Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Šiukšlių ir statybinių atliekų išvežimas

siuksliu isvezimas vilniuje, statybiniu atlieku isvezimas 7

Statybinių atliekų išvežimas tapo didele prabanga, per paskutinius 2 metus dėl uždaryto savartyno kainos pakilo apie tris kartus. Padidėję šiukšlių išvežimo įkainiai kelia galvos skausmą ne tik statybininkams, tačiau ir užsakovams, kurie turi apmokėti visus papildomus kaštus. Uždarius Vilniaus liepkalnio statybinių atliekų savartyna šiukšlių išvežimo kaina kilo, nes atliekas reikia arba perdirbti antriniam naudojimui, arba jas transportuoti į kituose miestuose veikiančius savartynus.
Šiuo metu kelis kartus pigiau šiukšles galima išsivežti jei jos yra surūšiuotos, įnertines medžiagas šiuo metu visgi priima liepkalnio savartynas. Apie kitas sunku pasakyti, visos komunalinės įmonės ieško savų kelių kaip su tuo susidoroti. Vieni nuomojami angarus ir juose verčia visas statybines atliekas, vėliau jas arba rūšiuoja arba krauna į didesnės talpos konteinerius, kuriais transportuoja į kitų miestų savartynus. Vilniaus savivaldybės sprendimo uždaryti, tiksliau nepriimti nerūšiuotų atliekų rinka laukė su nerimu, tačiau jis įsigaliojęs yra jau daugiau kaip metus. Šis sprendimas privedė ne tik prie finansinių sunkumų atskiriems asmenims ar įmonėms, tačiau ir prie ekologinių problemų. Nemažai namų valdų šeimininkų savavališkai susikaupusias statybines atliekas ir šiukšles išveža į mišką, bando jas palaidoti užkasdami savo sklype. Visa tai kelia didelį pajovų ekologijai, tačiau verčiami pakilusių kainų jie renkasi rizikuodami ir atsikrato jų neleistinose vietose. Šiuo metu komunalinkai su mikroautobusu už šiukšlių išvežimą su pakrovimo darbais prašo apie 150 – 200 eurų, tuo tarpu prieš gerus metus tiek kainavo litais. Nelegaliai bandančių atsikratyti šiukšlių negasdina ir žiaurios baudos, kurios siekia 300 eurų už vieną toną. Sunku suvokti, bet už 100 tonų paslėptų šiukšlių jums gali būti paskirta 100 000 litų bauda.
Nors rinkoje situacija nesikeičia jau daugiau kaip vienerius metus, girdėti gandų, kad aplinkinių miestų savartynai artimiausiu metu gali nebepriimti atliekų iš Vilniaus, tačiau girdėti ir tai, kad liepkalnio savartynas sumokėjęs jam paskirtas baudas gali būti atidarytas dar kuriam laikui. Iki to laiko turėtų atsirasti naujas savartynas.

 

Visiems, kuriems yra aktuali šiukšlių ir statybinių atliekų tema – kviečiame naudotis mūsų siūlomomis paslaugomis. Šiukšlių išvežimas Vilniuje yra pagrindinis mūsų darbas, pagal individualias sąlygas pasiūlysime Jums patogiausią šiukšlių išvežimo būdą, esant reikalui pas pakrausime mechanizuotu būdu į spec. konteinerius.

Facebook Comments