Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

„Aplink Europą per 80 dienų“ – Suomijos klajūnai „Samoaja“ koncertuos ir Lietuvoje

„Samoaja“ – alternatyvaus roko bei „indie folk“ stiliais grojanti muzikos grupė iš Suomijos, beveik tris mėnesius po Europą trunkančio turo metu, prodiuserinės kompanijos „Arts Libera International“ kvietimu, aplankys ir Lietuvą. Mūsų šalyje grupė net dusyk pristatys savo šiaurietiško garso bei užburiančių melodijų kupiną jausmingą muzikinę programą. Gegužės 20 dieną (pirmadienį) dviejų dalių grupės „Samoaja“ koncertas vyks muzikos klube „Tamsta“, o gegužės 21 dieną (antradienį) grupė atidarys Raseiniuose vasarą vyksiantį festivalį „Prabylančios miesto erdvės“.

„Samoaja“ vaizdo klipas „Rebels from the Womb“: https://www.youtube.com/watch?v=e0WaP3sTXYQ

Grupė „Samoaja“ susibūrė 2014 metais ir nuo to laiko yra išleidusi 2 trumpametražius (EP) bei vieną pilną albumą „Landscapes“. Pirmasis grupės singlas „Rebels From the Womb“ sulaukė sėkmės Suomijos radijo stotyse, o vėliau pasirodęs „Mountain“, internetinėje muzikos klausymosi platformoje „Spotify“ jau sulaukęs per 100 tūkstančių perklausų, pelnė grupei „Samoaja“ pripažinimą ir kitose šalyse – grupė koncertavo Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Čekijoje bei Baltijos šalyse.

„Samoaja“ vaizdo klipas „Mountain“: https://www.youtube.com/watch?v=xowPFdb3tqA

Grupė „Samoaja“ prieš metus jau yra koncertavusi Vilniuje, taip pat pristatė savo kūrybą svečiuodamiesi „LRT Opus“ radijo stotyje, kurią žada aplankyti ir šio vizito metu – pristatydami savo naują dainą „Svier“ iš rudenį pasirodysiančio naujojo albumo muzikantai sudalyvaus tiesioginiame „Dienos pulsas su Inga“ laidos eteryje.

Grupėje „Samoaja“ groja keturi muzikantai – Viktori Pesonen (vokalas, gitara), Pentti Salminen (elektrinė gitara), Arttu Mäkinen (būgnai) ir Samppa Niemelä (bosinė gitara), kurie jaukiomis ir melodingomis, daugiausia anglų kalba atliekamomis, savo dainomis stengiasi paliesti klausytojų širdis.

Grupė į Lietuvą atvyksta jau kitą savaitę, o tuo tarpu sutiko atsakyti į keletą klausimų apie savo kūrybą bei šiuo metu vykstantį koncertinį turą. Mintimis dalinasi muzikantas ir dainų kūrėjas Viktori Pesonen.

– Kokie įspūdžiai iš praeitų metų grupės vizito Vilniuje?

– Pernai pas jus išties gerai praleidome laiką – buvo geras koncertas Vilniuje, sutikome labai draugiškų žmonių. Tąsyk buvome tik dviese, o šįsyk grosime pilna grupėmis sudėtimi. Nekantraujame vėl groti Lietuvos publikai.

– Kviesdami į šiemet vyksiantį koncertą Vilniuje vaizdo įraše keletą frazių ištariate ir lietuviškai. Kaip pavyko ši trumpa pažintis su lietuvių kalba?

– Trumpai tariant, buvo gerokai sunkiau nei maniau pradžioje. Galiausiai supratau kodėl sakoma, kad ir suomių kalba sunki ir kaip reikėtų jaustis jos mokantis. Bet kokiu atveju mėginti kalbėti lietuviškai man buvo kai kas tikrai naujo

Pranešimą paskelbė: Gintaras Kamsiukas, Asociacija „Ars Libera“

Facebook Comments