Po priverstinės pertraukos lietuviai planuoja keliones, dairosi į Pietų šalis
|Antrus metus pandemijos sąlygomis gyvenantys lietuviai yra išsiilgę daugelio iki koronaviruso įprastų pramogų, tačiau bene labiausiai – galimybės keliauti. Tad, vos turistinėms šalims vėl atvėrus sienas keliautojams ir masinei vakcinacijai įgavus pagreitį, Lietuvos gyventojai ėmė planuoti keliones į užsienį. Žinomo keliautojo Rimvydo Širvinsko-Makaliaus teigimu, šiuo metu labiausiai domimasi Pietų Europos kryptimis ir aktyvesnio poilsio galimybėmis.
Išsiilgę įspūdžių ir atradimų
„Iš tiesų jaučiamas augantis susidomėjimas kelionių pasiūlymais. Matyti, kad gyventojai išsiilgę naujų įspūdžių, patirčių ir atradimų, kuriuos gali suteikti kelionės. Kiti paprasčiausiai nori pailsėti prie šiltos jūros, nes ilgi karantino mėnesiai iš žmonių tikrai pareikalavo nemažai tiek fizinių, tiek emocinių jėgų. Žinoma, dalis gyventojų galimybių pakeliauti rado ir karantino sąlygomis rudenį ar žiemą, tačiau artėjant atostogų metui apie poilsį užsienyje bent pasvarsto daugelis“, – sako R. Širvinskas-Makalius.
Jis pabrėžia, kad ir sąlygos keliauti tampa palankesnės. Šiuo metu tiek oro linijų bendrovės, tiek viešbučiai, net kruiziniai laivai jau gali gana visavertiškai veikti laikydamiesi tam tikrų saugumo taisyklių, kurios leidžia valdyti viruso plitimo riziką. „Dar prieš metus daugelis nuo turizmo stipriai priklausančių Europos valstybių numatė taisykles ir reikalavimus, kurių laikydamiesi viešbučiai ir kitos turizmo sektoriaus įstaigos galėjo veikti. Dėl to ir šių metų turizmo sezonas tose šalyse gali prasidėti gerokai anksčiau. Pavyzdžiui, nuo gegužės vidurio užsienio turistams atsiverti ir naujų apribojimų nebetaikyti žada Graikija. Jau greitai priimti keliautojus ruošiasi ir lietuvių pamėgta Bulgarija“, – sako R. Širvinskas-Makalius.
Populiariausia kryptis – Turkija
R. Širvinskas-Makalius taip pat pastebi, kad šiuo metu planuodami keliones lietuviai pirmiausia žvalgosi į artimesnes Pietų Europos kryptis, populiariausiu pasirinkimu išlieka Turkijos kurortai. Taip pat aktyviai domimasi galimybėmis atostogauti Graikijoje, kurioje epidemiologinė situacija yra išties nebloga, o keliautojų pasiskirstymas po atskiras salas sumažina riziką virusui plisti.
„Paklausios taip pat išlieka visus metus didelio keliautojų dėmesio sulaukusios Kanarų salos, Portugalijos Madeiros sala. Taip pat matyti, kad žmonės nori rinktis aktyvesnes keliones, pavyzdžiui, žygius į kalnus. Matyt, daugelis gyventojų jau tikrai užsisėdėjo namuose ir nori aktyvesnio laisvalaikio gamtoje“, – atkreipia dėmesį R. Širvinskas-Makalius.
Bendradarbiauja su „Citadele“
Šį turizmo sezoną kelionių organizatorius „Makalius“ taip pat prisijungė prie „Citadele“ banko lojalumo programos „X Rewards“. Programos dalyviai už kiekvieną atsiskaitymą kortele kaupia taškus, kuriuos vėliau gali išsikeisti į partnerių dovanų kuponus.
„Vienas svarbiausių kelionių palydovų yra banko kortelė. Būtent ji keliaujant užsienio šalyje leidžia jaustis finansiškai saugiai – kredito mokėjimo kortelė suteikia draudimo apsaugą, patyrus neplanuotų išlaidų, galima pasinaudoti kredito limitu. Be to, kai kur be tokios kortelės gali kilti problemų išsinuomoti automobilį, pasinaudoti kitomis paslaugomis. Mūsų partnerystė su „Makaliumi“ leis klientams, aktyviai besinaudojantiems banko kortelėmis, dar vienu žingsniu priartėti prie ilgai lauktos kelionės“, – sako „Citadele“ banko Verslo ir mažmeninės bankininkystės vadovas Darius Burdaitis.
Į užsienio kelionę – su draudimu
Banko atstovas taip pat pataria prieš keliaujant į užsienį įsitikinti, kad turima banko mokėjimo kortelė yra aktyvinta ir galiojanti, pasitikrinti, kokias apsaugas ji suteikia jos turėtojui ir kartu keliaujantiems šeimos nariams. „Keliaujant po užsienį COVID-19 užsikrėtimo ir galimos hospitalizacijos svetimoje šalyje rizika išlieka nemaža. Jei asmuo nepasirūpins kelionės draudimu, padengiančiu medicinines išlaidas ar, esant reikalui, ir medicininę repatriaciją namo, kelionės išlaidos gali būti kur kas didesnės, nei planuota“, – pabrėžia D. Burdaitis.
„Citadele“ atstovas taip pat atkreipia dėmesį, kad bankas, atsižvelgdamas į situaciją dėl pandemijos, draudimo apsaugas papildė – keliaujantys į užsienį šiuo metu yra apdraudžiami ir COVID-19 susirgimo atveju. Jei bus reikalinga medicininė pagalba, bus kompensuojamos medicininės išlaidos ir papildomos bilietų išlaidos, jei dėl ligos neįmanoma grįžti numatytu laiku, kompensuojama ir medicininė evakuacija. Be to, pandemijos metu draudimo apsaugomis kredito kortelės turėtojai gali naudotis ir keliaudami po Lietuvą.
R. Širvinskas-Makalius mano, kad galimybių keliauti užsienyje turėtų toliau daugėti, o Lietuvos gyventojai aktyviai sieks jomis pasinaudoti. Kartu keliautojas primena, kad pandemija dar nepasibaigusi, todėl kelionių metu svarbu laikytis visų saugumo reikalavimų.
Apie „Citadele“ banką: JAV kapitalo „Citadele“ grupė yra valdoma iš Latvijos, jos pavaldžiosios įmonės ir filialai veikia Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Pagal turto vertę „Citadele“ yra antras didžiausias komercinis bankas Latvijoje. „Citadele“ siekia modernizuoti bankininkystės sektorių ir suteikti daugiau galimybių žmonėms ir verslui visose Baltijos šalyse. Be klasikinių bankininkystės sprendimų, „Citadele“ klientams siūlo įvairias paslaugas, paremtas naujos kartos finansinėmis technologijomis, įskaitant modernią mobiliąją programėlę, bekontakčius ir momentinius mokėjimus. „Citadele“ bankas pirmasis Baltijos šalyse pasiūlė galimybę atsidaryti banko sąskaitą atsisiuntus mobiliąją programėlę ir pasidarius asmenukę, taip pat bekontakčius mokėjimus išmaniuoju žiedu.
Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, UAB ADVERUM