Šaldytuvai: svarbiausia protingas dydis ir protinga kaina
|Šaldytuvas – tai buities prietaisas, kurį rastume kiekvienuose namuose (na, žinoma, neskaičiuojant netradicinių atvejų). Tai pirkinys, kuris tarnaus mažiausiai 5-10 metų, todėl šaldytuvą reikia rinktis atidžiai ir atsakingai. Šaldytuvai genda, tačiau pernelyg nuliūsti nereikėtų, nes šaldytuvų remontas Panevėžyje padės išsisukti iš keblios padėties. Pateiksime kelias gaires, padėsiančias lengviau apsispręsti, kokio dydžio šaldytuvo reikia ir kokią sumą investuoti į šaldytuvą apsimoka.
Šaldytuvo dydis
Bene aktualiausia renkantis šaldytuvą – jo dydis. Kuo daugiau šeimos narių, tuo didesnio šaldytuvo reikės. Mažesnio šaldytuvo reiks tiems, kurie valgo ne namuose, kurie nemėgsta gaminti ir didelio tiems, kurie visą maistą ruošia patys, perka ir šaldo daug maisto produktų ir pan. Vienam asmeniui reikėtų paskaičiuoti apie 50-100 litrų šaldytuvo ir šaldiklio talpos. 4 asmenų šeimai tradiciškai užteks 200 l talpos šaldytuvo. Dar pakalbėkime apie šaldiklį. Jei produktus perkate kartą per savaitę ar dar rečiau, jei auginate gyvulius ar šaldote vaisius, daržoves patys, reikia ir didesnio šaldiklio, dar geriau – atskiro, bet apie tai rašysime kituose straipsniuose. Dar labai svarbu, kur šaldytuvas bus statomas. Jei, pavyzdžiui, sode ar sodyboje, kur būnama tik savaitgaliais, gal šaldiklio visai nereikės, o pačio šaldytuvo pakaks pačio mažiausio esančio pardavime?
Kaina
Naujų šaldytuvų kainos svyruoja nuo maždaug 150 iki kelių tūkstančių eurų. Šaldytuvus galima įsigyti ir iš antrų rankų – šaldytuvų taisymas Panevėžyje yra santykinai nebrangus, tad įsigijus sugedusį šaldytuvą ir jį susiremontavus galima tikrai išlošti. Kartais pardavinėjami ir iš užsienio atvežti brokuoti buities prietaisai: jie suremontuojami ir pardavinėjami. Kai kurie žmonės baiminasi, kad tokia buitinė technika nebus kokybiška, tačiau anaiptol – buitinei technikai suteikiamos ilgalaikės garantijos ir ji niekuo nenusileidžia visiškai naujiems pirkiniams. Naudotus arba naujus, tačiau su nedideliais transportavimo defektais šaldytuvus galima nusipirkti už net 50 proc. mažesnę kainą. Naujų šaldytuvų, kainuojančių daugiau nei 1000 eurų, pirkti neapsimoka. Sugedus brangiai gali atsieiti ne tik šaldytuvo remontas: buitinė technika greitai sensta, atsiranda modernesnių, funkcionalesnių prietaisų.