Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje.

Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje. Parką sudaro trys trasos: šeimos trasa, laisvo nusileidimo trasa ir pažengusiųjų trasa su natūralios dangos atkarpomis, medinėmis figūromis, pylimais ir tramplinais.

Dviračių parkas įrengtas toje pačioje vietoje, kur žiemą veikia slidinėjimo centras – dviratininkus į kalną užkels tas pats keltuvas.

Pasak rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus, ši vieta pasirinkta neatsitiktinai – šalia esančiame tvenkinyje jau veikia vandens sporto ir pramogų parkas, visai šalia statomas naujas baseinas, atnaujintas miesto stadionas, Jonavos sporto arena.

„Kalnų dviračių kompleksas labai logiškai papildys Joninių slėnyje plečiamą aktyvių ir visai šeimai pritaikytų pramogų spektrą bei neabejotinai dar labiau pagyvins mūsų sparčiai besikeičiantį miestą“, – sako M. Sinkevičius.

Kalnų dviračių trasas Jonavos rajono savivaldybės užsakymu įrengė bendrovė „Velosolutions Lietuva“, kuri yra tarptautinės kompanijos „Velosolutions“ grupės dalis.

„Tai yra unikalus projektas, nes tokio tipo trasos dažniausiai projektuojamos kur nors užmiestyje, tuo tarpu Jonavoje mes įrengėme trasas pačiame miesto centre, kur yra visos sąlygos, tinkamas reljefas ir puiki infrastruktūra“, – sakė bendrovės vadovas Tomas Jakovlevas.

Sekmadienį Jonavoje įvyko ir pirmosios greitojo nusileidimo dviračiais (downhill) varžybos, kuriose dalyvavo per šimtą stipriausių Lietuvos sportininkų.

Trasas išbandę profesionalai kalbėjo, kad visas šių trasų smagumas atsiskleis pavasarį, kai nusistovės ir sukietės trasų gruntas.

„Tokių trasų atidarymas mums reiškia labai daug – tai rodo mūsų sporto šakos užgimimą Lietuvoje“, – sakė šių metų Lietuvos kalnų dviračių (MTB) greitojo nusileidimo (downhill) čempionas jaunių grupėje Karolis Krukauskas.

Jam antrino kitas daugkartinis tarptautinių čempionatų dalyvis Rokas Sviderskis: „Labai smagiai išvingiuota trasa ir išdėstyti trasos elementai – suoliukai ir kalneliai. Galbūt trūksta dar kelių šimtų metrų aukščio, bet smagu, kad pagaliau turime profesionaliai įrengtą dviračių parką, kuriame galėsime tobulėti ir auginti raiderių bendruomenę“.

Kalnų dviračių trasos Jonavoje yra dalis aktyvaus turizmo projekto, kurį Jonavos rajono savivaldybė vykdo kartu su Lenkijos miestu Seinais – visas projektas apima ne tik turizmo infrastruktūros plėtrą dviejuose miestuose, bet ir abiejų miestų bendradarbiavimo veiklas.

Trasų įrengimo darbų vertė siekia 200 tūkst. eurų, didžiąją dalį (85 proc.) projekto išlaidų finansuoja Europos Regioninės Plėtros fondas.

A. Reipos, V. Kalpoko nuotr.

Pranešimą paskelbė: Kristina Lukoševičiūtė, Jonavos rajono savivaldybės administracija
Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Facebook Comments