Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Prasidėjus atostogoms: 10 knygų rekomendacijų vaikams ir paaugliams

Prasidėjusios vaikų atostogos – daug laisvo laiko vaikams ir neretai – tikras galvos skausmas jų tėveliams. Dauguma jų suka galvas – kuo užimti atžalas, kad šie iš nuobodulio nepraleistų viso laisvo laiko prilipę prie ekranų? Interneto knygynas „Patogupirkti.lt“ pristato įdomiausių knygų sąrašą vaikams bei paaugliams ir skatina jaunuosius skaitytojus pasinerti į fantastiškus pasaulius, leistis į nuotykius su pašėlusiais herojais ir praleisti atostogas su įdomia knyga.   

Knygos 6-8 metų vaikams

Kristina Ohlsson „Šiurpiojo šešėlio byla“

Įtemptas švedų trilerių meistrės Kristinos Ohlsson detektyvas vaikams nukels į pasaulį, kuriame vaidenasi! Fransas Fransonas kreipiasi į Elsą ir Kalį, kurie apie vaiduoklius išmano viską. Vaikai imasi narplioti keistą bylą apie šiurpųjį svečią iš anapus, kuris neleidžia buto šeimininkui miegoti naktimis, daužo virtuvėje indus ir įjunginėja šviesas. Knyga „Šiurpiojo šešėlio byla“ patiks visiems mažiesiems vaiduoklių medžiotojams!

Marianne Gretteberg Engedal „Dešrelių vagis“

Ši smagi filosofinė istorija pasakoja apie susidūrimą su situacijomis, kai turi daryti tai, ko nenori, arba būti tokiu, ko iš tavęs tikisi kiti. Berniukas Egilis gimė vagių šeimoje, tad, kai mama liepia susitepti sumuštinių rimtam žygiui, tai reiškia, jog netrukus visa šeima leisis į vagiliavimo iškylą. Vis dėlto, Egilis nenori taip uždarbiauti ir atsisako sekti savo šeimos pėdomis. Norvegų autorės knyga „Dešrelių vagis“ – pasakojimas apie tikrojo „aš“ paieškas ir drąsa gyventi taip, kaip nori.

 Tomas Dirgėla „Domas ir Tomas. Dingusių katinų byla“

 Vaikų numylėtinis, rašytojas Tomas Dirgėla „iškepė“ dar vieną naują istoriją apie daugeliui vaikų jau pažįstamus, mažuosius padaužas detektyvus Domą ir Tomą. Naujausioje knygoje „Domas ir Tomas. Dingusių katinų byla“ Upė su Tomu keliauja į gyvūnų prieglaudą, nes mergaitė jau seniai svajojo apie mielą, pūkuotą padarėlį. Vis dėlto, nuvykus į prieglaudą paaiškėja, jog visi katinai iš „Gyvūnų namų“ buvo nukniaukti! Kur dingo mieliausi pasaulio gyvūnai? Detektyvų Domo ir Tomo laukia dar vienas įdomus nuotykis!

Knygos 9-12 metų vaikams

James Riley „Istorijų vagys“

Net 20 savaičių „The New York Times“ bestselerių sąraše karaliavęs romanas kviečia į pašėlusius nuotykius kartu su Ovenu ir Betani. Greitai besivystanti, nuotykių filmą primenanti istorija kviečia pakeliauti po išgalvotus pasaulius, šokinėti iš vienos fantastiškos istorijos į kitą, į realų pasaulį iškrapštyti knygos personažus, lenktyniauti su laiku ir daug kitų neįtikėtinų nuotykių. Knygoje „Istorijų vagys“ autorius išpildo kiekvieno skaitytojo svajonę – suteikia galimybę atsidurti mėgstamoje istorijoje ir susipažinti su jos personažais.

Mokslinės fantastikos ir realybės susidūrimas vystosi ir knygos tęsinyje „Istorijų vagys 2. Dingę skyriai“. 

Anna Ruhe „Kvapų vaistinė. Magija tvyro ore“

Knygoje „Kvapų vaistinė. Magija tvyro ore“ vaizduojama trylikametė Liusė ir jos jaunesnysis broliukas Benas, kurie, kartu su tėvais atsikrausto gyventi į paslapčių gaubiamą vilą. Čia kiekviename namo kampe auga vijokliai, langai neužsidaro, išblukę dažai lupasi, o blogiausia, jog aplinkui nieko nėra!

Svajodama apie grįžimą į senuosius namus, Liusė netikėtai randa seną raktą, kuris netinka nei vienai iš naujų namų spynų. O įsibrovę į šiltnamio sodininko Vilemo valdas vaikai aptinka keistais raštais ir ženklais sužymėtą gaublį. Ir dar tie keisti visame name tvyrantys kvapai! Kartu su knygos veikėjais nusikėlę į keistenybių kupiną vilą, mažieji skaitytojai peržengs įprastų kvapų rūšies slenkstį ir sužinos, kaip kvepia miegas, pyktis, liūdesys, kokiu aromatu atsiduoda amžinybė ir daugybę kitų keistų kvapų. O kam patiko pirmoji „Kvapų vaistinės“ serijos dalis, rekomenduojama paskaityti ir knygos tęsinius „Kvapų vaistinė 2. Juodosios gėlės mįslė“ ir „Kvapų vaistinė 3. Apgaulingi žaidimai“.

