Seule vykstančiame festivalyje – lietuvių kurtas serialas nominuotas keturiems apdovanojimams

Šiandien Seule prasideda tris dienas truksiantis tarptautinis internetinio turinio festivalis „Seoul Webfest“, kasmet pritraukiantis kino menininkus iš visų pasaulio žemynų. Tarptautinio pripažinimo sulaukęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų televizijos internetinis serialas „Gyvenimėlis“ (angl. “Little Incidents“) bus rodomas oficialioje festivalio programoje. Serialas nominuotas keturiems apdovanojimams: „Geriausias montažas“, „Geriausia koncepcija“, „Geriausia skečų komedija“, serialo autorė Aistė Ptakauskė nominuota „Geriausios kūrėjos“ apdovanojimui.

Internetinis serialas „Gyvenimėlis“ – situacijų komedija apie nesuderinamus ir gana egocentriškus jaunus žmones, kurie priversti gyventi kartu. Serialo personažai nuolat pakliūva į paradoksalias gyvenimiškas situacijas, kurios palaipsniui veda juos suvokimo link, kad tik mokydamiesi pažinti ir priimti kitus, išmokstame pažinti ir priimti save pačius. Pirmąjį serialo sezoną sudaro aštuonios serijos, kurių trukmė varijuoja nuo pusantros iki keturių minučių.

Seriale ypač gilinamasi į šiuolaikinių žmonių bendravimą. „Viena vertus, informacinės komunikacijos technologijos mus suartina su visu pasauliu. Kita vertus, jos atitolina mus nuo artimiausių žmonių, kurie visada šalia. Turime puikias sąlygas gyventi savo iliuzijų burbule, kur viskas sutvarkyta išimtinai pagal mūsų skonį. Bet ką daryti tada, kai gyvenimo aplinkybės šį burbulą susprogdina, o mes, nepasiruošę nei gyvenimui, nei bendravimui su žmonėmis, kurie bent šiek tiek kitokie negu mes? Serialas susideda iš skečų – trumpų komiškų situacijų su sąmojingais dialogais, kuriuos atlieka ryškūs komiški, šiek tiek hiperbolizuoti, personažai“, – teigia serialo autorė ir režisierė, VGTU Kūrybos technologijų laboratorijos vedėja Aistė Ptakauskė.

VGTU Kūrybinių industrijų televizijos serialas „Gyvenimėlis“ pradedamas paradoksalia situacija, kai studijoms į universitetą atvykę nepažįstami mergina ir vaikinas paskiriami gyventi į vieną bendrabučio kambarį. Iškart paaiškėja, kad pasaulyje nėra kitų tokių skirtingų žmonių kaip šie „sugyventiniai“, apgyvendinti prievarta, bet susiklosčiusios aplinkybės jiems vis trukdo išsiskirti.

A. Ptakauskė prisimena, kad pati idėja filmuoti serialą kilo dirbant ir bendraujant su jaunais žmonėmis, kuriuos ji jau beveik 15 metų moko įvairių kūrybiškumo aspektų ne tik Lietuvos, bet ir užsienio universitetuose. „Per visus ugdomosios veiklos metus pastebėjau tendenciją – žmonėms darosi vis sunkiau artimai bendrauti: aiškiai reikšti savo jausmus, siekti susitarimo ar bendro tikslo, pagarbiai išsakyti troškimus, jausmus, mintis, vienam prie kito prisitaikyti. Kai skirstau studentus į darbo grupes, iš pradžių sulaukiu nemažai nepasitenkinimo. Kai paaiškinu ir parodau darbo grupėje privalumus, nepasitenkinimas dažniausiai virsta dėkingumu ir tiesiog buvimo kartu džiaugsmu. Tai ir norėjau atskleisti seriale“, – apie idėją pasakoja serialo autorė A. Ptakauskė.

Serialas skirtas jaunimui arba visiems, laikantiems save jaunais. Anot A. Ptakauskės, naujausi žmogaus raidos tyrimai rodo, kad šiuolaikinėje visuomenėje paauglystės laikotarpis tęsiasi vis ilgiau ir ilgiau. Kas žino, kada iš tos paauglystės išaugama. Tikėtina, kad visi, kas dar neišaugo iš paauglystės, seriale atras daug sau artimų situacijų.

Seriale vaidinantys studentai yra mokęsi vaidybos pagrindų pas profesionalius režisierius. Žinoma, vaidyba prieš kamerą skiriasi nuo vaidybos scenoje. Kamerai reikia autentiškumo ir betarpiškumo. Bet kokia perdėta intonacija ar gestas prieš kamerą iškart atrodo kaip nepavykusi parodija. „Mano manymu, prieš kamerą vaidinantiems aktoriams svarbiausia empatija ir savikontrolė. Viena vertus, jie turi mokėti atjausti ir suprasti net ir visiškai į juos nepanašius žmones. Kita vertus, jie turi taip gerai pažinti ir suprasti save pačius, kad savo kūnu ir emocijomis galėtų perteikti bet kokią jauseną ar būseną, vos tik režisieriui pasakius: veiksmas. Šis buvimas tuo pačiu metu ir savimi, ir kažkuo kitu reikalauja labai daug fizinių ir emocinių pastangų, o svarbiausia – nuolatinių treniruočių“, – atkreipia dėmesį A. Ptakauskė.

Kūrybinių industrijų televizija – VGTU Kūrybos technologijų laboratorijos projektas, kurio tikslas –  ugdyti drąsius, inovatyvius ir globaliai mąstančius turinio kūrėjus. Planuojamas ir antrasis serialo „Gyvenimėlis“ sezonas, prasidėsiantis kitą rudenį. „Bus kuriamos ir kitokio formato laidos: pokalbių laida „Kūrybos laboratorija“, kurioje kalbinsime įdomius, įkvepiančius ir daug pasiekusius kūrėjus iš Lietuvos ir užsienio. Rengsime reportažų apie VGTU gyvenimą ciklą. Taip pat galvojame ir apie mini serialą, kurio visas siužetas išsivystytų ir užsibaigtų per vieną sezoną“, – ateities planais dalijasi A. Ptakauskė.

„Seoul Webfest“ festivalis vyksta rugpjūčio 21–23 dienomis. Pagrindinis šio festivalio tikslas – tapti patikimu kokybiško turinio tiekėju tarptautiniu mastu ir suteikti kuo daugiau tobulėjimo galimybių perspektyviems turinio kūrėjams iš viso pasaulio. Kasmet festivalyje dalyvauti kviečiami kino menininkai iš Korėjos, Danijos, Rusijos, Jungtinės Karalystės, Singapūro, Pietų Afrikos Respublikos, Australijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Kanados, Izraelio, Brazilijos, Vokietijos, JAV ir kitų šalių.

Rugsėjo 13 d. vyks lietuviška serialo „Gyvenimėlis“ premjera VGTU Senamiesčio rūmuose SNR-III 222 auditorijoje (įėjimas iš Pylimo g. 26).

Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Facebook Comments