Išmaniojo telefono priešai – smėlis, dulkės ir nešvarumai: kaip nuo jų apsisaugoti?
|Jei reikėtų sudaryti šiuolaikiniam žmogui svarbiausių daiktų sąrašą, jo viršuje neabejotinai atsidurtų išmanusis telefonas. Kartu daugeliui tai yra reikšmingas pirkinys, kurį gyventojai linkę įsigyti bent keliems metams ir skirti tam nemažai lėšų. „Samsung“ iniciatyva tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad didžioji dalis (54 proc.) lietuvių išmanųjį telefoną įsigyja bent trejiems metams. Tačiau norint, kad tiek laiko telefonas tinkamai tarnautų, svarbu jį prižiūrėti ir apsaugoti nuo aplinkos poveikio. Štai keletas patarimų, padėsiančių tai padaryti.
Apsaugokite telefoną nuo smėlio
Smėlis yra vienas iš dažniausiai telefonui pakenkiančių aplinkos veiksnių, o ši problema ypač aktuali šiltojo sezono metu. Smėlio į telefoną dažniausiai patenka per įvairias jungtis, ventiliacijos angas, ekrano įtrūkimus ar kitus nesandarumus. Dėl to, pavyzdžiui, keliaujant į paplūdimį, kur rizika, kad į telefoną pateks smėlio, yra išties didelė, verta prietaisą laikinai įvilkti į skaidrią polietileno plėvelę ar įdėti į sandarų plastikinį maišelį. Tai padės telefoną apsaugoti nuo smėlio ir vandens, tačiau taip pat leis nepraleisti svarbaus skambučio ar žinutės, kurių įrenginį paslėpus rankinėje ar kuprinėje galima nepastebėti.
Jei visgi smėlio į telefoną pateko, jį pašalinti gali padėti dulkių siurblys su tinkamu antgaliu arba specialiai tam skirti suspausto oro purškikliai, kurie padeda išpūsti susikaupusias smėlio daleles iš telefono jungčių ar kitų atvirų vietų.
Be abejo, norint jaustis užtikrintai dėl telefono apsaugos nuo smėlio ir kitų nešvarumų, svarbu, kad ir pats įrenginys atitiktų aukštus atsparumo aplinkos poveikiui standartus. Išmanieji telefonai yra vertinami pagal apsaugos nuo išorinių elementų patekimo į prietaiso vidų reitingą (angl. Ingress Protection). Šiuo požiūriu pažangiausi yra IP67 reitingą turintys telefonai. Skaičius 6 rodo, kad telefonas yra visiškai atsparus smėlio ir dulkių poveikiui, o 7 užtikrina prietaiso atsparumą vandeniui 1 metro gylyje iki 30 minučių. Būtent tokiu reitingu yra įvertinti naujieji „Samsung Galaxy A“ serijos telefonai.
Neleiskite kauptis dulkėms ir kitiems nešvarumams
Kartais gali atrodyti, kad telefonas dulkes ir kitus nešvarumus traukia lyg magnetas, o kova su jomis yra bergždžia. Daugiausia problemų besikaupiančios dulkės ir nešvarumai kelia įvairioms prietaiso jungtims, kurios dėl susikaupusio purvo gali paprasčiausiai nustoti tinkamai veikti.
Dėl to telefoną reikėtų stengtis reguliariai nuvalyti sausu nesiveliančiu audiniu ar specialiai tam skirtomis servetėlėmis. Kartais tokiu būdu kovoti su dulkėmis ir kitomis smulkiomis dalelėmis gali būti jau per vėlu. Tuomet prietaiso jungtyse susikaupusias dulkes gali padėti pašalinti jau minėti suspausto oro purškikliai ar dulkių siurbliai. O štai norint iš labiausiai pažeidžiamų telefono vietų pašalinti plaukus, pūkus ar kitą susikaupusį purvą, pagelbės lipni juostelė. Įkrovimo jungtį ar ausinių lizdą galima valyti, pavyzdžiui, ant išlankstytos sąvaržėlės apvyniotu lipnios juostelės gabalėliu. Tiesa, prieš valant, labai svarbu telefoną išjungti, o valymo veiksmus atlikti atsargiai, stengiantis nepakenkti telefonui.
Tam, kad dulkių ir purvo minėtomis priemonėmis šalinti neprireiktų, reikėtų iš anksto imtis tinkamų prevencijos priemonių. Paprasčiausias sprendimas – nuo nešvarumų, smūgių ir vandens apsaugantys telefono dėklai. Visgi toks sprendimas yra priimtinas ne visiems žmonėms. Kai kuriems atrodo, kad telefono dėkliukai gadina prietaiso estetinį vaizdą ir trukdo džiaugtis originaliu jo dizainu, kitiems telefonu su dėkliuku paprasčiausiai nepatogu naudotis. Tokiu atveju neabejotinai verta investuoti į patikimai nuo išorės poveikio apsaugotą telefoną.
Saugokite telefoną nuo vandens
Kalbant apie telefono apsaugą nuo aplinkos poveikio, svarbu nepamiršti ir vandens. Apsauga nuo jo ypač aktuali tampa vasarą, kai daugiau laiko leidžiama prie vandens telkinių. Suprantama, kad net ir aukštą apsaugos nuo vandens reitingą turinčio telefono reikėtų stengtis į vandenį nemėtyti. Keliaujant prie jūros ar ežero, plaukiant baidarėmis ar užsiimant kitomis vandens pramogomis, kaip jau minėta, pravartu telefoną įdėti į sandarų maišelį arba pasirūpinti vandeniui atspariu dėklu.
Skiriant pakankamai dėmesio telefono priežiūrai ir apsaugai nuo aplinkos poveikio, neabejotinai galima prailginti prietaiso tarnavimo laiką ir tinkamą jo veikimą. Dėl to savo telefonui tokio dėmesio tikrai verta nepagailėti.
Pranešimą paskelbė: Kristina Solomnikova, UAB „Publicum”