Pavasaris jau čia! Tinkamo žieminių drabužių laikymo ir priežiūros rekomendacijos

Prasidėjus pavasariui, žieminiai drabužiai nebeatrodo reikalingi, todėl metas juos padėti į spintos lentynas ir užleisti vietą pavasario ir vasaros drabužiams. „LG Electronics“ ekspertai aiškina, kaip tai padaryti kuo tiksliau ir greičiau.

Prieš saugojimą viską išskalbkite.

Drabužiai, kuriuos paprastai dėvime žiemos sezono metu, spintoje išbus apie šešis mėnesius, todėl rekomenduojama juos išskalbti prieš pasidedant „žiemos miegui“. Žinoma, jei šeimoje yra keli žmonės, tai gali būti iššūkis – keli skalbimai, kuriems prireiks ne tik daug laiko, bet ir išteklių. Tokiais atvejais ypač vertiname didelės talpos skalbykles, kurios gali siekti iki 10,5 kilogramo ir būti tik 56 cm gylio, tačiau į kurias vienu metu galima sudėti visą skalbinių krepšelio turinį. Tokiais atvejais rekomenduojama naudoti žemą (arba 20 laipsnių) temperatūrą, kad būtų pašalintos drabužių dėmės nepakeičiant visų drabužių spalvos. Rekomenduojama naudoti funkciją „Steam™“, kuri leidžia prasiskverbti giliai į audinį ir pašalina 99,9 % alergenų, bakterijų ir dulkių erkučių, o tai ypač svarbu skalbiant vaikiškus drabužius. Kita vertus, skalbyklėje esant galingam „TurboWash™“ 360 režimui, skalbimo ciklą galima atlikti vos per 39 minutes.

Sudėtingiausių drabužių skalbimas – vilnoniai drabužiai ir švarkai

Prieš dedant vilnones kojines ir megztinius į giliausią spintos lentyną, rekomenduojama juos išversti į išvirkščią pusę ir išskalbti naudojant specialų skalbyklės nustatymą vilnoniams drabužiams skalbti šaltame vandenyje. Po skalbimo juos rekomenduojama džiovinti ant horizontalios džiovyklės, nes vertikaliai pakabinti vilnoniai drabužiai gali prarasti formą ir išsitampyti. Vilnonius drabužius taip pat galima džiovinti būgninėje džiovyklėje naudojant dvigubo inventoriaus šilumos siurblio funkciją, kai drabužiai džiovinami švelniau, naudojama žemesnė kaitinimo temperatūra, todėl vilnoniai drabužiai mažiau susitraukia.

Tačiau prieš dedant striukę į tolimąją spintos lentyną, nemalonių incidentų galima išvengti prieš skalbimą atkreipiant dėmesį į jos etiketę ir įsitikinant, kad striukė skirta skalbti namuose. Jei etiketėje nenurodyta, kad ją reikia skalbti tik cheminėje valykloje, rekomenduojama skalbimo mašinoje nustatyti drungno vandens temperatūrą ir naudoti tik nedidelį kiekį skalbiklio, pasirinkti švelnų skalbimo ciklą ir vieną papildomą skalavimo ciklą, kad būtų pašalinti skalbiklio likučiai.

Atsikratykite pertekliaus

Prieš dedant drabužius į spintą, rekomenduojama juos surūšiuoti – tai, kas nebetinka, neatrodo aktualu ar neteikia džiaugsmo, rekomenduojama paaukoti labdarai, taip pradžiuginant ką nors, kam to reikės labiau, ir atlaisvinant daugiau vietos spintoje naujiems drabužiams.

Tinkamas saugojimas

Ruošiant drabužius saugojimui, rekomenduojama naudoti uždaro tipo dėžes, kuriose nebūtų drėgmės, dulkių ir kurias būtų lengva perkelti. Nepatartina drabužių sudėti labai suspaustai, nes jie susiplos, susiraukšlės, pakuotė taps sunki, o jei prireiks džemperio vėsiam vasaros vakarui, bus sunku jį rasti tarp visų saugomų daiktų. Drabužius dėžėse patartina rūšiuoti pagal jų tipus – megztinius su megztiniais, striukes su striukėmis ir t. t. Kita vertus, kad žieminiai drabužiai ne tik gerai atrodytų, kai vėl taps reikalingi, bet ir maloniai kvepėtų – į drabužių dėžes rekomenduojama įdėti malonaus aromato kvepalų maišelius.

Pranešimą paskelbė: Eglė Rudytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Pavasaris jau čia! Tinkamo žieminių drabužių laikymo ir priežiūros rekomendacijos

Facebook Comments