Prasideda trečiasis „Sidabrinės linijos“ vasaros iššūkis „Judėk ir padėk senoliams bendrauti“

Jau trečią vasarą iš eilės „Sidabrinė linija“ kviečia aktyvų laisvalaikį skatinančias Lietuvos įmones jungtis prie iššūkio #JUDĖKIRPADĖK senoliams bendrauti. Akcijos metu darbuotojai galės rinktis, kaip jiems smagiausia judėti – vaikščiojant, bėgiojant ar minant dviratį – ir kartu rinkti kilometrus. Kad sveikas ir aktyvus laisvalaikis įgautų dar daugiau prasmės – 50 įveiktų kilometrų virs vienu draugystės pokalbiu, kurio taip laukia vieniši senoliai. 

„Pastebime, kad vis daugiau įmonių netgi tradicines veiklas nori vykdyti prasmingiau ir ieškoti jose nestandartinių sprendimų. Šis iššūkis įprasmina aktyvų laisvalaikį gamtoje ir suteikia galimybę judant ir gerinant fizinę sveikatą sau tuo pačiu padaryti gerą darbą, kad senjorai sulauktų jiems taip reikalingų draugystės pokalbių“, – sako Marius Čiuželis, „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas. 

Organizacijų, kurios jau kelerius metus dalyvauja #JUDĖKIRPADĖK iššūkyje teigimu, tokio pobūdžio iniciatyvos darbuotojams itin naudingos, nes jos ne tik gerina fizinę ir emocinę sveikatą, skatina komandiškumą, bet ir ugdo socialinę atsakomybę. Labiausiai darbuotojams patinka tai, kad judėdami jie keičia požiūrį į senatvę ir savo aktyviais veiksmais mažina vienatvę ir socialinę atskirtį, nes kiekvieną darbuotojo įveiktą kilometrą, įmonė paverčia 0,2 Eur parama „Sidabrinės linijos“ pašnekovų pokalbiams. 

Iš viso iššūkyje dalyvaujančios įmonės kartu įveikė jau daugiau nei 45 000 kilometrų. Šiemet tikimasi pasiekti simbolinę 100 000 kilometrų kartelę ir tokiu būdu padovanoti daugiau nei 1 000 draugystės pokalbių vienišiems senoliams.

„Galime tik pasidžiaugti, kad turime partnerių, kurie su mumis nuo pirmojo iššūkio – kasmet dalyvių skaičius, įsitraukimas ir įveikti kilometrai tik didėja. O prabėgus vasarai smagu susitikti ir išgirsti pasakojimus, kaip ši, atrodytų, paprasta iniciatyva, dar labiau suartino kolektyvus, kokį poveikį mums kartu pavyko sukurti – tai įkvepia naujiems, dar didesniems iššūkiams ateityje”, – sako M. Čiuželis.

„Nuostabu yra padėti tiems, kuriems reikia pagalbos, mums tai didelė vertybė. Dalyvausime jau trečią kartą ir tai tampa labai gražia vasaros tradicija, kuomet prie iššūkio prisijungia vis daugiau darbuotojų. Tai džiugina ir dėl to, kad kartu komandiškai įveikiame daugiau kilometrų, todėl galime padovanoti daugiau draugystės pokalbių”, – sako Paulius Galminas, UAB „Viltechmeda“ iššūkio ambasadorius.

Įmonės, organizacijos ar tiesiog draugų kompanijos, norinčios prisijungti prie #JUDĖKIRPADĖK iššūkio, kviečiamos parašyti el. paštu pasikalbekime@sidabrinelinija.lt ir joms bus suteikta visa reikiama informacija. 

„Sidabrinė linija“ yra netrukus septintą veiklos metų sukaktį minėsiantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo vykdomas projektas, kuris vyresnio amžiaus žmonėms siūlo reguliarius nemokamus draugystės pokalbius su bendraminčiais, suteikia emocinę ir informacinę pagalbą.  

„Sidabrinę liniją“ jau atrado daugiau nei 7 200 pašnekovų, vien per 2022-uosius metus reguliariai bendravo 1 979 pašnekovų poros, arba 24 proc. daugiau nei 2021 metais. Nuo veiklos pradžios 2016 metais „Sidabrinėje linijoje“ įvyko daugiau nei 162 500 pokalbių, trukusių daugiau nei 59 700 valandų. Tai geriausias „Sidabrinės linijos“ kuriamo poveikio – vienišumo ir atskirties mažinimo – įrodymas.

Daugiau informacijos apie „Sidabrinę liniją“ rasite interneto svetainėje www.sidabrinelinija.lt.  

Pranešimą paskelbė: Marius Čiuželis, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas
Prasideda trečiasis „Sidabrinės linijos“ vasaros iššūkis „Judėk ir padėk senoliams bendrauti“

Facebook Comments