Rekuperatorių tipai, jų privalumai ir trūkumai
|ĮRenkantis rekuperatorius, kaip ir bet kokį kitą daiktą ar įrangą, kalbėti apie tam tikrus trūkumus ir privalumus yra gana sudėtinga. Jeigu vieniems yra didžiausias trūkumas aukšta kaina, kitam tai priešingai – kone privalumas.
Rekuperatorių tipai ir jų skirtumai
ĮRinkoje šiuo metu siūlomi trijų tipų rekuperatoriai – tai rotaciniai, plokšteliniai ir priešpriešinių srautų su drėgmės grąžinimo funkcija. Taigi, kaip ir minėjome, kiekvienas iš jų sąlyginai pasižymi tam tikrais privalumais ir trūkumais.
ĮRotacinis rekuperatorius yra vienas iš geriausių pasirinkimų ekonominio varianto ieškantiems vartotojams. Šis įrenginys pasižymi gana aukštu efektyvumu – iki 80 % šilumos grąža ir net iki 50 % drėgmės grąža. Be to, priešingai nei įprastas plokštelinis rekuperatorius, šio darbinė temperatūra siekia net iki -25 laipsnių temperatūros ir dar žemesnės. Todėl užtikrina pakankamai optimalų rezultatą, atsižvelgiant į energijos sunaudojimo, vėdinimo ir šilumos grąžinimo santykį.
ĮTuo tarpu vienas seniausių modelių – plokštelinis rekuperatorius, pasižymi kiek mažesniu efektyvumu, kadangi jo darbinės temperatūros režimas yra ribotas. Tai reiškia, kad esant labai žemai lauko temperatūrai, jis gali dirbti tik specialaus šildytuvo pagalba, kuris sunaudoja nemažai elektros energijos. Taipogi neturi drėgmės grąžinimo funkcijos, kuri yra viena pagrindinių vartotojų nepasitenkinimo faktorių.
ĮŠiuo metu pats populiariausias ir daugiausiai simpatijų sulaukiantis – priešpriešinių srautų naujos kartos rekuperatorius su entalpijos funkcija. Šis rekuperatorius pasižymi net tik itin aukšta šilumos grąža, kuri siekia net iki 98%, bet ir daugiau kaip 70% drėgmės grąžinimo galimybe. Tiesa, šis rekuperatorius taip pat naudoja specialų šildytuvą, apsaugantį nuo užšalimo, tačiau rezultatas pranoksta visus lūkesčius.
Kaip sutaupyti renkantis?
ĮKaip jau minėjome straipsnio pradžioje, kai kuriais atvejais bandymas sutaupyti gali virsti pačiu didžiausiu trūkumu. Todėl specialistai rekomenduoja, atsakingai įvertinti poreikius ir, atsižvelgiant į finansines galimybes, rinktis geriausią variantą kainos ir kokybės atžvilgiu.
ĮSpecialistai atkreipia dėmesį, kad rekuperacinės sistemos įrengimas – jūsų viso gyvenimo projektas, todėl šioje vietoje itin taupyti nereikėtų. Svarbu puiki oro kokybė, drėgmės grąžinimas ir optimalios energijos sąnaudos.