Pavasarį karaliauja patogumas – madingiausių batelių top 4

Futuristiniai ar minimalistiniai, šiuolaikiški ar klasikiniai, vienspalviai ar spalvoti – taip, sportinių batelių įvairovė šį sezoną didžiulė kaip niekad, tačiau panašu, kad visi jie karaliaus madingiausiųjų gretose šį pavasario-vasaros sezoną. Nors apie sportinių batelių atgimimą kalbama jau seniai, šios avalynės pardavimai pastaruoju metu demonstruoja netikėtus šuolius – pandemijos dėka atsigręžėme į patogumą labiau, negu bet kada anksčiau. Tačiau kaip iš tokios gausybės išsirinkti madingiausius, stilingiausius ir labiausiai tavo stilių atitinkančius modelius?

Mados tinklaraščio „Deichmann Shoelove“ autorė Viktorija Šaulytė-Mockė dalinasi svarbiausių sezono sportinių batelių TOP ketvertuku.

„Visus šiuos modelius galėtume iliustruoti vienu šūkiu „Unique&United” – visi unikalūs, tačiau juos vienija svarbiausia praktiškumo ir patogumo tendencija, kuri, panašu, dar neketina trauktis ir šiemet”, – sako tinklaraštininkė.

1. Tarsi iš sporto salės

Pandemija mus išmokė vieno: patogumas ir praktiškumas – tai neatsiejami šiuolaikinės avalynės atributai. Todėl ir sportbačių madoje metas dairytis modelių, su kuriais lygiai taip pat gerai atrodysite tiek sporto salėje, tiek ir susitikime su draugais.

„Patogūs, surišami ar suvarstomi, papildomai užspaudžiami, kad koja tikrai tvirtai laikytųsi bate, padas storesnis – šuoliams ar minkštesniems nusileidimams. Tai savybės, kurios taps svarbios šiemet.  Juk tai – vieni svarbiausių kriterijų užsiimant aktyviu sportu: dviračiai, riedlentės, paspirtukai – visi jie reikalauja tvirtos avalynės ir papildomo saugumo. Todėl šiemet sportiniams bateliams kelsime dar daugiau papildomų reikalavimų“, – sako V. Šaulytė-Mockė.

Sportinės avalynės madose aktualus bus ir 2019 metais į madą sugrįžęs vintažas, kuris puikiai atsispindi funkcinės avalynės tendencijose. Vintažiniai treningai, ryškios spalvos, oversized stiliaus marškinėliai su žymių kompanijų užrašais, netvarkinga šukuosena ir, žinoma, 90-uosius menanti avalynė – tai jūsų šio sezono aprangos kodas.

2. Ryškios ir spalvotos detalės

Jeigu dievinate klasikinius baltus sportinius batelius, šį sezoną į savo garderobą įneškite daugiau spalvų: neutralūs, nedideli pasteliniai arba neoniniai akcentai – tai puikus būdas suteikti savo išvaizdai ryškumo, neišeinant iš komforto zonos.

„Šį šiltąjį sezoną pastelės bus tikras hitas – nuo pastelinių rausvų nagų iki pastelinių mėlynų plaukų, šios spalvos persipynė visose grožio tendencijose, o pastaruoju metu vis dažniau bus pastebimos ir avalynės madoje. Ne ką mažiau populiarus ir neonas. Šiandien šis žaliųjų citrinų, elektrinės ar geltonos spalvų derinys vėl atsidūrė dėmesio centre. Dabar šios spalvos yra visur: pradedant aukščiausio lygio prekių ženklų podiumais, baigiant popkultūros žvaigždžių garderobais“, – tikina „Deichmann“ stilistė.

3. Retro ir klasika: 90-ųjų vaikams

Jeigu reikėtų išrinkti vieną tendenciją, kuri labiausiai dominuoja „Instagram“ socialinių tinklų profiliuose, tai galėtų būti manija dėl senovinių ar retro stiliaus įkvėptų sportbačių. Jie pasižymi labai subtilia baltos ir kreminės spalvų schema su ryškiais mėlynais bei raudonais akcentais.

„Ši tendencija gimė kaip pasipriešinimas labai ryškiems ir itin spalvingiems sportiniams bateliams, kurių pasirinkimas šiandien – didžiulis. Kreminės vintažo tendencijos yra visai priešingoje pusėje, labiau akcentuojant klasikinį bato dizainą, o ne ryškias spalvas“, – teigia V. Šaulytė-Mockė.

Jeigu dairotės klasikai nepavaldaus modelio, įkvėpimo semkitės iš praėjusio šimtmečio. Štai raudonas ir mėlynas detales išgarsino tokie klasikiniai modeliai kaip „Nike“ „Cortez“, kuris pristatytas 1972 m. vasaros olimpinių žaidynių įkarštyje. Taip pat ir 70-ųjų „Adidas“ „Cadet“ batų modelis, kuriame dominavo mėlyna-balta-raudona spalvos, aptakios išvaizdos ir paprastas, žemiškas dizainas.

4. Kai norisi save pakylėti

2021 m. pavasario tendencijos vėl atsigręžia į 70-ųjų ir 90-ųjų įkvėpimą, o tai reiškia, kad platformos sugrįžta. Šio stiliaus sportiniai bateliai taps žodžio „madinga“ sinonimu. Tiesa, šį sezoną matysime platformas įvairiausiais formatais: nuo masyvių platformų basutėse, iki subtilių platformų sportbačiuose.

„Nemanėte, kad platformos gali būti tokios universalios? Tikrai nevertėtų galvoti, kad platforminiai batai – tai „Spice Girls“ laikų dangų siekiantys „gigantai“. Platformos gali subtiliai „įsipaišyti“ daugelyje modelių ir puikiai tikti net prie klasikinių įvaizdžių. Net retro sportiniai bateliai, turėdami tą papildomą centimetrą, suteiks jūsų stiliui žaismingumo. Tad šį sezoną atraskite savo mėgstamiausią modelį, rinkdamiesi iš skirtingų stilių, spalvų, tekstūrų ir net aukščių.

Tai įrodo ir didžiulis jų pasirinkimas: nuo „paaukštintų“ klasikinių ir retro modelių, iki visiškai naujų ir futuristinių dizainų – laisvė rinktis priklauso jums! Su tokiais sportiniais bateliais prašauti šį sezoną – beveik neįmanoma. 

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB Headline agency
Pavasarį karaliauja patogumas – madingiausių batelių top 4

Facebook Comments