S. Kairys: „Šimtmečio dainų šventė – visų mūsų optimizmo kūrinys“

Ką tik pasibaigus Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“ kultūros ministras Simonas Kairys dėkoja visiems jos organizatoriams ir dalyviams už sukurtą ypatingą vienybės, džiaugsmo ir optimizmo atmosferą.

Pasak kultūros ministro S. Kairio, Lietuvos dainų šventė – bendras visų mūsų optimizmo kūrinys.

„Šimtmečio Dainų šventė dar kartą parodė, kad mes tikrai galime būti vieningi, mes mokame džiaugtis ir švęsti. Ir tas mūsų džiaugsmas savitas, apmąstytas, patirtas, suvoktas. Dainų šventė gimė kaip valstybės kūrėjų optimizmo kūrinys, tokiu optimizmo kūriniu liko ir šiandien.

Ar tie valstybės ir šventės kūrėjai būtų patenkinti, matydami mūsų šventę? Ar mes išpildėme jų svajones? Ar taip viską jie įsivaizdavo po 100 metų? Aš manau, kad jų svajones mes įgyvendinome. Atkovojome ir išlaikėme Lietuvos laisvę, esame tauta, kuri kuria, augina, kuri gina ir prireikus padeda silpnesniam. Esame tauta, kuri neabejinga ir optimistiška kalbant apie Europos ateitį. Mūsų jaunimas yra laimingiausias pasaulyje jaunimas!

Visą savaitę matėme svajonių Lietuvą, kiek susitelkimo, kiek pastangų, kiek noro būti kartu! Visiems! Ir ta svajonė buvo realybė. Kuo ilgiau išlaikykime šitą jausmą. O jei kasdienybė vėl išblaškys, atsiminkime Šimtmečio dainų šventę. Tai atsitiko vieną kartą mūsų gyvenime.

Ačiū visiems, kurie prisidėjo. Stebuklus ir didžius dalykus visada kuria žmonės. Ačiū Lietuvos nacionalinio kultūros centro komandai, kolektyvams, chorams, jų vadovams, dirigentams, savanoriams. Ačiū visoms institucijoms ir įstaigoms už tokį glaudų bendradarbiavimą: nuo ministerijų iki tarnybų, nuo vietos savivaldybių iki diasporos.

Ačiū kiekvienam atėjusiam. Ačiū kiekvienam, likusiam prie TV ekranų. Viskas puikiai pavyko, nes tai rūpėjo, tai buvo, yra ir bus svarbu bei brangu mums visiems!“

Pranešimą paskelbė: Viktorija Vitkauskaitė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Facebook Comments