėje laidoje „Ukraina: 90 dienų dienoraščiai“ (angl. Ukraine: 90 Day Diaries) savo patirtimi dalinsis keturi iš Ukrainos kilę žiūrovų pamėgto televizijos šou „90 dienų sužadėtinis“ (angl. 90 Day Fiancé) dalyviai: Yara Dufren, David Murphey, Natalie Podiakova ir Maria Lysenko. Žiūrovams jie atskleis savo išgyvenimus stebint karą Ukrainoje ir kokiais būdais padeda ten likusiems šeimos nariams ar draugams.

Antrasis vakaro filmas „Ukraina: taip elgtis teisinga“ (angl. Ukraine: It’s The Right Thing To Do) nukels į kaimyninę Lenkiją ir jos pasienį. Sukrečiančios ir žiaurios invazijos akivaizdoje didžiausia dalis ukrainiečių prieglobstį rado būtent šioje valstybėje. Žurnalistė Edyta Krześniak vyksta į Liubliną, Rytų Lenkijos miestą, susitikti su žmonėmis, kurie nusprendė į savo namus priimti ukrainiečius, nes, pasak jų, taip elgtis teisinga.

Ši dokumentinė istorija sukasi apie Olgą Adamowicz and Łukasz Stoma, kurių gyvenimai prasidėjus Rusijos invazijai apsivertė aukštyn kojomis. Iš pradžių ketinę priglausti dešimt nuo karo pabėgusių ukrainiečių, vėliau jie savo namus pavertė pagalbos karo aukoms centru, galinčiu priimti daugiau nei 100 žmonių.

Ne mažiau įdomi dokumentinė juosta ir paramos koncertas

Iškart po to žiūrovai galės išvysti dar vieną dokumentinę juostą „Ukraina: pasienio istorijos“ (angl. Ukraine: Border Stories). Per pirmąsias dvi Rusijos invazijos į Ukrainą savaites į Lenkiją pasitraukė daugiau nei 2,5 mln. žmonių. Nepaisant tokio didelio skaičiaus, Lenkijos valdžia nusprendė nestatyti pabėgėlių stovyklų, kurių, pasirodo, ir neprireikė. Dauguma karo išvargintų ukrainiečių laikinus namus rado lenkų šeimose.

Šis dokumentinis filmas supažindins su trimis skirtingomis istorijoms apie Lenkijos žmonių teikiamą pagalbą ukrainiečiams pirmosiomis karo dienomis bei primins apie mus vienijančias bendražmogiškas vertybes.

„TLC“ vakaro programą užbaigs specialiai suredaguotas kovo 20 dieną Lenkijos mieste Lodzėje vykusio paramos koncerto „Kartu su Ukraina“ su didžiausiomis Lenkijos ir Ukrainos muzikos žvaigždėmis įrašas. Už parduotus koncerto bilietus surinktos lėšos (apie 2 mln. eurų) buvo skirtos „Lenkijos humanitarinei akcijai“, kuri nuo 2014 m. įgyvendina reguliarias pagalbos misijas Ukrainoje, o atskirų pasirodymų įrašai internete peržiūrėti šimtus tūkstančių kartų.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+, „CNN“, „CNN+“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „HBO Max“, „HGTV“, „Food Network“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Pictures“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Apie „TLC“:

Televizijos kanalas, daugiausia dėmesio skiriantis laidoms ir serialams, kalbantiems apie gyvenimo būdą, šeimos tarpusavio santykius ir tikras asmenines žmonių istorijas.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „coagency”
Specialioje televizijos programoje – trys dokumentiniai pasakojimai apie nuo karo bėgančius ukrainiečius

Facebook Comments