Kimberly Brubaker Bradley „Pusiaukelėje į dangų“

Daugeliui jau žinomos autorės Kimberly Brubaker Bradley, parašiusios knygą „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ naujausia knyga „Pusiaukelėje į dangų“ pasakoja istoriją apie dvylikos metų mergaitę Diną, kuri pirmą kartą pabėga iš namų. Ji prisikrovė pilną kuprinę maisto, šiltų rūbų bei šiek tiek pinigų ir pasiryžo nueiti visą Apalačų Kalnų kelią – ten, kur prieš keturiolika metų susitiko Dinos tėvai, dabar nusprendę išsiskirti. Įtraukiantis ir pamokantis pasakojimas, pilnas žavinčio gamtos grožio, iššūkius keliančių žygio nuotykių ir sudėtingų šeimos dramų patiks ne tik jauniesiems skaitytojams, bet ir jų tėveliams!

Knygos paaugliams

Karen M. McManus „Vienas iš mūsų meluoja“

Intrigų kupinas detektyvas prilipins prie knygos puslapių, tad vaiko galite nematyti kelias dienas. Tai istorija apie penkis paauglius moksliukę Bronviną, mokyklos gražuolę Adę, iš pataisos namų grįžusį Neitą, sportininką Kuperį ir visų nemėgstamą Saimoną, rašantį tinklaraštį, kuriame atskleidžiamos visos moksleivių paslaptys. Po pamokų palikti paaugliai svaidosi aštriais komentarais iki kol staiga Saimonas krenta negyvas…

Kevteriukė tampa pagrindiniais nusikaltimo įtariamaisiais – paaiškėja, jog visi iš jų turi ne vieną priežastį atsikratyti Saimono. Netikėtumų kupinoje knygoje „Vienas iš mūsų meluoja“ skaitytojai taps detektyvais, tiriančiais šią sunarpliotą paauglio žmogžudystės bylą.

Rebeka Una „Atjunk“

Debiutinis lietuvių autorės Rebekos Unos romanas įspėja skaitytojus apie tai, kas gali įvykti netolimoje ateityje. Keturiolikmetei Grytai sunku prisitaikyti prie steriliai išvalyto pasaulio – čia nebeliko nei pojūčių, nei jausmų, visi daiktai, spalvos ir kvapai perkelti į sistemą, kurioje intensyviai bendrauja žmonės. Ji jaučiasi tokia esanti vienintelė, kitokia nei visi, paslapčiomis besiklausanti pasakojimų apie tai, kaip žmonės taškydavosi balose, bučiuodavosi, įsimylėdavo. Iki kol sutinka panašų į save. Beveik tuo pačiu metu pasiekia žinia, jog sistema netrukus pradės dar labiau kontroliuoti žmones. Grytei tenka apsispręsti – ar likti sistemoje, ar sprukti iš jos.

Romanas „Atjunk“ – šiems laikams aktualus pasakojimas, kuriame plėtojama grėsmingų ir naujai pasaulį formuojančių technologijų tema. Šiurpi distopiška pasaulio vizija nukels į gyvenimą be biologinių funkcijų, gyvo bendravimo ir emocijų, tad ypač aktuali paaugliams, mėgstantiems užsiverti nuo pasaulio ir pasislėpti savo telefonų ekranuose.

Jenny Jägerfeld „Komedijų karalienė“

Dvylikametė Saša turi misiją – ji turi tapti tikra komedijų karaliene, kuri nerauda, kaip tą daro jos tėvai, o linksmina žmones ir moka būti juokinga iki kaulų smegenų. Psichologė Jenny Jägerfeld savo knygoje „Komedijų karalienė“ skatina vaikus nebijoti savo jausmų, pasidalina keliais, kaip susidoroti su slogiais jausmais ir skatina susidūrus su sunkumais netylėti, o kreiptis į specialistus.

Morgan Matson „Kol tavęs nebuvo“

Vasariškai šilta knyga – puikus pasirinkimas atostogų metu. Tai istorija apie Emilę ir Slouną – geriausias drauges, kurios dalijasi visomis savo paslaptimis ir yra tiesiog neperskiriamos. Slouna ištraukė Emilę iš jos ankšto kiauto ir kartu jos yra pasiryžusios praleisti pačią įsimintiniausią vasarą, tačiau Slouna netikėtai… dingsta. Ji neatsiliepia nei į skambučius, nei į žinutes, kartu su tėvais tiesiog išnyko.

Vis dėlto, Slouna palieka šį tą „atsisveikinimui“ – tai užduočių sąrašas, kurių Emilė niekada nesiryžtų atlikti. Pavyzdžiui – šokti iki aušros, išsimaudyti nuogai, pabučiuoti nepažįstamąjį… O galbūt šios užduotys padės surasti pradingusią draugę? Emilė mokosi iš naujo gyventi be draugės, kuri viską darydavo už ją. Nuotaikinga, vasara alsuojanti Morgan Matson knyga „Kol tavęs nebuvo“ pasakoja apie draugystę ir būtiną gyvenimo misiją – kaip atrasti save. 

Pranešimą paskelbė: Giedrius Milašiūnas, UAB „Patogu pirkti“

Facebook Comments