Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Pietvakarių Norvegija

BergenasPietvakarių Norvegija per daug lyg ir neišsiskiria visos Norvegijos vaizde. Kaip čia, taip ir daug kur galima pasigrožėti galingais fiordais, uolomis, kalnais, mažais gamtos glėbyje įsikūrusiais nameliais bei pora didesnių miestų. Šis regionas siūlomas tiems keliautojams, kurie nenori per daug blaškytis, bet nori pažintį šią skandinavų valstybę – Norvegiją. Gana nedideliame, tiesioginiais skrydžiais pasiekiamame šalies regione galima patirti, kas tai yra Norvegijos ir gamta, ir kultūra, o pasivaikščiojus po Bergeno muziejus – ir jos istorija.
Vaizdas, kuris atsiveria į fiordus ar iš viršaus, ar iš apačios, išties pritrenkiantis. Aukšti, stačių uolų tarpekliai ir apačioje tyvuliuojanti dažnai gana rami jūra. Neretai šiame peizaže atsiduria ir tradicini raudonai balta norvegų trobelė bei lieptelis, savaime suprantama, ir kateris – žvejybai ar turistų plukdymui. Pažvelgti į fiordus galima plaukiant taip vadinamais mini kruizais, kurie narsto raižytą žemyninę Norvegiją po jos įlankas – fiordus, siauresnius ir platesnius, ilgesnius ir trumpesnius, ir aukščio nevienodo, bet didybė yra visur, o tuo pačiu ir įvairovė. Į šį gamtos šedevrą galima pažvelgti ir iš viršaus – tiesiog važiuojant automobiliu arčiausiai jūros esančiu keliu ir stojant apsižvalgyti tam skirtose vietose, kur atsiveria nuostabūs vaizdai. Jei jau esate pietvakarių Norvegijoje, tikrai atvyksite pasižvalgyti ir nuo garsiosios Preikestolen uolos.
Šiame Norvegijos regione yra du didesni miestai – pramoninis Stavangeris, savo pašonėje glaudžiantis ir Preikestolen uolą, ir istorinis Bergenas, kurio senamiestis paskelbtas Unseco pasaulio paveldo objektu. Bergenas – antras pagal dydį Norvegijos miestas, nors net Lietuvos mastu jis nedidukas, talpinantis vos trečdalį Vilniaus gyventojų. Tačiau apsilankyti čia pažinčiai su istorija ir kultūra tikrai verta. Visas senamiestis paskelbtas paveldo objektu, su savo mediniais namais, siekiančiais ir du, ir tris aukštus, žuvų turgumi, kalvotu, nuolat vaizdus atveriančiu reljefu bei kultūriniu gyvenimu. Stavangeris – pramoninis miestas, tačiau nepaleidžiantis ir savo kultūrinės istorijos. Vėl mediniai namukai, istorinis uostas, bene geriausiai muziejai ir jauki nedidelio miestelio atmosfera – puiki vieta pasivaikščioti ir pažinti.
Pietvakarių Norvegija – išties dėmesio vertas kraštas, apimantis ir vienus didžiausių šalies miestų, ir gausu kultūrinį palikimą, ir nuostabius gamtos kampelius, nuolat traukiančius turistus iš viso pasaulio.

Facebook Comments