Tūkstančiai lietuvių Velykoms renkasi šiltus kraštus: tam yra ir racionali priežastis

Apklausų duomenimis, beveik kas dešimtas Lietuvos gyventojas svajoja didžiąsias metų šventes sutikti užsienyje, tūkstančiai žmonių tokią svajonę išpildys jau per šias Velykas. Turkija, Egiptas, Tenerifė, Madeira – tai populiariausios keliautojų kryptys gražiausios pavasario šventės laikotarpiu. Dėl mokinių atostogų vis dažniau keliauti būtent šiuo metu renkasi šeimos, o už didesnį komfortą lietuviai nesibodi ir daugiau mokėti.

 Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovės „GetJet Airlines“ vadovė Rūta Kulvinskaitė teigia, kad kaip tik dabar Lietuvos gyventojai pradeda aktyviau rinktis populiarias atostogų kryptis.

„Ne pirmus metus pastebime, kad gyventojai per mokinių atostogas pasinaudoja galimybe išskristi pailsėti svetur, net ir šventes sutinka kurortuose. Velykos ypatingos dar ir tuo, kad jos neformaliai pradeda skrydžių vasaros sezoną, kuomet jų skaičius ir paklausa reikšmingai išauga. Vien per šias šventes iš Vilniaus oro uosto kils šeši „GetJet Airlines“ reisai į populiariausius kurortus Turkijoje, Egipte ir Kanarų salas“, – sako Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovės „GetJet Airlines“ vadovė Rūta Kulvinskaitė.

Kokybiškoms atostogoms netaupo

Pasak tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovės Ingos Aukštuolytės, keliaujančių su vaikais skaičius šįmet bent dešimtadaliu didesnis nei praėjusiais metais. Taip pat daugėja šeimų, keliaujančių su dviem ir daugiau vaikų.

„Renkantis Velykų atostogų kryptis šiemet tendencijos išlieka panašios, kaip ir praėjusiais metais. Vis tik lyginant kelionės kainą žmonės yra linkę mokėti daugiau: jei pernai Velykų laikotarpiu kelionei vidutiniškai buvo skiriama 820 eurų asmeniui, tai šįmet vidurkis siekia apie 900 eurų asmeniui“, – pastebi I. Aukštuolytė.

Vienas iš kelionių kainas didinančių veiksnių yra vis labiau auganti kelionės kokybės svarba. Lietuviai, trokštantys lūkesčius atitinkančių atostogų, renkasi aukštesnės kategorijos viešbučius, ilgesnės trukmės keliones ir sutinka už tai mokėti brangiau.

Laukiama aktyvaus sezono

„Tez Tour“ atstovės teigimu, į madą grįžta ir lietuvių įprotis keliones planuoti iš anksto. Šįmet gyventojai kone dukart aktyviau nei pernai kelionių ieško ir jas užsako vos prasidėjus išankstiniams pardavimams. Atsižvelgdama į tai I. Aukštuolytė prognozuoja, kad vasaros sezonas bus rekordiškai aktyvus.

Atsigavimo ženklus fiksuoja ir „GetJet Airlines“. „Vasaros sezonui jau turime suplanuotų daugiau skrydžių nei praėjusių metų sezone. Tokios tendencijos nuteikia optimistiškai – panašu, kad Lietuvos gyventojų kelionių poreikiai grįžta į priešpandeminį lygį“, – sako R. Kulvinskaitė.

Svajoja apie Balį, skrenda į Turkiją

Kur lietuviai skris atostogauti šią vasarą? Reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, per atostogas žmonėms svarbiausia pailsėti nuo darbų, susipažinti su šalies kultūra, papramogauti. Ir nors dažnas pasvajoja apie atostogas Tailande ar Balyje, atėjus metui rinktis vasaros atostogų kryptis įprastai apsistojama ties patikrintais ir jau pamėgtais kraštais.

„Daugybę metų pirmuoju keliautojų pasirinkimu išlieka Turkija. Norėdami atliepti skirtingus žmonių poreikius, siūlome keliones net į tris šios šalies kurortus: Antaliją, Alaniją, Bodrumą. Populiariausių krypčių penketuke jau dešimtmetį laikosi ir Graikija. Šalia lietuvių jau pamėgtų Kretos, Korfu bei Rodo salų, poilsiautojai aktyviai renkasi ir atostogas žemyninėje dalyje esančiame Peloponeso regione. Kitos mėgstamos kryptys – Bulgarijos kurortai, portugališkoji Madeira, pietų Italijos regionas Kalabrija, Ispanija, svetingasis Sakartvelas“, – lietuvių atostogų kryptis vardija I. Aukštuolytė.

Pranešimą paskelbė: Ieva Zujūtė , UAB „Fabula ir partneriai”
Tūkstančiai lietuvių Velykoms renkasi šiltus kraštus: tam yra ir racionali priežastis

Facebook Comments